Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Razgovori /

Kako pomoći bliskima

Radim ali plata jedva stiže za osnovne potrebe. Ne žalim se, skromna sam i dovoljno mi je. Bitno za decu ima osnovno a i sami se trude da zarade. Ono što mene muči su bližnji kojima ne mogu pomoći. Majka koja ima sedamnest hiljada penziju. Koja se svaki mesec zaduži po komšiluku zbog najosnovnijih potreba a posle mora više od pola penzije da da. Sestra koja je zbog bolesti napustila posao. Htela sam ovde da zaradim ali stvari koje ja nosim su već kupljene na buvljaku i seknd bendu tako da zaista nisu više za dalju prodaju. Sezonski ne mogu da radim jer radim u fabrici. Trebaju mi ideje za zaradu kako bi i drugima mogla da pomognem.
2022 07 04
Možete naručiti garderobu na džak, raspitajte se gde naručuju kvalitetnu po nižim cenama, te preprodaju, pa uposliti sestru da online prodaje, javlja se na poruke npr, majka ako nije invalid ili jako bolesna, može isto nekako da sebi nadje zanimaciju od koje bi joj kanuo neki dinar, da hekla po narudžbini, očisti neku ustanovu koji put nedeljno ili mesečno, proda nešto na pijaci.. Ne može jedna osoba da podmiruje pola familije i ne treba da je grize savest što ne zarađuje mnogo, da bi svima pomogla. Dovoljno je sto imaš za sebe i svoju decu, te ne očekuješ od drugih da tebi pomažu. Kuma mog muža je invalid i kreće se uz hodalicu, čisti kuću, kuva ručak, radi neke kreativne radove, dekupaz i šta god joj padne na pamet. Uspe čak i nešto u kuci da popravi, sinove ne opterećuje i novac rasporedi prema prioritetima.
2022 07 04