> jelena2606:
> Inace Doli,mislim da sam sa tobom pricala i da si rekla da peres u masini vunene kapute,na sta sam se zgranula.Probala sam sa nekim starim,na programu za vunu i centrifugom na 400 i uspelo :) ,kaput se oprao,nista mu nije falilo.
Da, da. Tanji kaputi mogu opušteno na program za vunu. Oni baš veliki i teški mislim da ne. Prepegla se preko krpe, peglom sa dosta pare i odlično bude.
Pokrenula sam temu jer mi se čini da se slabije prodaju džemperi generalno, a i kad kupe, neki uopšte ne obrate pažnju na sastav i da im ne kažem da operu ručno ili na programu za vunu, bio bi za barbike. 😁 Pa me zanima opšte mišljenje.
Mene takođe zimi ne zagreje ništa osim vune. Neka bocka, neka ne, ali se obuče košulja ili rolka ispod, pa nije problem. Kašmir je rešenje ako nekog vuna iritira. Jedino ako postoji alergija na vunu, to je već problem, ali mislim da je to ređe.
> jelena2606:
> Inace Doli,mislim da sam sa tobom pricala i da si rekla da peres u masini vunene kapute,na sta sam se zgranula.Probala sam sa nekim starim,na programu za vunu i centrifugom na 400 i uspelo :) ,kaput se oprao,nista mu nije falilo.
Da, da. Tanji kaputi mogu opušteno na program za vunu. Oni baš veliki i teški mislim da ne. Prepegla se preko krpe, peglom sa dosta pare i odlično bude.
Pokrenula sam temu jer mi se čini da se slabije prodaju džemperi generalno, a i kad kupe, neki uopšte ne obrate pažnju na sastav i da im ne kažem da operu ručno ili na programu za vunu, bio bi za barbike. 😁 Pa me zanima opšte mišljenje.
Mene takođe zimi ne zagreje ništa osim vune. Neka bocka, neka ne, ali se obuče košulja ili rolka ispod, pa nije problem. Kašmir je rešenje ako nekog vuna iritira. Jedino ako postoji alergija na vunu, to je već problem, ali mislim da je to ređe.