Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Farbe za kosu

Devojke, da li imate neki savet oko izbora farbe za kosu, naime, presla sam iz crne u smedju( blanširanjem, u salonu) , i želela sam srednje smedju boju kose, medjutim ispala je jakoooo svetla, skoro plavo/zuta, nakon cega sam se fafbala nekim smedjim nijansama ali je problem sto boja traje bukvalno 5 dana i ispire se do te iste zute. Farbam se farbama iz Alexandra, ne gore kosu, okej su,i boja bude lepa ali veoma kratkotrajna i to me izludjuje. Zelim srednje smedju kosu( 5ica ili 6ica) i farbu koja se ne ispire, ako imate savete pisite😊 ( Samo da naglasim da sam uzimala i jako tamnije farbe npr 4ku i uzalud i dalje nakon 3 pranja bude zuta)
2022 03 10
Sve se ispira na blanšu jer ti je uklonjen pigment veruj mi bila sam od crvene, plave, riđe, lila, crne... u roku od 10 godina :) dok ne izraste nema pomoći što se ispiranja tiče. Ako hoćeš moraš osvežavati non stop ali samo bacaš pare jer se preliv ispira jos brze a farba će ti eventualno isusiti kosu i previse 😊
2022 03 11
Profesionalni frizer i profesionalna farba. Nemoj da zalis novac, raspitaj se ko je dobar kolorista i kreni 😁 Meni je trebalo 2 x farbanje cele duzine plus jos 2 x koren pa preliv zadnjih 10-15 min po duzini da se ujednaci i ne ispira toliko, presla iz blajhano (belo/sedih) pramenova u svetlo smedju, kombinacija 5.0 i 5.3 nijanse, makar mi tako kaze frizerka. Zadnjih par puta farbam samo koren a preliv mi drzi vrlo kratko na kosi, par min pred samponiranje, na suncu hoce blajhani pramenovi da presijavaju na zlatno zbog 5.3 nijanse i lepo je, jako sam zadovoljna. Farbam se Wella Kolestonom kod frizera. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/99aa31471424cec4058a02214e7dbeff.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/0237ad36c8e47eb0884c80663a8e1c0c.jpg) Ovo je nakon prvog farbanja, sada je boja puno dublja i intenzivnija.
2022 03 12
Veruj mi da nije do toga jer sam isla kod najboljeg vec par puta. Sa profesionalnim farbama i ne zelim da se secam koliko me je sve to kostalo😅 ispire se za 7 dana sta god da uradim.
2022 03 13
Mada perem kosu svaki dan ali svejedno -.-
2022 03 13
Da, kostaju lepo 😁 Onda je do toga, sigurno, kosu perem jednom, max 2x nedeljno, takva je da nema potrebe cesce. Probaj da je odzavas nekim samponom za smedju kosu, mozda pomogne a i posavetuj se sa tim svojim frizerom, sigurno zna bolje nego mi.
2022 03 13
Ne znam al ja se kunem u Keune farbe 🥰 ja sam siva i samo mi Keune ne zuti posle par pranja...
2022 03 13