Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Da li se umorite nekad?

Cao svima. Poenta naslova je...pa razrada. Svakog jutra udjem na sajt, ali svako jutro me saceka isto: 0 poruka. I onda tako, dan za danom. Pa ima li poente vise? Ili je to individualno? Ranije nije bilo tako. Znam da se dugo vec pise o slaboj prodaji, a i ova zima nikako da prodje, al opet. Ovoliki muk, ovoliko zatisje ne pamtim. Bar ja. Do cega je? ☹
2022 04 18
A mene ujutro saceka po par poruka tipa : Da li je taj i taj predmet dostupan. Da li je prodato? I kada odgovorim nije (iako pise na profilu da brisem prodate stvari) konverzacija se tu zavrsi :D Mislim da ima ljudi kojima se nocu ne spava, pa aj kao da pustim negde po neku poruku :D Zaista ne znam. Inace clanova je sve vise i vise,kao i second hand garderobe u opticaju, pa zato slabo ide...
2022 04 18
Možda je fora u tome da se u tržnim centrima može kupiti garderoba po povoljnijim cenama, koju možemo videti i probati. Ovde su cene dosta visoke čak i za polovnu garderobu. Kad se doda poštarina, ne isplati se. Ipak je ovo buvljak, a ne neka ekskluziva tako da ja ne očekujem ništa, i kad se neko javi, odustane kasnije ,nema ga.. i razumem. Uglavnom s decom idem do promenade. Tamo ima sniženja - jeste da je garderoba po meni sva ista i nekvalitetna, ali takvo je vreme. U Croppu se nađu za klince super stvari moderne za njih - duksevi npr za 1000 dinara novi ili farmerice na sniženju veoma neobičnih krojeva za 1.000 do 1500 dinara. Zato se ne rešavam da kupim farmerice ovde par puta sam promašila broj a dala novca kao u radnji. Treba možda razmisliti o snižavanju cena. Jer zašto bi neko dao za običnu majicu 500 dinara plus poštarina 300 dakle 800 dinara,ako može da kupi nešto novo za te pare? takođe,retko nalazim nešto što je drugačije i što mi se dopada ovde.
2022 04 18
A meni se čini da baš idu skuplje kvazi markirane stvari čak i da su second-hand.
2022 04 18
> Baletanka: > A mene ujutro saceka po par poruka tipa : Da li je taj i taj predmet dostupan. Da li je prodato? I kada odgovorim nije (iako pise na profilu da brisem prodate stvari) konverzacija se tu zavrsi :D Mislim da ima ljudi kojima se nocu ne spava, pa aj kao da pustim negde po neku poruku Pre vise od mesec dana devojka me je u vezi bluze pitala sve sto joj je palo na pamet-iako je u oglasu pisala i velicina i detaljne mere. Na kraju je bilo pitanje: za koliko kila bluza odgovara? 😮 kada sam je ubedila da je najsigurnije da premeri na sebi, rece "ok, javljam se sutra". To sutra je bilo posle mesec dana, sa pitanjem "da li je bluza dostupna" (ni izvini, ni evo mene, ni zdravo...samo pitanje). Odgovorim da jeste i ona ponovo nestane bez ijedne reci nakon mog odgovora, eco vec par dana.
2022 04 18
Prezasicenje trzista robom..a svi bi da izvuku neku lovu,tako da i cene nisu bas zanemarljive.Ovaj sajt je generalno najskuplji.Ne kazem da nema dobrih i povoljnih krpica ali treba kopati...Mislim da bi ovde dobrodosla preglednost jkao na Limumdu,npr broj,proizvodjac itd.Olaksalo bi pretragu i isla bi bolje prodaja.Ovako izlistam prvih 5 strana i zaboli me glava od cena,.Za nemalo predmeta je isto kao u radnji novo ili priblizno isto.
2022 04 18
Meni se dešava da svakodnevno neko nešto želi,ali kad postavim pitanje da li žele da kupe,tajac :) Uglavnom mislim da postoji problem i sa preglednošću artikala,jednostavno se ne vide,a onda kako da se nađe kupac ,ako ne znaju ni da postoje te stvarčice...
2022 04 18
Sto se ponude tice, stvarno ima lepih, lepih, bas lepih krpica, ali je ocigledno da je ponuda neuporedivo veca od traznje. Mozda je nekima previse, ali ja poslednjih godinu, dve vodim evidenciju, tj.zabelezim kad nesto kupim/prodam. Moram naci tu svesku, pa bas da uporedim.
2022 04 18
Ništa ne očekujem, pa kad prodam, malo se obradujem. I kad kupim nesto super, opet se obradujem. Velika je ponuda raznovrsne garderobe, pogotovo u SH radnjama, pa se više isplati obići ih, uživo videti stvari i probati, te kupiti bez plaćanja postarine.
