Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Komunikacija i saradnja

Dobro jutro. Evo jedne, nadam se, inspirativne teme koju otvaram podstaknuta nedavnim pokušajima saradnji, a koje se nisu realizovale zbog problema u komunikaciji. Koliko vam je važno da se "razumete" sa potencijalnim kupcem/prodavcem pre realizovanja saradnje i da li ste nekad odbili da sarađujete sa osobom sa kojom se, u razgovoru, niste osećali prijatno? Ili, recimo, niste poslušali instinkt, pa se ispostavilo da je saradnja bila neuspešna?
2021 02 12
Zanimljiva tema. Evo situacije od pre par dana. Citiracu clanicu koja mi je poslala upit za predmet koji prodajem:"Sta Hvali helankama, sto ih prodajes? Sto ih ne nosis?" Eto, ne znam da li sam mozda pogresila srz postavljene teme ali mene je ovo pitanje odbilo. Nisam zelela da objasnjavam zasto su na prodaju. Jednostavno, obrisala sam poruku i to je to. Verovatno i mi nekad pogresimo ali trudim se da se prema clanicama ophodim onako kako bih volela da se one ophode prema meni.
2021 02 12
Na "Hvali" mi je vec pala klapna 🤦🤦🤦 Druga stvar, krajnje glupo pitanje; sta kao, ako je osteceno - ulovila Vas je da lazete, tako sto cete odgovoriti na njenu poruku... msm... 😂 I bolje sto ste obrisali, mislim da ste i sami u startu skontali kakva biste natezanja imali sa doticnom
2021 02 12
Sa jednom sam se dugo natezala, užasno teška i u pokušaju da obori cenu na pola, već jeftinog novog predmeta, da bi na kraju bila prezadovoljna i htela još jedan takav komplet da kupi, ali ne zna gde da ga nadje 😅 Prosto su sumnjicavi, jer im se mnogo sviđa i ne shvataju da to nekom drugom ne treba i da su ukusi različiti. Svojevremeno sam slala puno garderobe ugroženoj ženi sa decom i njena najstarija ćerka, već tinejdžerka koja bira garderobu, je imala komentar za neke stvari- Kako to neko neće da nosi? Morate razumeti da su nam stilovi, interesovanja, ukusi, razmišljanja.. razliciti. Neko će da pravi problem, iako se to u komunikaciji ne nasluti. Ako sumnjaju, pošaljite dodatne slike i premerite, ja se tako ogradim od eventualne reklamacije. Ako ima cupkice, sredite to ili uslikajte; ako nije novo, nemojte pisati da je novo; ako je m, nemojte označiti kao xs. I ako piše da s, a po merama je l, označite kao l i napišite mere. Neke članice namerno stave veličinu koja piše, a realno je 3 broja manja. Posle se prave lude, naravno. Kineska s veličina može da bude dečija 8 ili 10, pa bolje prodajte kao dečiji predmet.
2021 02 12
Apsolutno se slazem za velicine, ali ajde, da ne skrecemo sa teme 😁 Imam jos jednu "anegdotu" ako moze tako da se okarakterise. Naime, prodavala sam prosle godine Levis farmerice nove, original, sa etiketom. Dobila sam ih na poklon, nije mi se dopalo kako mi stoje i zavrsile su ovde sa cenom od 1200 dinara. Kontaktirala me je jedna gospodja i trazila jos fotografija. Ponudila sam joj da mi ostavi svoj broj mobilnog da joj posaljem na Viber-u jer mi je lakse a i brze se salju fotografije. To je bila kardinalna greska 😂 5 dana bez prestanka mi je slalala poruke za jos fotografija, pa da slikam etikete i na kraju pitanje :"Jel moze za 500 dinara?" Ni na ovu poruku nisam odgovorila (smatram da imam potpuno pravo), blokirala broj i zavrsila. Masirala mi je mozak bukvalno da bi me zezala ili je imala previse slobodnog vremena 😂 Ostace misterija.
