Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

CC PAKET - SLANJE - STA JE?

Da li neko moze da mi objasni sta je CC paket, slanje CC paketa, funkcionisanje generalno?
2022 07 17
Isto što i standardni Post Express sa izuzetkom što nema garantovani rok uručenja od 24h. CC-u je rok do 5 dana ali ja svaki put do sad kad sam ga slala-stigao je kao i PE u roku od 24h. Takođe, povoljniji je od PE pogotovo ako šaljete malo teže stvari. Začkoljica: u nekim Poštanama (mojoj npr.) mora biti upakovan baš kao paket, ne može kao PE u kesu ili nešto drugo, dok u nekim Poštama primaju kako god da ga upakujete.
2022 07 17
Niza je postarina kod obicnog, CC paketa nego kod Postekspresa, oko 200 dinara. Postoji otkup kao i kod Postekspresa.
2022 07 18
moze cc , pozz
2022 10 23
Cao svima :-) Mene interesuje koji je uslov za cc paket? Osim to da nema otkup , jel uvek jeftinija dostava ili zavisi od tezine itd.. Hvala na odgovoru :-)
2022 11 06
Cao! 😃 Cena je 200 din za paket koji je tezine do 3kg. Traze da bude upakovano u kutiju koja je najmanje 9x14cm. Moze da se upakuje u bilo koju kutiju - kutija od Plazme, kutija od cipela, kartonska kutija... Negde hoce da prime zapakovano i u omot (kesu). Ali uglavnom se pozivaju na to da mora u kutiji i u suprotnom nece da posalju kao CC paket, nego kao PX Post express, koji je znatno skuplji
2022 11 07
Mozda nekom znaci kao info.Meni su rekli u posti i sada tako praktikujem ,da kesu zapakujem u pak papir i oblepim selotejpom.Slala sam iz razlicitih posti i niko nije imao primedbu.Stize u vecini slucajeva za 1 dan.
2022 11 17
> aleksandra252: > Mozda nekom znaci kao info.Meni su rekli u posti i sada tako praktikujem ,da kesu zapakujem u pak papir i oblepim selotejpom.Slala sam iz razlicitih posti i niko nije imao primedbu.Stize u vecini slucajeva za 1 dan. bravo,super ideja👏 meni je palo na pamet malopre,pitala sam se kako ce prihvatiti..Jer me ubija to sto nekad traze da bude JEDNOBOJNO,negde traže kutija zavezana kanapom,neko jaci setojejp pa onda sredjuj kutiju,brini kako ce proći. A ovako oblepis pek papirom koji uvek imas kod kuce i cao,trazili ste jednobojno evo izvol'te.😅
2022 11 22
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/2a0ec277d5ca71758459cd2a4f366ee5.jpg) I na drugoj temi sam postavila, pa cu i ovde. Ukoliko prave problem oko kesa, evo potvrde da ne mora iskljucivo zapakovano u kutije i ostale izmisljotine. Ja sam danas poslala u kesi oblepljenoj selotejpom, pa su me opomenuli da ubuduce pakujem u kutiju iako na sajtu nigde ne pise da mora iskljucivo kutija. Pa sam im pisala cisto da ne moram da bacam novcic svaki put da vidim da li ce mi prihvatiti paket ili ne.
2022 12 06
> SanjaVintage: > Niza je postarina kod obicnog, CC paketa nego kod Postekspresa, oko 200 dinara. > Postoji otkup kao i kod Postekspresa. Caos jel na cc paket moze da ide otkup?
2022 12 09
> sandramat: > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/2a0ec277d5ca71758459cd2a4f366ee5.jpg) > I na drugoj temi sam postavila, pa cu i ovde. Ukoliko prave problem oko kesa, evo potvrde da ne mora iskljucivo zapakovano u kutije i ostale izmisljotine. Ja sam danas poslala u kesi oblepljenoj selotejpom, pa su me opomenuli da ubuduce pakujem u kutiju iako na sajtu nigde ne pise da mora iskljucivo kutija. Pa sam im pisala cisto da ne moram da bacam novcic svaki put da vidim da li ce mi prihvatiti paket ili ne. A postoji otkup na CC paket ?
2022 12 09
postoji ali je postarina znatno skuplja. bez otkupa je 200,a sa otkupom oko 375din
2022 12 10
Dakle, može CC da plati i primalac?
2023 03 04
Može, naravno.
2023 03 10
Evo kako nas teraju da odustanemo od CC paketa i predjemo na Post-express: ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/583d40756044900d888896dd42792ac1.jpg) Paket je poslat u petak, 10.3. Od nedelje, 12.3., stoji u Glavnoj pošti u Beogradu. 😩 Danas je petak, 17.3., paket još nije stigao.😫
2023 03 17
1 2 3