Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

HITNO mi treba ideja ili savet od ljubitelja kuca <3

Dragi ljubitelji i vlasnici pasa, Treba mi savet ili ideja. Imam moje mile kuce kod zgrade o kojima brinem. Sad kako je doslo prolece, krece i najezda buva, naravno i krpelja. Bas se jadni odrase. Probala sa praskovima, nista. Ogrlice skinu ili im neko skine. Na foru sam leti probala neostomosan ampule, pa ih kao mazim sundjerom i natapam na foru, posto beze od vode ko od vatre. Nema teorije da se okupaju. Problem je sto imaju dugu dlaku pa neostomosan ne dopre do koze. Cula sam za neke tablete koje resavaju buve i krpelje i idu po kilazi, daju se pocetkom proleca. E sad kod mene u pet shop-u su do 10kg oko 2000din. jedna. Njih je troje, Dvoje su od 10-15kg, a treca je oko 20kg. Sto znaci treba bas da se izdvoji suma. Da li su te tablete mozda jeftinije negde van Bg-a? Ili znate neku jeftiniju vet apoteku, pet shop u Bg-u? NS-u? Ili znate jos neku caku za resavanje napasti? Hvala unapred na savetima i odgovorima :)
2022 04 12
Postoje tablete koje se daju ali ja sam zaboravila cenu koja je , opet pitajte za cenu za svaki slucaj :) Mogu vam dati broj pet shopa pa pitajte, ali mislim da nije toliko velika suma kao kod vas :) Pet Šop "Dr Mišić 0127515519
2022 04 12
A imate isto za resavanje buva kao gel tacnije ampula,istisne se na vratu delu kicme i repu i traje 3 meseca Cena toga je nesto pristupacnije ne prelazi 400 dinara
2022 04 12
Mozda da pozovete veterinarsku apoteku Aqvarius, da Vam daju savet. Verujem da ce izaci u susret i pomoci Vam
2022 04 12
Ja sam danas kupila u vet apoteci, 1200 din za pse do 10kg. Ta tableta se zove NexGard
2022 04 12
Zdravo Nextgard spektra poslastica stiti od skoro svega i to je skuplja varijanta jer pre upotrebe trebate kucama uraditi test na srcanog crva,(ukoliko ga imaju moze biti opasno kontraindikovano). Imate i jeftiniju varijantu tj Simpaica tablete. U principu te tablete stite 5 nedelja od parazita. Najbolje bi bilo da potrazite u nekom petshopu kada su na akciji ili ukoliko znate nekog veterinara pa da vam proda po nabavnoj ceni.
2022 04 13
Ne smete Neostomosan ampule stavljati direktno na kozu, one su otrovne, razblazuju se u litar i po vode, i time kupa pas koji se mora dobro posle isprati. Neostomosan je otrovan. Postoje ampule koje se stavljaju direktno na kozu na predelu vrata gore i duz ledja do korena repa, npr Advantix. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/9c9d048e3d4aa46b05e004a7d1ec96e9.jpg)
2022 04 13
Meni su odličan rezultat dale Fiprontix ampule. Stavljaju se direktno na kožu. Ali se moraju obnavljati na svakih mesec dana. Koja ampula će odgovarati, zavisi od veličine psa. Za pse do 10 kg, ja plaćam ampulu oko 300 din. Za BG ne znam gde ima, ali izguglajte, pa možda naletite na informaciju da ih ima u nekom pet Shop-u koji Vam je u blizini. 😊
2022 04 13
Meni Advantix zavrsava posao.Uzimam za najvece pse u BG je oko 1000 din.Sto znaci za manje pse ili srednje,treba da je jeftinije.Ove tablete su skupe,a kao sto rece clanica iznad.ne sme da ima srcanog crva,znaci mora da se radi analiza...Pored tablete,ampule koje se stavljaju za vrat su jedine delotvorne.Sve ovo sto se mesa sa vodom,meni nikada nije pomoglo,niti kod jednog psa.Takodje i ogrlica ali i ona je skupa..