2021 02 12
Boze kakvi pacijenti, bukvalno te u ludnicu oterala :') :') :')
2021 02 12
Ima dosta slicnih situacija ali ne mogu svega da se setim 😂 Ah, da. Setih se. Ovo je bilo relativno skoro posto sam obnavljala oglas. "JEL NOVCANIK ORIGINAL ILI KOPIJA?" "Dobro vece. Kopija." "SVASTA. JA MISLILA ORIGINAL ZA TE PARE" Cena novcanika je 700 dinara 😁 Naravno, nista nisam odgovorila 😁
2021 02 12
Meni se jednom davno desilo da mi se javi neko za suknju (drugi sajt) i traži da joj pošaljem iste slike na Viber jer ih bolje vidi, traži popust, dobije da bi na kraju rekla da je zapravo od početka ne zanima suknja. 🤪🤪🤪
2021 02 12
Komunikacija je vrlo bitna,uvek i svugde,u rl i putem interneta. To je veština na kojoj se radi ukoliko već nismo prirodno darovani. To je zaista talenat! Već je bila neka slična tema i neke članice sa foruma su komentarisale kako to nije bitno nego je bitno nešto prodati...ne slažem se! Iz dobre komunikacije mogu da proisteknu dobre stvari i kupovina i dobra razmena,poznanstva pa čak i prijateljstva a iz loše,ništa ili neprijatnost. Ja sam odbila jednu članicu,bio je poklon u pitanju koje je trebalo da ide uz kupovinu nečega sa profila. Javila se da želi samo poklon jer nema novac za kupovinu. Pristala sam ali...kako je tekla komunikacija videla sam da me cedi,te pošalji tad,te nemoj tad,sa sve zapovedničkim tonom,na kraju sam se osećala kao da ona meni čini uslugu a ne ja njoj. Posle mučenja,šta uraditi, presekla sam i obrazložila zašto ne želim dalju komunikaciju i saradnju. Na ovom sajtu je baš uobičajeno da se članice obraćaju samo sa jednom rečju "Razmena?" i to još sa tasterom Želim. Pa,kakva je to komunikacija? Nikakva,meni,vrlo odbojna.
2021 02 12
Ja imam slucaj sa clanicom koja bukvalno godinama s vremena na vreme posalje upit za neku stvar, pita za licno preuzimanje, pita za popust i uredno se vise ne javi. Nekoliko puta smo cak imale i okvirno vreme kada se nalazimo i na kom mestu, ali nikad se nismo videle :) Tokom vremena sam nekako stekla i utisak o njenom ukusu i stilu tako da cim objavim neki oglas tog tipa znam da ce me ponovo kontaktirati :) eto i to je neka misterija, barem meni....svakako predugo traje
2021 02 12
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/1424ecf22e56a2e6332f171cacb4e10d.jpg)
2021 02 12
> AppleRed: > Meni se jednom davno desilo da mi se javi neko za suknju (drugi sajt) i traži da joj pošaljem iste slike na Viber jer ih bolje vidi, traži popust, dobije da bi na kraju rekla da je zapravo od početka ne zanima suknja. 🤪🤪🤪 Zanima je da vidi fotku na viberu. Jesi to ti, Jasna? Odmah sam te po suknji prepoznala! 😂
2021 02 12
Slazem se! > EsBeBe: > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/1424ecf22e56a2e6332f171cacb4e10d.jpg)
2021 02 13
evo najnovijeg baga u komunkaciji. pošaljem upit prodavcu kojem, između ostalog, u profilu stoji: "naravno da moze dogovor oko cene robu saljem post-expresom-pouzecem ili posle uplate na racun" elem, cena artikla je 600 dinara, citiram našu prepisku: -"dobar dan, da li biste mi izašli u susret i prodali ovaj set za 500 dinara? uplatila bih vam na račun, elektronski." -"Ne bih spustala cenu,mislim da je i ova cena povoljna,sorry." -"ok, ništa, hvala. u slučaju da biste mi poslali običnom pošiljkom ili preporučeno (poštarina oko 100 dinara), može 600. uplatim vam 700 na račun, jer biste poštarinu platili vi prilikom slanja." -"preporuceno ne saljem ,jer prave problem u posti.Losa iskustva imam sa placanjem unapred postarine,,tako da ni to ne radim.Iskljucivo post expres i troskovi se placaju kuriru." dakle, reklama na profilu- dogovor oko cene, opcija uplate na račun, prop'o. ipak ne mere. 😀 o neljubaznosti u komunikaciji da i ne govorim. sve trčim da platim 400 dinara poštarinu za robu od 600. postavila sam sagovornici par...retoričkih pitanja za kraj, pa poslala konverzaciju u kantu. za bolje i nije. na konverzaciju mislim. 😇
2022 04 20
Inteligentno privlačenje kupaca, razbiće se od prodaje 😍
2022 04 20