Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Iskustva sa surutkom

Kakva su vam iskustva sa surutkom? Koliko cesto je piti i da li je zdrava?
pre 10 dana, 09:17
Veoma je zdrava. Pije se ujutru na prazan stomak casa od 2dl. Domaca surutka, flasa od 1l, 1,5 l najbolje da se popije u roku od dve nedelje, po casa dnevno. I to domacu kupujte samo provereno. Mi smo uzimali skoro, i sad cekamo Februar da kupimo ponovo domacu, tako nam je rekla zena od koje kupujemo.
pre 10 dana, 09:46
Surutka čisti jetru i slezinu, ja sam je davala redovno ćerki, bar 2 čaše dnevno, kad je imala trombocitopeniju, uz lekove kortikosteroide koje je morala da pije, a nisu dobri za ostatak organizma. Ublažila je negativno dejstvo lekova i oporavila joj organizam. Pošto je bljutava, mesala sam joj sa delom mleka, uz kakao i med, da bude ukusnije i pila je bez problema. Vrlo je važno da jetra optimalno funkcioniše, a ona utiče na ostale organe, tj na ceo organizam
pre 10 dana, 11:43
Hvala puno na odgovorima :)
pre 10 dana, 14:02
Surutka ako se pije zbog proteina samo proverena preciscena. Ni slucajno jeftine po radnjama. Necu da reklamiram nikoga, zato ne navodim nazive. Sto se tice svezeg oblika.. podeljena su misljenja. Kazu da je surutka stetna, u smislu da.je otpad, zato je bacaju kada dobije se proizvod, pa eto neko se setio i na tome da zaradjuje. Otkud znam, pila sam je neko vreme, i prestala. Nema potrebe, ima toliko drugih proizvoda. Opet kazem, ne znam za sta zelite. Pozdrav.
pre 1 dana, 20:16