Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Da li se može uložiti žalba?

Paketi do 50€ se ne carine, a i ako ih carine, to je 20% plus 10%. Stigao mi je poštom paket vrednosti 45€ i da platim carinu od 5000. Kojom logikom i kome se žaliti?
2021 03 01
Jedino su mogli da naplate PDV, krse sopstvene propise i kao po obicaju sami procenjuju vrednost paketa. Stoka. Mozes se zaliti i dobices ih ako imas dokaz ( potvrda na email, potvrda sa Paypala ili iz banke izvod ) samo je problem tu sto su uveli propis da demotivisu zalbe, traze ti da prvo platis tu globu koju odrape pa da platis taj zalbeni postupak kojem su podigli cenu, kao komisija ce da izlazi da pogleda to pa je zato takva cena, mislim oko 800 dinara, ali nemoj me drzati za rec jer sam ja podnosila zalbu pre promene cena i kad nije bilo bas toliko. Te zalbe bi inace morale biti ili besplatne ili simbolicna cena jer je NjIHOVA GRESKA, a ne nasa. Oni su ti koji daju sebi za pravo da odokativno ocenjuju vrednost pa kad pogrese morali bi da snose troskove. Zato ja narucujem u EU da se ne macujem sa nasom stokom.
2021 03 01
Odakle je porucen paket?
2021 03 01
Paket je iz Britanije I upravo sam saznala iz pošte da čak nije ni paket koji sam platila 45€, već paket koji je koštao 33€. Na paketu je navedena vrednost od 33€. Znači za paket koji sam platila 3800, moram da platim 4800 zbog dobre države. Na koji broj mogu zvati? Zvala sam 5 broja i niko se ne javlja, a u pošti mi kažu da ne znaju kako se ulaže žalba.
2021 03 01
Zaboravila sam da navedem - kad su mi pre carinili pakete, morala sam da potpišem izjavu da sam saglasna za carinjenje pošiljke. Ovaj put me niko ni o čemu nije obavestio.
2021 03 01
Ti dodatni troskovi nisu carina vec su verovatno dodatne takse zbog Brexit-a, koji je na snazi od 01.01.2021 i sad posto nisu vise clanica EU imaju dodatne troskove uvoza i izvoza. Dosta manjih (a i vecih bogme) kompanija je prestalo sa izvozom u UK zbog toga - dok oni sami unutar UK ne srede situaciju. Ja sam porucivala redovno sto iz oficijelnih radnji sto privatno iz UK pre nove godine, a sad vidim razlicita iskustva ljudi po Evropi sa dodatnim troskovima kad se narucuje iz UK. Tehnicki posto mi nismo clanica EU ne bi trebalo da bude razlike - al' avaj, uvek nasi nadju nacin kako da iskamce novac :@ tako da topla preporuka je da se ne porucuje dok ne srede situaciju tamo i dok dodatni troskovi ne budu jasni. Navodno bi trebalo negde sigurno da ima update vezan za Brexit, verovatno na stranici neke nase drzavne institucije koja se time bavi ali nisam se iscimala da trazim, samo sam pauzirala porucivanje iz UK zasad Uclanjena sam u grupu na fejsu gde devojke u Evropi prodaju i kupuju Killstar odecu, i citala sam baaas dosta komentara vezano za to. Mali broj kompanija u UK je napravio kompromis oko tih dodatnih taksa (jer ultimativno mora ili posiljalac ili primalac da plati) i dodali su kalkulatore gde im se prikazuje cena dodatnih taksa zavisno od drzave, tezine paketa, postarine i sl. Otprilike placa pola posiljalac a pola primalac ali nije bas rasprostranjeno to jos uvek, mislim da cekaju bolje resenje oko tih uvoznih taksi
2021 03 01
To nema veze sa Brexitom jer odakle god da porucujes paket uvek vazi isto do 50 evra nema carine ako salje firma, a ako salje fizicko lice onda je limit 70. Isto je primali pakete iz EU, UK, Azije, Afrike. Ljudi po Evropi koji imaju dodatne troskove imaju ih zbog toga sto do Brexita nisu morali da placaju PDV i/ili carinu iz UK jer su oni bili deo EU, sad posto vise nisu to su ti dodatni troskovi koji drzavljani EU imaju i verovatno kao i mi neki limit do kojeg se ne carini. To nema veze sa nama jer mi nismo deo EU i imamo svoje carinske i uvozne propise i placali smo PDV/carinu i pre ovoga dok ovi iz Evrope nisu jer su svi bili deo iste trgovinske i carinske unije. UltraStore obrazac za zalbu se dobija u Posti, makar je tako bilo pre par godina kada sam se ja zalila. Cudi me da su rekli da nemaju pojma. Ili odbij paket pa neka ga vrate, ili plati pa se zali i spremi za dodatne troskove kod zalbe. Jbg, napravili su tako da mogu da lupaju vrednost, da carine kako im se cefne i krajnji korisnik snosi troskove njihove bahatosti.
