Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Autofagija

Da li je neko na ovom režimu? Moj brat jeste, jede jednom ili dva puta dnevno, sredio je stomak baš brzo.
2021 02 20
Moj muz je bio neko vreme, smrsao je dosta i kaze da se lepo osecao. Ja ne smem jer imam hipotireozu i moram da budem adekvatno uobrocena, tako da ne treba se igrati na svoju ruku sa tim...
2021 02 20
Ja sam vec godinu dana ☺️
2021 02 20
> belinda34: > Moj muz je bio neko vreme, smrsao je dosta i kaze da se lepo osecao. Ja ne smem jer imam hipotireozu i moram da budem adekvatno uobrocena, tako da ne treba se igrati na svoju ruku sa tim... Mislite da smeta hipotireozi? Imam je i ja ali nisam to znala.
2021 02 20
> Matejinka: > Ja sam vec godinu dana Kako funkcionises? Kad i sta jedeš?
2021 02 20
Sve jedete normalno, samo odredite kojih 8 sati u toku dana jedete, ostalih 16 ne unosite nista osim vode, limunade ili caja ali bez secera :)
2021 02 20
Jel imas dva ili 3 obroka? Ja mislim da bi dva bila optimalna.
2021 02 20
Mozete imati koliko god obroka zelite i jesti sta god zelite ali u tih osam sati. Ja nekad jedem i 4-5 puta za tih 8 sati. Vazno je da ne gladujete u tom periodu nego da jedete normalno inace cete imati suprotan efekat. Evo mozete pogledati ovaj video na youtubu https://m.youtube.com/watch?v=HYlZL5VyEII&list=LL&index=79&t=922s
2021 02 20
Hvala mnogo
2021 02 21
Ja sam na tome od septembra, prva 3 meseca sam imala aplikaciju za pracenje sve dok se nisam privikla, sad mi je to rutina i vise ne koristim app... Nisam imala mnogo viska, ali dovoljno da mi smeta posto radim kancelarijski posao i radim od kuce tako da sedim minimum 8 sati dnevno. Dosta pomaze, ne samo da sam smrsala pola viska sto imam vec mi se organizam bolje oseca, skoro nikad se ne nadimam, jedem kvalitetnije - pratim organizam u onom sto trazi :) generalno sam se zdravo hranila ali sam jela malo vise u toku 2020, i onda mi je ovo pomoglo da istreniram organizam da jede onoliko koliko mu je potrebno shodno mojim (ne)aktivnostima, kao i da izbaci ono malo nezdravih namirnica sto sam konzumirala cesce nego sto je moj organizam navikao. Sam plan zavisi od nacina zivota - da li se trenira, da li se aktivno krece pa shodno tome svako iskroji svoj nacin kako ce da postuje fasting. Ja licno jedem 2 obroka dnevno i jedna uzina s vremena na vreme izmedju obroka jer nisam trenutno fizicki aktivna (u smislu da treniram svakodnevno), ali kad krenem da treniram definitivno cu morati jos jedan obrok da ubacim. Prvih 7 dana kad sam krenula bilo mi je tesko jer mozak trazi hranu u odredjeno vreme, posle prve nedelje je sve samo na bolje islo :) Medjutim, kao sto rece clanica @belinda34 gore, za fasting je dokazano da generalno nema negativne efekte na organizam ako se pravilno postuje, ali se ne preporucuje trudnicama i odredjenim ljudima koji boluju od nekih bolesti - oni bi morali da se posavetuju sa lekarom oko toga. I uvek kazu da treba nekad dati sebi 'oduska' sto se kaze, odnosno nekad napraviti pauzu na jedan dan, imati 'cheat' day :) nece upropastiti efekte fastinga ako se pravilno ljudi pridrzavaju
2021 02 22
> MALAODSTILA: > > belinda34: > > Moj muz je bio neko vreme, smrsao je dosta i kaze da se lepo osecao. Ja ne smem jer imam hipotireozu i moram da budem adekvatno uobrocena, tako da ne treba se igrati na svoju ruku sa tim... > Mislite da smeta hipotireozi? Imam je i ja ali nisam to znala. Endokrinolog mi je rekao ni slucajno. Doduse, svaki lekar i endokrinolog do sada su mi naglasili da hipotireoza zahteva savrsen balans ili non stop pravi haos u organizmu - rezim spavanja, rezim ishrane...ne podnosi nikakve izmene
2021 02 26
> SvetlanaRadic: > Ja sam na tome od septembra, prva 3 meseca sam imala aplikaciju za pracenje sve dok se nisam privikla, sad mi je to rutina i vise ne koristim app... > Nisam imala mnogo viska, ali dovoljno da mi smeta posto radim kancelarijski posao i radim od kuce tako da sedim minimum 8 sati dnevno. > Dosta pomaze, ne samo da sam smrsala pola viska sto imam vec mi se organizam bolje oseca, skoro nikad se ne nadimam, jedem kvalitetnije - pratim organizam u onom sto trazi :) generalno sam se zdravo hranila ali sam jela malo vise u toku 2020, i onda mi je ovo pomoglo da istreniram organizam da jede onoliko koliko mu je potrebno shodno mojim (ne)aktivnostima, kao i da izbaci ono malo nezdravih namirnica sto sam konzumirala cesce nego sto je moj organizam navikao. > Sam plan zavisi od nacina zivota - da li se trenira, da li se aktivno krece pa shodno tome svako iskroji svoj nacin kako ce da postuje fasting. Ja licno jedem 2 obroka dnevno i jedna uzina s vremena na vreme izmedju obroka jer nisam trenutno fizicki aktivna (u smislu da treniram svakodnevno), ali kad krenem da treniram definitivno cu morati jos jedan obrok da ubacim. > Prvih 7 dana kad sam krenula bilo mi je tesko jer mozak trazi hranu u odredjeno vreme, posle prve nedelje je sve samo na bolje islo :) > Medjutim, kao sto rece clanica @belinda34 gore, za fasting je dokazano da generalno nema negativne efekte na organizam ako se pravilno postuje, ali se ne preporucuje trudnicama i odredjenim ljudima koji boluju od nekih bolesti - oni bi morali da se posavetuju sa lekarom oko toga. I uvek kazu da treba nekad dati sebi 'oduska' sto se kaze, odnosno nekad napraviti pauzu na jedan dan, imati 'cheat' day :) nece upropastiti efekte fastinga ako se pravilno ljudi pridrzavaju Koja app? Ja sam uvela da ne jedem 24 časa jedan dan nedeljno. Mnooogo je dobar osećaj, gladan si kao da nisi jeo 5-6 sati ne više.
2021 02 26