Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Aloe vera gel kako napraviti

Drage devojke treba mi pomoc/ savet Imam izrazito masnu kožu pogotovo T zonu. Na ovnovu toga dosta toga mi prija od preparata koji u sebi sadrze gel aloa vere. Na osnovu toga volela bih i mislim da bi mi dosta pomoglo da sama od prirodne biljke ceđenjem listova napravim serum/ gel (kako god) Da li neko imata savet koja vrsta aloe vere je najpogodnija za lice Kao i vise detalja o pravljenja gela. Kako se pravi da li se dodaje jos nesto prirodno u njega koliko dugo sme da stoji na koji nacin se nanosi na kožu ? Tako nesto bi mi puno znacilo. Unapred veliko hvala 😊
2021 09 12
Nisam pravila jer nemam biljku ali se sećam kad sam bila mala da baba preseče na pola i maže direktno. U svakom slučaju ja sam sigurna da imaš puno klipova na YT o tome, i verovatno tekstova pa ćeš naći. Baš me zanima kako će ispasti iskreno, mada po onome što vidim kad pročitam sastav čak ni u kupovni ovaj gel ne stavljaju puno đubreta.
2021 09 13
Ćaos, Ja sam pravila gel obzirom da imam dosta suvu kožu. I nije ništa komplikovano, traje nekih 5-7 dana ako se dobro zatvori tegla i stoji u frižideru. Na youtubu možeš pogledati, ima odličnih videa kako. Savetujem ti samo da pre nego što kreneš bilo šta, isečeš aloju na komade i ostaviš u vodi 5-10 minuta pošto ispušta neke žute "toksine". Ništa strašno, ali ja sam na se opekla jednom i mazala odmah. Ne bih ti to predložila nikako 😅
2021 09 15
> VanaNaNaNa: > Nisam pravila jer nemam biljku ali se sećam kad sam bila mala da baba preseče na pola i maže direktno. > U svakom slučaju ja sam sigurna da imaš puno klipova na YT o tome, i verovatno tekstova pa ćeš naći. Baš me zanima kako će ispasti iskreno, mada po onome što vidim kad pročitam sastav čak ni u kupovni ovaj gel ne stavljaju puno đubreta. Ako ti treba biljka, rado ću ti poslati evo moja raste kao luda i ne znam šta bih sa njom 🙆‍♀️😊
2021 09 15
Hvala lepo 😊 Ja generalno ne volim aloju da koristim jer je lepljiva a hvata me neka jeza od lepljivih stvari 😢 ne znam što. Tako da nisam nikad mogla to i uvek da bi kupila gel ja bi nekom poklonila. Šteta. > BojanaMatijevic: > > VanaNaNaNa: > > Nisam pravila jer nemam biljku ali se sećam kad sam bila mala da baba preseče na pola i maže direktno. > > U svakom slučaju ja sam sigurna da imaš puno klipova na YT o tome, i verovatno tekstova pa ćeš naći. Baš me zanima kako će ispasti iskreno, mada po onome što vidim kad pročitam sastav čak ni u kupovni ovaj gel ne stavljaju puno đubreta. > Ako ti treba biljka, rado ću ti poslati evo moja raste kao luda i ne znam šta bih sa njom 🙆‍♀️😊
2021 09 15