2021 03 01
Naručila sam već jednom, sa istog sajta, paket od oko 92€ I normalno su ga carinili i nisam imala dodatne troškove koji se nisu poklapali kao sad. Da za paket od 3800, moram da platim dodatnih 4800, nema smisla. Niko se takođe ne javlja ni na jedan broj telefona koji je naveden na sajtu carine
2021 03 01
> UltraStore: > Paket je iz Britanije I upravo sam saznala iz pošte da čak nije ni paket koji sam platila 45€, već paket koji je koštao 33€. Na paketu je navedena vrednost od 33€. > Znači za paket koji sam platila 3800, moram da platim 4800 zbog dobre države. Na koji broj mogu zvati? Zvala sam 5 broja i niko se ne javlja, a u pošti mi kažu da ne znaju kako se ulaže žalba. https://www.carina.rs/lat/Kontakt/Carinarnice/Stranice/Beograd.aspx Oni ce da te upute na carinsku ispostavu koja je tebi carinila paket.
2021 03 01
> Esprit21: > > UltraStore: > > Paket je iz Britanije I upravo sam saznala iz pošte da čak nije ni paket koji sam platila 45€, već paket koji je koštao 33€. Na paketu je navedena vrednost od 33€. > > Znači za paket koji sam platila 3800, moram da platim 4800 zbog dobre države. Na koji broj mogu zvati? Zvala sam 5 broja i niko se ne javlja, a u pošti mi kažu da ne znaju kako se ulaže žalba. > https://www.carina.rs/lat/Kontakt/Carinarnice/Stranice/Beograd.aspx Zvala sam gomilu brojeva odatle više puta i niko se ne javlja nigde
2021 03 01
@Esprit21 kao sto rekoh, nisu carinski nego uvozni troskovi. Samo prenosim sta sam procitala jer mnogo devojaka je bilo u istoj situaciji i 90% ljudi brka ta dva pojma, vecina je rekla da je to do sluzbe koja dostavlja pakete, navodno oni dodaju neke izvozne troskove... al' ajde, da ne pametujem jer nisam sigurna. Bolje pre nego sto ulozi zalbu i baci dodatne pare - @UltraStore da se raspita kod nadlezne institucije oko troskova povodom Brexita jer su sigurno doturili neki dodatan trosak iako nismo clanica EU Bottomline, nekom logikom su sad isti troskovi kao kad bi iz US narucivali, svakako nije isti trosak kad narucujemo iz Evrope ili iz US/AUS i sl. Evo citala sam juce, devojka iz Belgije je duks vrednosti 50 funti sa postarinom ukljucenom platila jos nekih 30 evra te 'izvozne' troskove, dok recimo devojke u Francuskoj koje su porucivale nisu placale nista, nema nikakve logike
2021 03 01
Imam druga u Belgiji i mogu da se raspitam koliki im je PDV i carina tj. ako bi mogao negde da pogleda kad se uvozi van EU. Uvozne dazbine su taj PDV i carina, nista drugo ne postoji sem toga, jedino ako nisu izmislili nesto dodatno. Te uvozne dazbine i mi placamo i isto ti bude kad narucujes iz USA ili iz EU. Uvek je politika bila 50 evra (zato masovno kad narucuju sa npr. americkog iHerba gledaju da bude do 50 evra i onda nema troskova) a ako ti se zalomi neki trosak to je PDV, carinu platis ako predje taj iznos ili ako oni ocene da je vrednost na paketu netacna tzv. njihovo odokativno lupanje vrednosti koje sam i ja prosla jednom.
2021 03 01
Al hajde I da je bilo 50% vrednosti paketa, nego je skoro 130%...
2021 03 01
UltraStore...Mislim da od toga nema nista.Tj povracaja.Ja sam pre niza godina platila carinu za neki airbrush 200e..Zvala sam i ucenjivali su me na carini, da mogu jos ako ima neka zartanjena supstanca,za nas,(mozes misliti zabranjena kod nas a dozvoljena u svetu,van svake pameti) u tome da me tuze.Inace uz airbrush je bila akrilna boja,Zbaci nebuloza...Mislim probaj ali ako su se zainatili da ti otmu pare onii ce to da urade a ti ces da izgubis zivce... Treba izbegavati sve te narudzbine od preko jer ovi nasi mogu da carine kako hoce...
2021 03 01
Samo gledaju kako da iskamce dodatne pare... moja najbolja drugarica zivi u Baricu - nikad pdv troskove nije platila, a meni redovno naplate pdv PLUS LEZARINU! Cerala sam se ja sa njima oko toga vise puta :D sta sad, ja sam kao gospodja sa NBG pa ko veli opizdi je po usima. Klosarska posla, i to namerno ispresavijaju i oblepe onaj carinski papir i 2-3 puta kad sam otvorila, shvatila sam da su mi naplacivali po 140 dinara vise od iznosa na papiru dok nisam skontala da im je to lezarina, ne znam samo za sta kad paket posle carine ide u BG sorting centar, pa u centralnu postu za moju opstinu i sutradan se dostavlja
2021 03 01
1 2