Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Razvodi, raskidi /

Najbolji savet koji ste dobile

Koji je najbolji savet koji ste dobile u zivotu od nekog clana porodice ili prijatelja? :) Ne vidim da se o tome pise a uvek me zanima sta je ono sto zeni ostane urezano i cega se drzi
2021 04 20
Jedan od omiljenih mi je "Bolje biti u miru,nego u pravu."
2021 04 28
> CokaPozarevac: > Jedan od omiljenih mi je "Bolje biti u miru,nego u pravu." Bravo!
2021 05 09
"Dok si sama, svi su momci tvoji. Kad se udas, samo on se broji!" Savet moje bake :')
2021 05 17
Od muža- kad se mnogo pravdas, ispadas kriv. Od oca- savitljiva grana se njiše na vetru, a krutu vetar polomi. Od babe- muža treba dobrog da nadješ, jer najviše godina proživiš sa njim. Od srednje ćerke savet upućen starijoj sestri- nemoj da se tetoviras, kad budeš bila baba, imaćeš tetovažu! Od najmlađe ćerke- nemoj da budeš nervozna, onda cu i ja takva da budem kad porastem 😅 Od svekrve- muškarci mnogo toga ne znaju, služe samo da produže vrstu 😂
2021 05 18
> CokaPozarevac: > Jedan od omiljenih mi je "Bolje biti u miru,nego u pravu." A šta da radimo mi koji ako ne budemo u pravu ne možemo da budemo u miru? :') :') U mom slučaju je to veoma uzročno posledično i tesno povezano x-)
2021 06 12
> pufnastapufnica: > > CokaPozarevac: > > Jedan od omiljenih mi je "Bolje biti u miru,nego u pravu." > A šta da radimo mi koji ako ne budemo u pravu ne možemo da budemo u miru? :') :') > U mom slučaju je to veoma uzročno posledično i tesno povezano x-) Poraditi na egu. Prvenstveno niko od nas nije uvek u pravu iz prostih razloga, kao npr tog što svako gleda stvari iz svoje perspektive ili činjenice da nemamo uvek uvid u širu sliku i sve faktore koje treba uzeti u obzir. Sukob mišljenja je učestala stvar i svako ima pravo na svoje mišljenje. E sad, biti u pravu ili ne je nekad relevantno, nekad ne i to treba proceniti. Odnosno iz iskustva mogu reći da je meni bitno samo da procenim situaciju kada to treba predočiti a kada poente nema. Svakako ako Vi znate da ste u pravu, a druga strana to negira, je li uopšte bitno raspravljati ako ste Vi sigurni u sebe? Iskreno meni je to dokazivanje ko je u pravu često gubljenje vremena i moždanih ćelija, nekad mi čak ide na ruku da ljudi veruju da su u pravu, jer tiha voda breg roni, znate :) Zato je važno biti u miru, kad smo u miru onda smo staloženi, trezveno razmišljamo i donosimo bolje odluke. A i manje je stresa! 😉
2022 03 02
Evo ja da podelim savet koji sam dobila za karijeru, od prijatelja koji je na visokoj poziciji u stranoj firmi. Budi profesionalna i odgovorna. Ne stidi se onoga što ne znaš i ne plaši se da pitaš. Mesto toga ikaži inicijativu da učiš, napreduješ i doprineseš. Uvek uči, znanje je novac. Sigurnost u predikcije je zabluda, gledaj širu sliku i budi spremna i sposobna da reaguješ i snadješ se u trenutku u nepredvidjenim situacijama. I odakle god da odeš, ostavi za sobom čistu stolicu. (Ili što bi mi rekli, ne pravi sr*** i ne zatvaraj dupetom vrata) 😂
2022 03 02
Meni je ostala u sećanju rečenica pokojne svekrve: "Voda sve pere, samo ne može prljav karakter oprati."
2022 03 10
Do uspeha ne zavrćeš ljude nego rukave!
2022 09 21
Od sefa " Nemoj nikad da me lazes, radi sta hoces al nemoj nikad da me lazes"
2022 12 04
Moja mila baba je cesto umela da kaze kada je iznervira neko: “Od g…. pite ne moze biti”
2022 12 16