Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Kvalitet slike na sajtu

Primetila sam, da koliko god se trudila da što bolje predstavim predmet i da slika ima dobru rezoluciju na sajtu opet izgleda loše. Ili jednostavno to samo tako meni izgleda jer se logujem preko telefona? Kako je kod vas?
2022 04 02
Isto je i kod mene. Ranije je bila normalna rezolucija da bi pre jedno jedno mesec dana odjednom većina predmeta na profilu postala katastrofa što se rezolucije tiče. Da se razumemo to se odnosi i na fotografije koje sam dodala mnogo ranije, uslikane samsungom, i nove koje sad sad fotografišem iphone-om. Pritom su prethodne fotografije (sa oba telefona, bez kropovanja) imale normalnu rezoluciju, i samo je odjednom rezolucija svih postala užasna. Neke članice su podelile savet da kropovanje fotografija rešava ovaj problem, probala sam i to ali nema nikakvog uticaja, rezolucija je u oba slučaja užasna. Sad razmišljam da ostavim u opisu profila napomenu da mogu poslati fotografije nekim drugim putem po želji potencijalnog kupca, jer na sajtu sve zaista izgleda loše. Medjutim vidim da retko ko uopšte čita opise profila na ovom sajtu.
2022 04 02
Identičan problem. ,:)
2022 04 02
Da li vam se nekad desilo da se sve stvari koje ste objavili Nestanu sa profila :( ?
2022 04 05
> jelenagloria7: > Da li vam se nekad desilo da se sve stvari koje ste objavili Nestanu sa profila :( ? To se dešava kada administratori obrišu, verovatno niste postavljali po pravilima sajta.
2022 04 06
rezolucija je ocaj zato sto je dozvoljena slika do 2MB a danasnje kamere prave slike koje su u proseku reda velicine 6-8MB, dakle mora 3-4 puta da se smanji rezolucija da bi moglo da se okaci na sajt
2022 04 07
> SvetlanaRadic: > rezolucija je ocaj zato sto je dozvoljena slika do 2MB a danasnje kamere prave slike koje su u proseku reda velicine 6-8MB, dakle mora 3-4 puta da se smanji rezolucija da bi moglo da se okaci na sajt Smanjim na ispod 2MB i opet bude katastrofalno…
2022 04 07
Pa sto se vise smanji, tim vise gubi slika na kvalitetu. Jedna clanica me pitala za dodatne slike nekog lota odece, ja sam joj posala na Viber potpuno iste slike ali u full rezoluciji da moze da zumira - zena se slogirala kvalitetom slike u odnosu na ove u oglasu :')
2022 04 07
U photoshopu ne, ostaje čista fotka.
2022 04 08
Uložiš trud da islikaš artikle,pa onda svaka slika mora da se smanji pa ih postaviš i sve ispišeš i na kraju koliko god da se potrudiš dobiješ slike toliko lošeg kvaliteta kao da su slikane nekom najlošijom kamerom😡
2022 04 14
Da, neke stvari se baš loše vide, meni takođe neretko traže da putem vibera pošaljem dodatne slike
2022 04 15