Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Kome prodati predmet?

Devojke drage, nova sam na MK pa me zanima da li se sledeća situacija smatra korektnom. Kontaktirala sam devojku želeći da kupim artikal, zamolila sam je da izmeri veličinu i postavila još jedno dodatno pitanje. Posle nekog vremena, odgovorila mi je na pitanje i rekla da će da izmeri pa javlja. Sat vremena kasnije predmet je postavila da je prodat. Pretpostavljam da sam je ja prva kontaktirala, jer mi je, kad mi je odgovarala, nije spomenula da je još neko zainteresovan, da je predmet rezervisan, ili nešto treće. Ja sam čekala nju da izmeri, a ona prodala nekom drugom.🤣 Stoga me zanima: da li se na MK smatra da postoji pravo prečeg, odnosno, prvo treba dati prednost onom ko vas je prvi kontaktirao, ili je više ono ko prvi kaže "kupujem", pa makar bilo to i kasnije? Da znam za ubuduće, da li imam vremena da se raspitam o predmetu koji želim ili moram da se "laktam" za njega? BTW ta korisnica nema ocena...
2021 04 17
Нема правила. Свашта ћеш овде да доживиш 😂
2021 04 17
Po meni, onaj ko prvi se javi da kupuje i ostavi podatke. Radi se o tome da se predmeti mere za razne članice, koje se nikada ni ne jave. Iz iskustva, ne uzimam u obzir ko je prvi pitao, gotovo za svaki predmet pita po minimum nekoliko ljudi u isto vreme na dnevnom nivou... U principu, napišite da želite da kupite ali biste pre slanja proverili da li je po merama odgovarajuća veličina. Time dajete do znanja da se ne raspitujete bezveze, nego stvarno želite da kupite. Ima nekih koje bukvalno idu po sajtu i bezveze pitaju sve i svašta.
2021 04 17
> MissDiva: > Po meni, onaj ko prvi se javi da kupuje i ostavi podatke. Radi se o tome da se predmeti mere za razne članice, koje se nikada ni ne jave. Iz iskustva ja nikada ne uzimam u obzir ko je prvi pitao, gotovo za svaki predmet pita po minimum nekoliko ljudi u isto vreme na dnevnom nivou... > U principu, napišite da želite da kupite ali biste pre slanja proverili da li je po merama odgovarajuća veličina. Time dajete do znanja da se ne raspitujete bezveze nego stvarno želite da kupite. > Ima nekih koje bukvalno idu po sajtu i bezveze pitaju sve i svašta. 👍
2021 04 17
Slažem se, verovatno se većina vodi time, ko se prvi javi sa podacima njemu ide predmet. Jer ima mnogo njih koji se samo raspituju, 100 pitanja i kad dobiju odgovore samo ispare, a ima i onih koji kažu da kupuju, pa opet ispare.
2021 04 17
Samo raspitivanje se ne vodi kao saradnja. Tek kada se ostave podaci se vodi kao saradnja. Imala sam i ja skoro nesporazum oko toga. I kod mene se desilo da se neko raspituje i danima čak premišlja, mislim da je malo nelogično čekati nekoga toliko dana, a pritom imati potencijalne kupce koji pritom odmah ostave podatke. Tako kada bismo se svi vodili tom logikom, niko ništa ne bi ni prodao, jer se kod mene svakodnevno javljaju osobe koje se raspituju i ne jave posle nikada. 🙂
2021 04 18
Meni se javila devojka da kupi 2 artikla od mene,ali da mi prvo uplati,pa,da saljem....ja rekla ok i nje vec danima nema.Ni uplate ni da kaze odustala sam,ama bas nista....tako da ti predmeti su i dalje u prodaji
2021 04 18
Ja šaljem onome ko prvi ostavi podatke. U prvo vreme sam kontaktirala devojke koje su se raspitivale da vidim da li su se odlucile za kupovinu pre nego sto prodam nekom drugom, al x puta sam ostala bez odgovora pa prestala to da praktikujem.
2021 04 18
> KristinaCa12: > Meni se javila devojka da kupi 2 artikla od mene,ali da mi prvo uplati,pa,da saljem....ja rekla ok i nje vec danima nema.Ni uplate ni da kaze odustala sam,ama bas nista....tako da ti predmeti su i dalje u prodaji Ja ovakvih slucajeva imam koliko hocete... sve bude super dok ne treba parice da se uplate 😂
2021 04 18
Ko prvi kaze kupujem,uplati i ostavi podatke za slanje..Imala sam prepiske i oko kupuvine i prodaje koje traju po desetak dana.Posalju upit pa se loguju tek posle dva dana..Imeni se desavalo slicno,misli i ja sam to radila. Inace smeta mi,kada se raspitujem za predmet i kazem na kraju hvala,a onda dobijam poruku sta sam odlucila.To mi je pritiskanje.Jer da sam odlucila nesto sama bih to rekla.
2021 04 18
Hvala, drage moje devojke, mnogo ste mi pomogle, zaista ne mogu da verujem da ima ljudi koji se danima premisljaju da li će da kupe ili ne. Ako dobiju npr. mere koje im odgovaraju, zašto jednostavno ne kažu da uzimaju, daju podatke i kraj? 😂 Sada razumem zašto se šalje onom ko prvi ostavi podatke. Ja sam svakom od koga tražim dodatnu informaciju govorila da li sam i dalje zainteresovana ili ne.... po meni to je neko osnovno pravilo kulture, ali očigledno da ne misle svi tako. Ali, dok je većina nas ovako pozitivna i spremna na dogovor, sigurna sam da se sve može rešiti. ❤️❤️❤️
2021 04 21
Baš se retko desilo da su se dvoje u isto vreme pitali za isti predmet. U tom slučaju sam uvek rekla da jave čim odluče jer je i druga osoba zainteresovana (doduše zvuči kao marketinški trik ali bila istina). Ja lično kad kupujem uvek pitam što me zanima prvo ali nikada ne oduglovlačim. Pitam samo ako imam nameru da kupim predmet. Ako odgovara kupujem ako ne, zahvalim se i to je to. Jednom se desilo da sam se javila da uzmem predmet ali prodavac se javio nakon sat-dva da daje drugoj osobi jer kupuje više stvari. OK, nije bilo suđeno, idemo dalje. Jedino ne volim kad neko traži broj računa i nestane. U današnje vreme davati broj računa i nije toliko bezazleno. Na žalost moja sestra imala loše iskustvo ali je to druga tema.
2021 04 21
Što se tiče davanja broja računa imam isto nedoumicu: kako znati da kad date broj nekome,taj isti neće "ispariti"???Dešavalo mi se nekoliko puta.U principu i ne možemo da se zaštitimo od potencijalnih "opasnih" članova/članica.
2021 04 22