2022 04 18
Mislim da su sada najpopularnije grupe na fejsu sa lajv prodajama, znam bas dosta devojaka koje tako kupuju, i cene su ugl do 500din, ima i skupljih ali bas ima puno prodavaca koji prodaju jeftine stvarcice, pa su mojekrpice pale u drugi plan... Ja dobijam poruke na 2-3 nedelje ovde, dosta njih samo pita da li je nesto dostupno i onda samo ispare, a cini mi se da su cene razumne, slicne onima iz lajv prodaja, ali i dalje mi stoji ova gomila garderobe ,:(
2022 04 18
Snizavanje cene privlaci samo na nacin da vise osoba predmet doda u omiljeno, bar po mom iskustvu. Pre prodam nesto skuplje, jer ili ljudi misle ako je jeftino to je pocepano i neupotrebljivo ili se prosto postarina vise isplati za skuplju stvar. Drugi problem je sto vecina zna samo za Zaru kao marku, tako da sve sto je zara/bershka/stradivarius ode cas, a sve ono drugo sto je mozda kvalitetnije, posebno ako se obrati paznja na sastav, stoji uzaludno. Mnogima je bitna samo etiketa, a i fast fashion trend je tu, pa prodaja zavisi od vise faktora. Da je slabo, jeste, ali da zavisi od cene isto ne mogu da se slozim. I po sebi gledam, ako mi se nesto svidja kupicu, ako mi se ne svidja prosto necu iako je npr. 300din. A to sto kupuju po sh pa preprodaju ne vidim kao problem, legitimno skroz, svako ima pravo da izabere svoj izvor prihoda a na kupcu je da li ce da kupi ili ne. Pa i nasa stvar koja je nosena ali ocuvana, a koju prodajemo ovde ili negde drugde, dodje kao sh😂 Takodje, od devojaka za koje znam da to rade sam kupila par puta markirane stvari po povoljnim cenama, 300x boljeg kvaliteta od necega sto je "zara sa etiketom" 😂 Zavisi samo koga sta privlaci, ali za krpice treba biti bas bas strpljiv.
2022 04 18
Slazem se sa svime navedenim. Meni ovo dodje kao razonoda, tako da se ne opterećujem previse. Nekako ide u krug, kad ovde stane ide na drugim kupoprodajnim sajtovima i obratno 🧚‍♀️
2022 04 18
Mene ne za sada, da sam profesionalni prodavac robe iz dzakova smorila bih se, a ovako mi ne smeta. Ja se umorim samo dok razmisljam kako treba nesto da uslikam i onda da prebacim slike, opisem. Na samu pomisio koliko energije i vremena bi to oduzelo, odustanem... Razloge za slabu prodaju ne treba traziti u jednoj stvari vec gledati jednu siroku sliku. Da li nam predmet hitno treba ili ne, da li nam se bas svidja ili se predomisljamo. Postarina je za kratko vreme skocila sa 150 na 250, i to je jedna od stavki o kojoj se razmislja kada se narucuje online jer ako promasimo ne gubimo mi samo pare koje smo dali na predmet vec i za postarinu. Danas je svaki dinar bitan i treba pametno trositi. Potom, svedoci smo svi koliko je na ovom sajtu uvaljivanja i prevara. To odbija potencijalne kupce od saradnje, posebno kad vide da je neki do tada ugledan prodavac uvalio stvar i prevario, posle se otkrije da je bilo vise uvaljivanja ali zbog straha od osvetnicke ocene nisu htele negativno da ocene. I onda pomislis, cekaj dajem X novca za stvar, Y za postarinu, samo mi jos fali da dobijem ostecenu stvar ili ono sto ne odgovara opisu (po boji, velicini, stanju itd.) a ako to rade veliki prodavci, sta da ocekujem od nekog sa malo ocena? I dosta njih ce tu da se predomisli i kaze, neka hvala ne treba mi to u zivotu. Dodajte tu da veliki broj prodavaca ne opisuje predmete kako treba. Tagovi poput "ne znam" "666" "neki brend" mene odbijaju. Nema velicine, nema brenda, nema sastava. Kad ih pitas za dimenzije, dodatne slike ili konkretan sastav ne odgovore na poruke. Ako odgovore slazu da ce poslati. Ili kao ja pre neki dan kad sam bila zainteresovana za jednu stvar, tagovana je da je sastav pamuk i poliester, ispostavilo se da nema pamuka, samo poliester. Kad pitam za dimenzije dobijem samo dimenziju rukava?!? Kako da kupujem nesto sto nije lepo opisano, ili su opisi lazni pocevsi od velicine, sastava, stanja?
2022 04 18
Mislite da je zanimljivo slati poruke za svaku stvar i kao detektiv proveravati koja je velicina, utvrdjivati tacan sastav, da li su mane saktivene? Ako na to dodate da se moze otici u radnju i predmet pogledati i proveriti, probati i videti sastav bez natezanja sa prodavcem da posalje bolje slike i izmeri predmet, pogleda etiketu sastava onda je jasno gde se pre kupuje, uz mogucnost da predmet zamenite ili vratite bez otvaranja tema i natezanja koje samo jede zivce. Jos ako su snizenja, jasno je. Snizenja ovde? Ako mi predmet ne treba ili mi se ne svidja necu ga kupiti ni da je dinar, a ako mi se predmet svidja, a uz to mi treba a prodavac mi ponudi popust jer mi je predmet u omiljenim onda bih ga mozda i uzela. Zavisi od toga da li i koliko mi treba, kao i od popusta. Po meni, sve navedeno utice na kupovinu i prodaju, cena je samo jedna stavka, gledam sve ukupno. Prevare na sajtu odbijaju jako, prodavci koji ne odgovaraju na poruke takodje odbijaju. Prodavci koji lose ili uopste ne opisu predmet, sta tek za njih reci... pa ne mogu sada da im posaljem 10 linkova i za svaki da ih pitam ono sto su trebali sami da napisu. Kako neko moze da prodaje stvar, a da ne stavi osnovne podatke popust sastava, velicine, brenda?
2022 04 18
Od pocetka godine vise sam kupovala nego sto sam prodala, zaista se trudim da cene snizim i ispod realne vrednosti predmeta pa ipak slabo ide. Mislim da iznos dostave takodje igra ulogu a i ponuda je ogromna a verujem da vecina ljudi kupuje samo kad im se nesto bas bas svidi a i cena odgovara. Ima raspiitivanja, predloga o razmeni ali prodaja, zaista slabo.
2022 04 18
1 2 3