Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Operacijanosa u lokalnoj anesteziji?!?!

Ja sam u šoku, jedna dr mi preporučila op u lokalnoj, ne filere nego bas operacija. Ima li neko iskustva?
2022 06 21
> BabyPink: > Ja sam u šoku, jedna dr mi preporučila op u lokalnoj, ne filere nego bas operacija. Ima li neko iskustva? Nemam licno iskustvo ali sam cula da moze, valjda zavisi od obima zahvata. Iskreno sto se tice rizika bolja ti je lokalna. Ja sam imala dva hiruska ozbiljnija zahvata I oba puta mi je hirurg rekao da uvek postoji rizik da umrem na stolu od lose reakcije na opstu anesteziju , bez obzira da li sam bila ranije pod njom. Takodje sam imala mucnine od nje (tri dana konstantnog povracanja) i kosa mi je dosta propala od nje..Nadam se da sam malo pomogla
2022 06 21
Moja drugarica je operisala, pod totalnom naravno, secam se da je pre anestezije isla na provere internista, kompletna krvna slika Njoj su lomili kost jer je imala grbu(bila je veca) Nekako mi je cudno da rade u lokalnoj jer ta operacija nije naivna, i posle budjenja boli poprilicno i oporavak je duzi. Ja iskreno ne bih operisala nikad u lokalnoj pogotovo operacija tog tipa. A sto se tice totalne anestezije ja sam bila 2 puta, i zaista nikakvih nezeljenih efekata nisam imala, posle 2 sata sam bila ko nova
2022 06 21
Verovatno imate devijaciju. Radi se operacija u lokalnoj anesteziji kroz nozdrve,nista vam ne seku niti vam vade vec samo specijalnim instrumentima ispravljaju septum nakon toka se unutar nozdrva stavi gaza sa antibiotskom mascu,sve se fiksira i tako se setate narednih 7 dana. Cela intervencija traje mozda 30min. Spavanje ce biti muka,jer mora glava da bude uzdignuta,zbog slivanja sekreta i krvi. Bolovi nisu strasni,verovatno cete dobiti antibiotike da pijete i tjt. 7dana kasnije vade se tamponi i vi disete na nos i lepo spavate. 😉
2022 06 22
> Cat7ady: > Verovatno imate devijaciju. > Radi se operacija u lokalnoj anesteziji kroz nozdrve,nista vam ne seku niti vam vade vec samo specijalnim instrumentima ispravljaju septum nakon toka se unutar nozdrva stavi gaza sa antibiotskom mascu,sve se fiksira i tako se setate narednih 7 dana. > Cela intervencija traje mozda 30min. > Spavanje ce biti muka,jer mora glava da bude uzdignuta,zbog slivanja sekreta i krvi. > Bolovi nisu strasni,verovatno cete dobiti antibiotike da pijete i tjt. > 7dana kasnije vade se tamponi i vi disete na nos i lepo spavate. > 😉 Hvala, ali ja sam operisala nos pre 13 godina, i nos mi je kriv spolja, dr predlaze da se ovaj put ne lomi kost, ali da se sve radi u lokalnoj, zahvat nije nimalo naivan, meni je to jako cudno posebno sto je revizija u pitanju i smanjenje vrha 🙄
2022 06 23
Imala sam operaciju nosa, zbog preloma. Prvi put mi je receno da probam biti jako hrabra i mirna par sekundi i da ce mi, bez ikakve anestezije, probati ispraviti kost. Bolelo je uzasno i posto nije bilo uspesno, dobila sam opstu anesteziju i posle zahvata ostala jedan dan u bolnici a sa zavojima 7 dana kuci. Ni sada nisam zadovoljna intervencijom jer ne disem dobro na nos ali pomisao na novu operaciju mi je jako mucna. Nisam strucnjak ali mislim da za takvu intervenciju ipak treba opsta anestezija osim ako nije problematicna zbog nekih ozbiljnih zdravstvenim problema, naravno pre svake opste anestezije meri se pritisak, slusa rad srca, vadi krv...posebno ako operacija duze traje jer se i daje veca kolicina anestetika.
2022 06 24
I samo da dodam da je jako vazno ispostovati vreme pre operacije bez jela i pica jer sam ja( zbog nervoze) popila kafu i zapalila cigaru, sto im naravno nisam rekla pre, pa sam takodje povracala a onda sam pitala da li kafa i cigareta imaju neke veze sa tim i receno mi je-da.
