Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Virusne bradavice kod dece

Pozdrav drage dame. Imam jedan problem. Imam cerkicu id 2.5 godine koja se pati sa virusnim bradavicama. imala je par na rukama i dve tri na stomaku i bili smo to da skinemo azotom privatno, medjutim posle kratkog vremena njoj su se pojavile svugde okolo. Sad ima prekriven stomak, grudi , ledja, guzu i ruku :( dr nam je dala neku mast ( davala nam je i pre al nije nista pomagalo) i nije htela da ih skida azotom jer ih je previse. Citala sam kako su neki skidali sircetom, smokvom ( sad je nema ) i nekim ruskim uljem, al molila bih ako neko ima iskustva sa ovim da mi napise kako ih se resio. Hvala vam unapred :)
2021 11 30
Ja sam ćerki poskidala belim lukom kad je imala oko 6 godina. Možete ih mazati sokom iz belog luka, izrendate npr, pa tečnost mazete, a najbolje bi bilo da bocnete prvo bradavicu iglicom, tako će se lakše osusiti i brže nestati. Treba to raditi više puta
2021 11 30
jabukovo sirce na vatu i drzati tipa 10-15 min, nekoliko puta dnevno
2021 12 03
Mozda da potrazite jos neko misljenje,jos nekog dermatoliga.Nisam nikakav strucnjak ali bradavice se sire ako se ne skidaju,posebno leti..Mislim ako ih toliko ima nije mi jasno zasto ne skidaju..Inace one su koliko znam i povezane sa imunitetom,odnosno padom imuniteta
2021 12 04
Bolje na prirodan način da ih skida, nego da maze ko zna kakve hemikalije malom detetu. Neće dermatolog sigurno prepisati biljno, što nije skodljivo, tj retko koji hoće, a često deci prepisuju kortikosteroide koji su jako štetni. Naravno, ishrana je jako bitna, a prvenstveno dečije zadovoljstvo. Srećno dete koje hoće da jede, je zdravo dete. Svašta sam deci izlecila fokusirajuci se na prirodu, a srednju ćerku su mi doktori upropastili 2 puta lekovima, tj davanjem jednog leka, nastala je druga bolest, koja je morala drugim *opasnim* lekom, pa smo izlecili na kraju ozbiljan problem, na prirodan način.. tako sam digla ruke od njihovog lečenja i krenula u istrazivanje. Naravno, mora se biti istrajan, ne postoji nikakav čarobni štapić da bi nestalo odjednom, iz prvog pokusaja. Virusne bradavice nisu tako ozbiljne
2021 12 04
Ja sam virusne bradavice dobila u trudnoci,nisam ni znala sta je,pomislila mladezi ,:) Narvno,odmah sam otisla kod dermatologa,posto mi je bilo cudno da mi sa toliko godina pojave toliki "mladezi"...Jedu turu su mi skinuli,ap se pijavila druga u devetom,pa onda nisu hteli,nego kao posle porodjaja...skidala sam laserom,valjda se tako zove,ne azotom..Nisu ozbiljne ali se sire ako se ne skidaju...
2021 12 04
Moj savet Vam je da uzmete ukoliko možete uput za Kliniju za dermatovenerologiju u Beogradu, i da ne pokušavate "prirodnim načinima" jer je malo dete u pitanju i možete napraviti svašta, od iritacije, do ranica, opekotina, a na sve to može nastati i bakterijska infekcija. Takođe potrebno je videti koje bradavice su u pitanju, a i razlog zbog kojeg su toliko proširene.
2021 12 07