Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Zašto se niko ne buni?

> EsBeBe: > > Bojanaa12: > > Da li neko ima ideju kojom kurirskom službom sada slati? > poštom, kao običan/CC paket, ako ide bez otkupa, cena je 200 dinara do 3 kg. > https://mojekrpice.rs/forum/t/591935/cc-paket-pitanje Baš tako. Mada ja prvo pitam kupce hoće li post expresom ili običan paket. Objasnim im razliku, pa ko kako odluči tako šaljem. Danas sam baš slala 3 paketa kao post expres, a 4 paketa kao običan paket. I svi zadovoljni.
2022 09 22
> korenmilica: > Btw, ako kupujete knjige, čak i one preko 600 gr težine (kao rečnik na primer) kada se sa normalnim prodavcem nadjete, poštarina tj. tiskovina iznosi 144,00 dinara. > Mislila sam da će poštarina biti skuplja, jer je u pitanju bio rečnik od preko 600 strana i težine preko 600 gr, ali je on izračunao ovako i poslao link za računanje poštarine: > Cenovnik postanskih usluga: http: //www. posta. rs/dokumenta/cenovnici/Kompletan-cenovnik-UPS. pdf > www. posta. rs/struktura/lat/aplikacije/alati/kalkulator-postarine. asp > k-28P > ako nekom zatreba i to, da znate. Da, ja sam juče naručila knjigu preko sajta kp, ali sam prvo pitala: može li uplata na račun i slanje preporučenom tiskovinom. 2 prodavca su rekla da ne može, i kod trećeg sam kupila, postarinu je žena izračunala 133 dinara i toliko sam uplatila. Najbolje da se pita unapred.
2022 09 22
> Bojanaa12: > Prodajem na sajtu već 10-ak godina. > Stare članice se sigurno sećaju, a i nove, da je do pre 2-3 godine poštarina bila 150 dinara, sa sve otkupom. Pričam za Post Express konkretno. > Pre dve nedelje su poskupeli na 400 DINARA. > Koliko puta odustanem od kupovine jer je poštarina skuplja od samog proizvoda... > Ne razumem kako se niko ne buni... > AKS-om i BEX-om nikad nisam slala, ali čula sam da su skuplji i lošiji. > City Express je oko 600 dinara. > Da li neko ima ideju kojom kurirskom službom sada slati? Salji autobusom, ja sam decku poslao dve majice pre neki dan iz Kruševca za Beograd, dao sam vozaču busa 200 din za kafu, mada i to je hteo da neće uzeti
2022 09 23
> Anka07: > Čisto mali savet, a iz skoršanjih iskustava, neće svi prodavci da šalju kao CC. Znači, kad se krene u saradnju, treba to pitati. Ne razumem samo zašto neko neće, to prodavca ništa ne košta, a kupcu ostane u džepu 100+ dinara, za istu uslugu. Kosta, jer post express dodje na kucu i pokupi pakete, a za CC paket moras da ides u postu. Nisu nam svakom poste blizu, neko ima decu, neko ko ja radi za kompom pola dana, pritom nema ni opcija da otkucas podatke paketa i odes i ostavis, nego moras paket po paket da diktiras u posti, to je uzasno gubljenje vremena, pogotovo u naseljima gde ima jedna posta pa se svi sjate u istu. Eto, sve to ne vredi razlike od 150 dinara jer oduzme jako mnogo vremena
2022 09 23
Pritom, ne kazem da ne treba izaci u sisret i poslati cc, slala sam i ja pre neki dan kad sam isla za grad, i normalno da je svakom u interesu da ustedi jer postarine nisu normalne, a pritom je usluga uzasna, od kurira koji su tu zapravo najmanje krivi, preko customer servisa, o posti i njihovom znanju o post expressu uopste i da ne pricam, 100 razl. Informacija od svakog zasposlenog. Ali eto, ako vec kazete da ne kosta nista onog ko salje, kosta i vremena i zivaca za Vasu ustedu od 100 dinara, pa mozda da porazmislite i o tome
2022 09 23
Pitanje je bilo zašto se ne bunimo ako sam dobro shvatla. Kome da se bunimo? Bunimo se Aks, Bex, D-express ili Postexpress? Ni jedan nije bolji od drugog. Meni još uvek najlakše PE jer znam da me ako ništa drugo paket sačeka u pošti a ne u magacinu bogu iza leđa. A ne bunimo se jer se ne bunimo ni zbog mnogo bitnijih stvari u životu. Sve je poskupelo i poskupeće još. Dok nije bilo interneta ljudi su izašli na ulice a ne piskarali po forumima. Jednostavno takvi smo, gutamo sve što nam se servira. Tužno.
2022 09 23
Nazalost i kad se pojedinacno bunimo, prave nas ludima. Meni su 4 paketa nedavno pomesali, customer service tvrdi da nisam ni slala njima iako sam dostavila sve adresnice i zalila se. U posti prebacuju jedni na druge, kurira sve manje, paketi se gube, ili ne stignu po nekoliko dana, pisete zalbe niko Vas ne obavestava. Jedino licno da se tuzite s njima, a ko ima sredstava i vremena da se ganja sa time, i onda mnogo toga prolazi nazalost. Ili da jurimo dnevnu stampu i svadjamo se dok se ne javi mali milion ljudi i postane transparentnije. U ovoj državi dosta toga nije postavljeno kako treba pa su valjda i ljudi u skladu s tim umorniji
2022 09 23
> NeverOddOrEven: > Pritom, ne kazem da ne treba izaci u sisret i poslati cc, slala sam i ja pre neki dan kad sam isla za grad, i normalno da je svakom u interesu da ustedi jer postarine nisu normalne, a pritom je usluga uzasna, od kurira koji su tu zapravo najmanje krivi, preko customer servisa, o posti i njihovom znanju o post expressu uopste i da ne pricam, 100 razl. Informacija od svakog zasposlenog. Ali eto, ako vec kazete da ne kosta nista onog ko salje, kosta i vremena i zivaca za Vasu ustedu od 100 dinara, pa mozda da porazmislite i o tome Ništa ne košta onoga ko šalje da proba tako da vam pošalje paket, ako može, zavisi i šta je i koliko u pitanju. Ne mislim svakako po svaku cenu. Ali pre neki dan sam primila paket od 380din, naravno da nisam čekala da mi se vrati 20, već lepo zaokružila. I tako neka svako radi, i eto, tako im se puno džep. A za taj isti paket mi se iskuliralo pitanje da li može kao CC. Svakako da poštujem tamo gde piše da se šalje samo kao PE, ili kada dobijem odgovor da se samo i isključivo tako šalje paket.