2022 06 24
> EnaElena: > I samo da dodam da je jako vazno ispostovati vreme pre operacije bez jela i pica jer sam ja( zbog nervoze) popila kafu i zapalila cigaru, sto im naravno nisam rekla pre, pa sam takodje povracala a onda sam pitala da li kafa i cigareta imaju neke veze sa tim i receno mi je-da. Ja sam nekih pet dana lezala u bolnici pre operacije, imoje je bilo dosta komplikovano, dobila sam sepsu zbog ne postavljanja dijagnoze na vreme (puklo mi je slepo crevo} a meni je receno da imam neki gnoj na jajnicima. I mislim da zavisi i od doze anestetika. Kada sam operisala dojku krace je trajala operacija i bolje sam podnela ,a ova operacija je trajala oko sat vremena jer su na pola operacije shvatili da mi je puklo slepo crevo ( a inace operacije je krenula ginekoloski, trebali su da mi izvade oba jajnika i matericu). Mozes da se posavetujes sa drugim hirurgom ili pitaj tvog hirurga da li moze da se radi pod opstom anestezijom ako si vec u strahu od bola.
2022 06 24
Da naravno da ima veze i od doze. Bas ste imali strasno iskustvo i drago mi je da je dobro proslo i da je sve iza vas sada.
2022 06 24
> BabyPink: > Ja sam u šoku, jedna dr mi preporučila op u lokalnoj, ne filere nego bas operacija. Ima li neko iskustva? Samo ću reći da revizija nije za igranje. Već prva revizija je solidan rizik, a kamoli ako ne odrade kako valja pa mora ponovo. Ja sam operisala nos 2013 zbog oooozbiljne devijacije, radjena septorinoplastika ovde u Bgu, popriličan fail. Realan rezultat je sledeći: 1. disajni protok na svu sreću bar relativno bolji, ali daleko od toga da je hirurg sredio devijaciju 2. Komplikacije/posledice: post-op grbica koja nije postajala pre, velika rupa u kosti greškom hirurga (možda ću čak morati da presadim deo rebra😂), ranica koja se povremeno otvara i dovodi do infekcija. Znam da je negativno iskustvo, ali pišem ovo ne da bih ikoga zaplašila ili odvratila od intervencije, već da stavim naglasak na to koliko je bitno informisati se i naći adekvatnog hirurga za takav zahvat. Ja sam recimo odavno u neku ruku da kažemo i hitan kandidat za reviziju, ali odlažem. Pa kad lepo budem u lovi, uz dosta pripreme, pravac Turska ili Seul, Koreja, gde je kadar, a i tehnologija na malo drugačijem nivou :)
2022 07 01
> Kfashionista: > > BabyPink: > > Ja sam u šoku, jedna dr mi preporučila op u lokalnoj, ne filere nego bas operacija. Ima li neko iskustva? > Samo ću reći da revizija nije za igranje. Već prva revizija je solidan rizik, a kamoli ako ne odrade kako valja pa mora ponovo. > Ja sam operisala nos 2013 zbog oooozbiljne devijacije, radjena septorinoplastika ovde u Bgu, popriličan fail. Realan rezultat je sledeći: 1. disajni protok na svu sreću bar relativno bolji, ali daleko od toga da je hirurg sredio devijaciju 2. Komplikacije/posledice: post-op grbica koja nije postajala pre, velika rupa u kosti greškom hirurga (možda ću čak morati da presadim deo rebra😂), ranica koja se povremeno otvara i dovodi do infekcija. > Znam da je negativno iskustvo, ali pišem ovo ne da bih ikoga zaplašila ili odvratila od intervencije, već da stavim naglasak na to koliko je bitno informisati se i naći adekvatnog hirurga za takav zahvat. > Ja sam recimo odavno u neku ruku da kažemo i hitan kandidat za reviziju, ali odlažem. Pa kad lepo budem u lovi, uz dosta pripreme, pravac Turska ili Seul, Koreja, gde je kadar, a i tehnologija na malo drugačijem nivou :) Uh, ovo je bas ozbiljan problem. Ja odlazem vec 13.godina, ali niko ne garantuje da ce i tamo u Turskoj biti dobro. Evo cist primer ona starleta, platila je 10hiljada u Turskoj. Mislim da cu kod Ribe, on mi je za sada ostavio najbolji utisak
2022 07 01
Cudna je ta pricao oko anestezija...Npr poslednjih 10 godina kada idem kod zubara,svaki put mislim da cu dobiti facijalis od anestezije,kao za konje.Niti mogu da gutam niti disem normalno kroz jednu nozdrvu...cak i operacije rade pod lokalom.Bila sam prisutna kad je devojka izasla operisali joj neku cistu sa vilice,suze idu trese se kao prut..S druge strane moju snaju u Australiji uspavali za plombiranje zuba.Nihe klasicna anestezija u venu nego nesto stave na nos...Mislim dosta nekih intervencija rade pod totalnom za razliku kod nas sto veci deo rade na zivo.. Mislim postoji i psiholoski trenutak kod operacija,ono kao dobijes napad panike u sred zahvata,sta onda? Verujem da im je ovde jeftinije/lakse da rade pod lokalom,a vrv fali i strucnjaka...
2022 07 02