Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Preporučena pošiljka pomoć

Zanima me da li bih mogla poslati haljinu, veoma je lagana, u većoj koverti i poslati kao preporučeno pismo? Da li može? I koliko je poštarina u tom slučaju?
2021 02 27
Da,moze...Ja tako saljem...oko 100,150 sam placala....Kadgod mogu,tako saljem lagane stvari...jedino sto u tom slucaju placa onaj ko salje.
2021 02 27
Ja sam slala i tasnu preporuceno i to vecih dimenzija, oko 180 dinara sam platila postarinu i sve je bilo ok.😊
2021 02 27
Ja nikad nisam slala tako, čula sam da postoji mogućnost da se izgubi pošiljka, pa me je strah.. A stvarno je dosta jeftinija poštarina, što je realno super..
2021 02 27
Imate preporuceno sa pracenjem i bez pracenja :) uvek trazite sa pracenjem, malo je skuplje ali posiljku mozete pratiti isto kao i postexpres ;) a jeftinije je od postexpresa 🤗 Srecno ❤🎉
2021 02 27
Hvala Vam puno!
2021 02 27
> Danijela234: > Ja nikad nisam slala tako, čula sam da postoji mogućnost da se izgubi pošiljka, pa me je strah.. A stvarno je dosta jeftinija poštarina, što je realno super.. Skoro sam slala kais post expresom, pa su mi zagubili paket, kurir pogresio gradove😁😁😁😁 Ali je sve regulisano, tako da se moze zagubiti paket i kad se salje post expresom.🙃
2021 02 27
Preporuceno moze do 2kg, manja je postarina, samo neka kupac uplati i ptt unapred (ima kalkulator za to na sajtu poste https://www.posta.rs/cir/alati/KalkulatorCena.aspx?vrPos=pismonosneSrb ), prodavac moze da izmeri tezinu predmeta zapakovanog i to preracuna.
2021 02 27
Upravo tako. Samo kao sto neko rece: uvek saljite preporucenu pismonosnu posiljku. Sigurnije je. Ja sam slala tako dosta puta, takodje, i nikad problema nije bilo. 😄😄😄
2021 02 27
Sa post ekspres paketom i preporucenim nisam imala problem. Čak sam i knjigu slala kao obično pismo, bez praćenja i stiglo je za par dana. I da se zagubi, nadje se. Kutiju sa patikama i komplet trenerku sam slala kao preporuceno, čak stigne uglavnom sutradan, kao i paket, retko za 2 dana. Samo je poenta da bude beli papir, možete i sami napraviti *kovertu* ili oblepiti kutiju u beli papir
2021 02 28
> jacaikaja: > Sa post ekspres paketom i preporucenim nisam imala problem. Čak sam i knjigu slala kao obično pismo, bez praćenja i stiglo je za par dana. I da se zagubi, nadje se. Kutiju sa patikama i komplet trenerku sam slala kao preporuceno, čak stigne uglavnom sutradan, kao i paket, retko za 2 dana. Samo je poenta da bude beli papir, možete i sami napraviti *kovertu* ili oblepiti kutiju u beli papir Da li ste sigurni da mora biti bela koverta? To je neko pravilo pošte? Nisam nigde našla da to piše. 😕
2021 03 01
Negde su primali i u crvenoj kesi, negde ne primaju ništa veće da se šalje kao preporuceno, makar sve po propisu bilo. Zavisi od pošte do pošte. Kad sami pravite, treba da bude bela, tako su mi rekli i ne mora da bude bukvalno u formi pisma. Može i poput spljostenog valjka
2021 03 01