Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Iskustva sa surutkom

Kakva su vam iskustva sa surutkom? Koliko cesto je piti i da li je zdrava?
2021 11 20
Veoma je zdrava. Pije se ujutru na prazan stomak casa od 2dl. Domaca surutka, flasa od 1l, 1,5 l najbolje da se popije u roku od dve nedelje, po casa dnevno. I to domacu kupujte samo provereno. Mi smo uzimali skoro, i sad cekamo Februar da kupimo ponovo domacu, tako nam je rekla zena od koje kupujemo.
2021 11 20
Surutka čisti jetru i slezinu, ja sam je davala redovno ćerki, bar 2 čaše dnevno, kad je imala trombocitopeniju, uz lekove kortikosteroide koje je morala da pije, a nisu dobri za ostatak organizma. Ublažila je negativno dejstvo lekova i oporavila joj organizam. Pošto je bljutava, mesala sam joj sa delom mleka, uz kakao i med, da bude ukusnije i pila je bez problema. Vrlo je važno da jetra optimalno funkcioniše, a ona utiče na ostale organe, tj na ceo organizam
2021 11 20
Hvala puno na odgovorima :)
2021 11 20
Surutka ako se pije zbog proteina samo proverena preciscena. Ni slucajno jeftine po radnjama. Necu da reklamiram nikoga, zato ne navodim nazive. Sto se tice svezeg oblika.. podeljena su misljenja. Kazu da je surutka stetna, u smislu da.je otpad, zato je bacaju kada dobije se proizvod, pa eto neko se setio i na tome da zaradjuje. Otkud znam, pila sam je neko vreme, i prestala. Nema potrebe, ima toliko drugih proizvoda. Opet kazem, ne znam za sta zelite. Pozdrav.
2021 11 29
Onda je i hleb od celog zrna štetan, jer se preradom dobija belo brašno koje je zdravo 😂
2021 12 11
> jacaikaja: > Onda je i hleb od celog zrna štetan, jer se preradom dobija belo brašno koje je zdravo 😂 iju, citam komentar vec treci put :))))))))))))) bas si me zbunila
2021 12 14
TudoDeBom, sprdam se, jer ljudi svašta izmišljaju. Otkad surutka spada u otpad?! To sto se hemijskom reakcijom odvojila surutka od sira, ne znači da nije korisna. I to što se nešto prodaje preradjeno, ne znači da je korisnije, već samo da su ljudi osmislili način da nešto deluje lepše na oko ili lakše za upotrebu, makar upropastili kvalitet proizvoda, u većini slučajeva.
2021 12 15
Ja sam pila iz marketa jer u okolini nemam nikog ko pravi sir pa da uzmem domaću. I mogu vam reći da mi je jako pomogla. Sve analize krvi su mi bile poboljšane nakon mesec dana ispijanja 1 l dnevno. Ako vam kažem da je pre toga u mom organizmu bilo čisto rasulo i da sam imala neverovatnih zdravstvenih problema onda znate koliko je pomoglo. Dobro je prečistiti jetru s vremena na vreme. Što se sportske upotrebe tiče tu nemam iskustva.
2022 02 14
Pila sam je pre nekoliko godina..ne znam da li je od nje ali kao da su me bubrezi boleli dok sam je pila.Generalno od tih tekucina kozje mleko ako nadjete domace,mislim da je najbolje.
2022 11 29