2022 09 23
Uzimala sam jednu knjigu. Stizala je sa jednog kraja Bga na drugi. Mogla sam i da odem po nju. Zena mi poslala regularno postom ni ne pitavsi me. A ja glupsonka mislila da ce mi postar doneti na adresu. Ne, naravno. Platila sam oko 400, 500 din. Stigla mi poruka da je knjiga stigla. Ja cekam postara, onda ga vijam po komsiluku, jer ga znam iz vidjenja. On kaze mrtav ladan da nije kod njega, da moram u postu. A posta 1,5km od mene. Dvaput sam isla u postu. Prvi put nije bila tamo, drugi su mi opet javili da je ipak tu. Bila sam besna kao ris. Zena nije kriva. Ja sam kulturno platila, ona kulturno poslala. A sta se posle odvija to vec zavisi od lokalnih postara. Samo znam da preko poste NIKAD NISTA vise. Platicu i 1000, al da znam gde mi i kad donose.
2022 09 23
> Lena0604: > Uzimala sam jednu knjigu. Stizala je sa jednog kraja Bga na drugi. Mogla sam i da odem po nju. Zena mi poslala regularno postom ni ne pitavsi me. A ja glupsonka mislila da ce mi postar doneti na adresu. Ne, naravno. Platila sam oko 400, 500 din. Stigla mi poruka da je knjiga stigla. Ja cekam postara, onda ga vijam po komsiluku, jer ga znam iz vidjenja. On kaze mrtav ladan da nije kod njega, da moram u postu. A posta 1,5km od mene. Dvaput sam isla u postu. Prvi put nije bila tamo, drugi su mi opet javili da je ipak tu. Bila sam besna kao ris. Zena nije kriva. Ja sam kulturno platila, ona kulturno poslala. A sta se posle odvija to vec zavisi od lokalnih postara. Samo znam da preko poste NIKAD NISTA vise. Platicu i 1000, al da znam gde mi i kad donose. Ja jos vecih problema imam sa drugim kurirskim sluzbama. To j po 3, 4 dana cekanja da dodju, ja sad radim od kuce pa sam sam tu te sam tu, ali opet, 3, 4 dana, ne zovu, niko ne javi da nece doci, kad zovem kol centar kazu da su vec zavrsili taj rejon i da ih ocekujem sutra, kuriri kazu da im je nalozeno da prvo obilaze pravna lica i lica sa kojima imaju ugovore, te nas sirotilju kad stignu, a uglavnom ne stignu. I svi kostaju papreno i niko ne radi valjano. Bukvlno je u praksi koji te od kurira zalomi, da l ima vremena, da l mu je dan i zaliti se pojedinacno nema smisla, a nema ni kome da se ne lazemo
2022 09 23
Moje iskustvo sa sajtom je da gotovo sve članice traže popust prilikom kupovine, tako da svakako i ne plate tu poštarinu. ,:) I kao što je članica navela, nemate kome i za šta da se bunite, neki od tih ljudi koji nam donose pakete su jako malo plaćeni i rade nenormalne smene, a drugi su bahati i ponašaju se kako se njima sviđa. Kako god da okrenete, PE je najsigurniji i najpovoljniji način dostave trenutno. Mogu samo da se nerviram jer su poskupeli, ali ni to mi ne bi mnogo pomoglo u životu.
2022 09 23
CC paket, 200 dinara, milina
2022 09 23
Ja sam oduvek drzala opciju Za sve predmete vazi 4+1gratis(najjeftiniji) ili 4 predmeta i gratis ptt I izlazila u susret sa popustima za neke predmete. E sad, sta i kako da se bunimo da ove cene ptta? Bojkotom? Pa cemo morati da se okrenemo ka drugim kurirskim sluzbama koje su jos skuplje? Bukvalno je ovo sah mat posexpressa prema svim korisnicima, cak verujem da se vrlo zadovoljno smeskaju na bilo kakva slicna pitanja i komentare, jer su svesni da su i ovako skupi jeftiniji od drugih. A nama je tako kako je.
2022 09 23
> MissDiva: > Moje iskustvo sa sajtom je da gotovo sve članice traže popust prilikom kupovine, tako da svakako i ne plate tu poštarinu. ,:) > I kao što je članica navela, nemate kome i za šta da se bunite, neki od tih ljudi koji nam donose pakete su jako malo plaćeni i rade nenormalne smene, a drugi su bahati i ponašaju se kako se njima sviđa. > Kako god da okrenete, PE je najsigurniji i najpovoljniji način dostave trenutno. Mogu samo da se nerviram jer su poskupeli, ali ni to mi ne bi mnogo pomoglo u životu. Didn t wanna be the one to say it, al sve tako 😂
2022 09 23
> Stuplja75: > CC paket, 200 dinara, milina Slazem se, isto kao Post Express :)
2022 09 23