Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Zašto se niko ne buni?

Kao cc paket,i moze biti bilo kako upakovan to je jedino resenje
2022 09 23
Ja sam slala pre neki dan srebrnu narukvicu, spakovala u deblju koveru, ali mi nisu u posti prihvatili kao cc paket, jer takva posiljka - "paket" mora imati odredjene dimenzije, pakovanje minimum 9x14cm, a ovo je bilo isuvise malo za to. Bas sam se zbunila jer nisam znala te odrednice. Na kraju sam poslala kao preporucenu posiljku sto je jos jeftinije, ali u tom slucaju pored predmeta i postarina se mora uplatiti unapred. Ali prodavac ne zna kolika ce biti postarina unapred dok ne odnese predmet i tamo mu izmere, pa je to malo nezgodno. A oko toga zasto se ne bunimo - lepo je rekla Apple Red, kome, kako, da protestujemo ispred glavnih posti?
2022 09 23
Danas mi je stigao predmet koji sam naručila od 500 dinara, postarina me je izašla 460 dinara...
2022 09 23
Ja ne kupujem ukoliko prodavac nije u mogućnosti da posalje predmet kao CC paket,prosto mi se sa Post Expresom više ne isplati. Ako se kupuje više stvarčica u kratkom periodu itekako to nije samo "100"dinara razlike.
2022 09 23
Maa uzas uzas,vise mi se isplati da ja dostavim nego da placam postarinu. Ali eto postexpres za sada najpovoljniji iako sam za paket od 150grama platila 380 dinara. koji jos uvek nije stigao recimo... tako da na teritoriji beograda vise vam se isplati licno.
2022 09 23
Mene je kurir postexpres pitao skoro šta se dešava i što mi ne stižu paketi više :') Stigla mi je pošiljka početkom septembra kad su podigli cene i platila sam skoro 400 dinara, inače dečiji šuškavac verovatno težak 50g i šokirala se inače bez otkupa paket. Od tada nisam imala više želju za ovim vidom kupovine..... A da se bunimo nemamo apsolutno kome........
2022 09 24
O tome pricam… Ja prodajem priveske, dimenzije su 5x6cm, imaju 40g… I neko za to mora da plati 400 dinara. A posto prodajem preko instagrama, ljudi ne zele da uplate prvo na racun, pa da im posaljem kao pismo ili tako nesto… Bas bude smesno, mali privezak moram da stavljam u one njihove ogromne kese od pola metra skoro…
2022 09 25
Kupila sam neke cipele nove kozne vrhunske za 3000 din,tako da mi je postarina od 420 bila neprimetna jer sam vec prosla vise nego dobro.Medjutim problem je kada prodajete neku stvar za 400 kinti kao novu, koja kosta recimo u radnji 1000 din...Znaci cena od 400 je super,medjutim uz postarinu od 420,realno je dacemo otici u radnju i kupiti za 1000 umesto ovde za 820 din...Na takvim stvraima ce da opadne prodaja jer nije isplativo.
2022 09 25
Bojana kako pakujes priveske da bi ti primili kao cc paket? Preporuceno moze ali za cx bas traze neke dimenzije i posebna pakovanja, kutiju. Bar u mojoj posti
2022 09 25
Poštarina je poskupelo pod izgovorom da je i sve ostalo poskupelo. Bar mi tako kaže poštar. :) Moje iskustvo sa poštarinom gde sam progutala knedlu: ja sam kontala da je slanje PE danas za sutra podrazumevano jer godinama kupujem na drugim sajtovima i da ne mora posebno da se naglasi. Da napomenem da mi nije bio problem da čekam uopšte. Ali članica mi je poslala danas za danas i platila sam poštarinu skuplje od predmeta koji sam kupila. To mi je za nauk za ubuduće da napomenem jer sa ovim novim cenama poštarine nije mi svejedno.
2022 09 28
> Bojanaa12: > O tome pricam… > Ja prodajem priveske, dimenzije su 5x6cm, imaju 40g… > I neko za to mora da plati 400 dinara. > A posto prodajem preko instagrama, ljudi ne zele da uplate prvo na racun, pa da im posaljem kao pismo ili tako nesto… > Bas bude smesno, mali privezak moram da stavljam u one njihove ogromne kese od pola metra skoro… Priveske, nakit, sitnije vrednije stvari pa i novac možeš slati kao vrednosno pismo sa otkupom, ne moraju ti kupci unapred plaćati poštarinu kao za preporučenu pošiljku. Cena slanja vrednosnog pisma je nešto veća od cene slanja preporučenog ali i dalje kudikamo manja od cene PX. O svemu se možeš informisati na sajtu Pošte.
2022 09 28
> LanaDelRey: > Bojana kako pakujes priveske da bi ti primili kao cc paket? > Preporuceno moze ali za cx bas traze neke dimenzije i posebna pakovanja, kutiju. Bar u mojoj posti Ne saljem ih kao CC, i dalje saljem post Expressom Nisam ni znala da postoji CC paket do nedavno
2022 09 28
Ko bre da se buni, pre bi crkli no da neko nesto preduzme. CC mora u kutiju jer im se pogube paketi po kombiju jer su to obicno vece podiljke.
2022 09 28
> Anka07: > Čisto mali savet, a iz skoršanjih iskustava, neće svi prodavci da šalju kao CC. Znači, kad se krene u saradnju, treba to pitati. Ne razumem samo zašto neko neće, to prodavca ništa ne košta, a kupcu ostane u džepu 100+ dinara, za istu uslugu. Nije baš da neće, već nemaju mogućnost. Lično radim u posti, i pravilo je da se mora upakovati u kutiju, propisani dimenzija, sa sve kanapom zavejanim oko kutije. Kod nas se kontroliše slanje paketa, i u kesama ne smemo da primamo iako bi možda izašli u susret.
2022 10 01
> DanijelaBozic: > > Anka07: > > Čisto mali savet, a iz skoršanjih iskustava, neće svi prodavci da šalju kao CC. Znači, kad se krene u saradnju, treba to pitati. Ne razumem samo zašto neko neće, to prodavca ništa ne košta, a kupcu ostane u džepu 100+ dinara, za istu uslugu. > Nije baš da neće, već nemaju mogućnost. Lično radim u posti, i pravilo je da se mora upakovati u kutiju, propisani dimenzija, sa sve kanapom zavejanim oko kutije. Kod nas se kontroliše slanje paketa, i u kesama ne smemo da primamo iako bi možda izašli u susret. Takodje, razlika je i u tome što je rok isporuke CC paketa 5 do 7 radnih dana, dok PX ide danas za sutra. U većim mestima pretežno dostava bude odmah sutra, u manjim ne. Za PX kurir donosi pošiljku na adresu a CC vi morate doći u postu.
2022 10 01