Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Nizak pritisak pomoc

Od juce ujutru pritisak mi je 86 sa 53, sa malim oscilacijama kada jedem i slicno. Sve sam ispostovala, podigla noge, kisela voda, slano. Jedva sam se jutros odvukla do vrtica, do dr i da zavrsim sta imam. Oni nemaju nikakvo resenje, kaze ne postoji lek za nizak pritisak. Poslala me sutra da uradim biohemiju i to je to. Medutim, kako da ja sad pomognem sebi, jer mi se toliko vrti, da moram da se drzim za zidove kroz kucu, ne mogu ni da sedim ni da stojim?
2022 11 07
ja celog zivota imam nizak pritisak.Kardiolog mi kaze budi srecna,problem je kada je visok..Medjutim kada se vec ne osecas dobro,kupi one kvik supe...I popiji 2 dnevno.
2022 11 07
znaci tecnost i so.tecnost bez soli samo protrci..zato ta supa iz kesice kao brzinsko resenje...
2022 11 07
Imam i ja nizak.Ista stvar kad padne bas,vrtoglavica i tome slicno.Nema leka.Ali da kucnem u drvo za sad je normalan.Padao je meni 90 sa 40.Ja recimo ne pijem kafu,ne jedem beli luk i hranu koja spusta pritisak.Moj savet i vi se pridrzavajte toga da ne jedete stvari koje spustaju pritisak.Mozete da uradite analize zbog sebe i to je to.
2022 11 07
Pa, a ja inace nemam problem,e, a evo pre pola sata mi je pritisak bio 90 sa 85! Moju dr je to zabrinulo sto mi je pritisak na ivici da s epoklopi i sto mi se to dogadja odjednom. Pritisak mi je uvek savrsen 120 sa 60, eventualno 80, ovo mi se nikada nije desilo, a sad vec drugi dan ne mogu da stojim
2022 11 07
Meni je 90 sa 60 regularno .Nemam vrtoglavice Tek ponekada malo kada je neki sugav dan..Onda uzmem tu supu i pojacam tecnost..kada se povisi na 120 sa 80 meni nije dobro.Retko se desi,mozda ssvega par puta, da se povisi, ali ono sto je normalan pririsak, za moj orhanizam je sok.
2022 11 07
Ja oduvek imam nizak pritisak i ponekad te vrtoglavice. Nikad mi ništa nije trajno pomoglo, a bilo mi je nekad situacija da mi se bukvalno zamrači pred očima i ne vidim bukvalno ništa i posle samo prođe. Razlog toga je bio što nisam ujutru popila kafu, a prerano ustala, na primer. Ovo kišno vreme verovatno utiče, ali moguće je i nešto sa ishranom ili spavanjem da Vam nije bilo uobičajno, pa je organizam odreagovao, ako prema analizama bude sve ok, ali najbolje je sa lekarem videti.
2022 11 07
> Debela_devojka: > Pa, a ja inace nemam problem,e, a evo pre pola sata mi je pritisak bio 90 sa 85! Moju dr je to zabrinulo sto mi je pritisak na ivici da s epoklopi i sto mi se to dogadja odjednom. Pritisak mi je uvek savrsen 120 sa 60, eventualno 80, ovo mi se nikada nije desilo, a sad vec drugi dan ne mogu da stojim Takve vrednosti pritiska se nazivaju "konvergentnim". Trebalo bi obaviti i kardioloski pregled.
2022 11 07
Hvala, ma, uradicu to privatno preko onih kupona, samo da trenutno dodjem sebi, jer evo vec vise od 24h ja sam lose, malo mi bude bolje pola h, pa opet katastrofa.
2022 11 07
Meni konkretno kompleks vitamina B i suplementi sa vitaminom B dižu pritisak sa 90/50 na 160/110 u roku od sat vremena 😅
2022 11 07
Popila i to ne pomaze, def cu morati dalje na analize, jer mislim da ovo nesto bas nije u redu
2022 11 07
Mislim, meni se podigne malo pritisak, pre sat je bio 110/70, sad je vec 83/52, znaci na kratko kako treba i opet pad
2022 11 07
> Debela_devojka: > Hvala, ma, uradicu to privatno preko onih kupona, samo da trenutno dodjem sebi, jer evo vec vise od 24h ja sam lose, malo mi bude bolje pola h, pa opet katastrofa. Ako Vam ceo dan nije dobro, pozovite Hitnu pomoc, nemojte cekati da prodje. Naglasite da imate vertigo, tj. vrtoglavicu, koja je dominantan simptom (to sto ste napisali da ne mozete da hodate, ukoliko se ne pridrzavate za zidove). Nije bitan samo pad pritiska vec i drugi simptomi. Objasnite im da ne mozete da stojite ni hodate bez pridrzavanja. Ako Hitna pomoc ne odreaguje, sto moze da se desi, mada bi trebalo da dodju kada mlada osoba ima vertigo i pad tenzije, ukoliko se vertigo zadrzi otidjite u Sv.Savu ili u neurolosku ambulantu Urgentnog centra na pregled. Nemojte se plasiti, bitno je da imate strucan pregled, Vas lekar opste prakse je morao bolje da odreaguje.
2022 11 07
Jel moguce da nesto drugo izaziva vrtoglavicu? Ukocen vrat ili upala uha, prehlada itd. A da skace pritisak zato sto ste se malo uplasili? U svakom slucaju ako nemate nista a to se pojavilo iz cistog mira ja bi otisla u hitnu pomoc, iskreno. Javite sta je bilo na kraju, sve najbolje!!
2022 11 07
Inace za sve mukice za niskim pritiskom: Orosal je zakon! Meni supe npr nista ne pomazu. Tomatello popiti se isto kao dobro pokazalo ali nista bolje od Orosala.
2022 11 07
1 2 3