2022 04 13
> AleksandraEdi: > Meni su odličan rezultat dale Fiprontix ampule. Stavljaju se direktno na kožu. Ali se moraju obnavljati na svakih mesec dana. Koja ampula će odgovarati, zavisi od veličine psa. Za pse do 10 kg, ja plaćam ampulu oko 300 din. Za BG ne znam gde ima, ali izguglajte, pa možda naletite na informaciju da ih ima u nekom pet Shop-u koji Vam je u blizini. 😊 Da, i one su Ok. Aktivan sastojak je fiprontil, postoje u vise registrovanih oblika zavisno od proizvodjaca. Krka, Slovenija ga pravi pod nazivom Fyprist, moze se kupiti u Srbiji. Mislim da postoji i od nekog francuskog proizvodjaca. Sve je isti preparat ali sa drugim registrovanim imenom.
2022 04 13
> SanjaVintage: > > AleksandraEdi: > > Meni su odličan rezultat dale Fiprontix ampule. Stavljaju se direktno na kožu. Ali se moraju obnavljati na svakih mesec dana. Koja ampula će odgovarati, zavisi od veličine psa. Za pse do 10 kg, ja plaćam ampulu oko 300 din. Za BG ne znam gde ima, ali izguglajte, pa možda naletite na informaciju da ih ima u nekom pet Shop-u koji Vam je u blizini. 😊 > Da, i one su Ok. Aktivan sastojak je fiprontil, postoje u vise registrovanih oblika zavisno od proizvodjaca. > Krka, Slovenija ga pravi pod nazivom Fyprist, moze se kupiti u Srbiji. Mislim da postoji i od nekog francuskog proizvodjaca. Sve je isti preparat ali sa drugim registrovanim imenom. Ovde bas konkretno mislim na naziv Fiprontix, jer ove ostale, sličnih naziva, npr Fyprist, mi nisu dale nikakvog rezultata. 😊
2022 04 13
To je NexGard Spectra koji pokriva i srcanog crva i mora da se radi analiza. Ali obican NexGard ne pokriva srcanog crva i ne mora da se radi analiza, zato sam i navela ako se odluci za tu varijantu, da ne dodje do zabune. Jedino sto je verovatno i najskuplja opcija.
2022 04 13
Hvala mogooo SVIM clanicama koje su se ukljucile! Svaki savet znaci! I ima ovde dosta dobrih ideja! Lakse mi je kad cujem da neostomosan isto nije dao neke rezultate. Sve sam krivila sebe kad krenem da ih "kupam" pa beze da nisam dobro "odradila posao" :( @prettyangel jel mozete da mi kazete za NextGard gde ste nasli po ceni od 1200? (kod mene u pet shopu su oko 2000 za do 10 kg:() I da li i za Simapaticu treba test na srcanog crva? A za ove "ampule" gelice sto se nanose na vrat su mi rekli da kuce moraju da budu ciste tj bez i buva i krpelja da bi imale efekta? Koliko je to tacno? Za jednu drugu kucu sam njih koristila ali sam bila sigurna da je cista, lako se pregledala posto je sa kratkom ostrom dlakom. I cini mi se da su resile posao. Radujem se ako mogu s njima da im pomognem, ali kao sto napisah ne znam koliko je to tacno da nece delovati, posto su oni sad sa buvicama? Hvala SVIMA jos jednom <3 <3 <3
2022 04 13
Ne moraju da budu cisti.Imali smo neku lutalicu o kojoj smo se brinuli,hteo je i da capi ako ga neko gnjavi sav je bio u krpeljima.Stavila sam mu ampulu,vec sutra su svi ti krpelji nestali..Samo treba obratiti paznju na kisu ili kvasenje,ne bi trebalo dva dana pre stavljanja ili posle da se kvase.
2022 04 13
> Ivana33petrovic: > A imate isto za resavanje buva kao gel tacnije ampula,istisne se na vratu delu kicme i repu i traje 3 meseca > Cena toga je nesto pristupacnije ne prelazi 400 dinara Da, prvo sam na te ampule pomislila. Utrljate ih ispod dlake kod vrata i kuca bi trebala biti zasticena.
2022 04 14
1 2