Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Lična preuzimanja

Volim da se krećem više nego da provodim vreme kraj šporeta ili da sedim i kafenišem, tako da idem po stvari koje želim da kupim ako je moguće i nalazim se lično sa kupcima ako su ok i ne traže da im nosim na adresu. Takođe šaljem kao cc i preporučeno, posta mi nije daleko, a i da jeste, taman bi bio razlog da prošetam. Čudno mi je kad devojka napise da joj je daleko i da treba da se organizuje da dodje, a prevozom ima 15, 20 minuta, dok meni sa 46 nije teško da odem na drugi kraj grada, usput obidjem i neke radnje.
2022 12 08
Ranije sam praktikovala da donosim bukvalno na vrata jer sam tad imala vremena, vise ne radim ni licna preuzimanja jer imam posla preko glave. Davala sam mami par puta da se nadje sa kupcima, medjutim ni to nije ispadalo kako treba. Nikad to nije 5 minuta i ocas posla, uvek je neuporedivo duze, jednom je cak morala da ide da se nadje sa kupcem jer je kupac promasio adresu i sisao skroz negde levo. Posto i ona ima svoje obaveze, ne mogu da joj uvaljujem da se naganja sa kupcima, tako da joj nekad ostavim pakete da posalje kad ja ne mogu. Tako isto i kada kupujem da ne gubim vreme na autobuske, pogadjanja, nalazenja...
2022 12 08
Isključive smo što de tiče ličnog preuzimanja-ne praktikujemo ni u kom slučaju. Ni za 500 ni za 5.000 dinara. Jesmo par puta zbog toga izgubile kupca ali ubrzo je naišao drugi koji je to uzeo na način na koji radimo-slanjem, tako da nismo čak ni u nekom minusu. Verujem da ima divnih ljudi i oni su većina ali ne želimo da rizikujemo da naletimo ni na 1% onih neodgovornih, bahatih ili nešto još extremnije
2022 12 08
Pozdrav svima! Takodje praktikujem lično preuzimanje kada sam u mogućnosti i uglavnom sam imala pozitivna iskustva, ali i jedno negativno ove godine, gde sam pristala da odnesem stvar na drugi kraj grada jednoj gospodji, koja je prvo tražila umanjenje cene (nije problem, u 90% slučajeva prihvatam ko god da pita), da donesem na drugi kraj grada, poslala ćerku i po njoj poručila da mi prenese da ostavim utisak, i na kraju isti nije uzvratila. Tako se plaća škola. Opšti i objektivan zaključak: 1. Svačije vreme treba da se poštuje i saradnja treba biti na obostrano zadovoljstvo. Prosto je, ukoliko cenite svoje vreme, cenite i tudje. 2. Prodavac nije kurir, za to postoje službe kojim se tim poslom bave i svoju uslugu naplaćuju. 3. Da se osvrnem na izjavu članice koja je ovde napisala da razume da su poskupljenja i da je svaka para bitna. Apsolutno tačno, ali nije opravdanje za maltreriranje ljudi. Većina nas je u životu bar jednom imala kriznu finansijsku situaciju, imala sam je i ja, ali tada se odrede prioriteti i stvar je prosta, kad nemam ne kupujem. 4. Razumljivo je da je kupcu isplativije lično preuzimanje u smislu uštede na dostavi, kao i mogućnost da se uveri da je stvar u stanju kakvo je navedeno, pa čak i da se proba. Ništa od toga nije problem, ali ako kupcu stvar treba, neka po nju i ode. 5. Primer za razmišljanje: Eto vam popularna ZARA. Kada kupujete u Zari, da li Vi odete u radnju, ili radnja dodje kod Vas? Kada poručite iz Zare na kućnu adresu, da li Vam Zara naplati uslugu isporuke? Druga opcija za poručivanje koju Zara konkretno nudi jeste da uštedite na dostavi tako što ćete zahtevati da Vam artilal stigne u njihovu radnju po Vašem izboru. Da li onda opet Vi lično odete u Zaru da taj artikal lično preuzmete ili Zarina radnja dodje kod Vas? Dovoljno je samo da budemo fer ljudi. Prijatan dan svima🥰
2022 12 08
Ja radim licno preuzimanje, nudim i vise lokacija s obzirom da mama zivi kod Vuka a ja na NBG, dijapazon lokacija je sirok. Naravno da ne bih nikad ocekivala da neko dodje ispred moje zgrade osim ako nije super blizu, i sokantno mi je da prodavac ocekuje da mu ja dodjem na vrata da preuzmem stvar. Jedna clanica mi je rekla da mozemo u centru da se nadjemo, da bi sutradan promenila misljenje i rekla da ne izlazi 5 dana iz kuce i da dodjem u Krnjacu po majicu :') srecom uspele smo da napravimo drugi dogovor. Iznosi koje ja ovde dajem su uglavnom mali pa mi se sigurno ne isplati da idem s jednog kraja grada na drugi, pre cu postarinu platiti ali mi je ovo bilo donekle hitno. Stvar je fleksibilnosti i postovanja tudjeg vremena, ne znam cemu izricitost i iskljucivost. Evo mene jedna zena mesec dana zavlacila za cizme, te doci ce, uzela mamin broj zvala je dogovorile se (srecom u kraju blizu mame). Posle odjednom ima roditeljski, pa uplatice pare da kaparise, pa se onda nije javljala i tako u krug. Nama je bilo prilicno jasno da od te kupovine nema nista, samo smo je iskulirale. Sto bi ja sad zbog takvih situacija nekoj kulturnoj osobi uskratila licno preuzimanje
2022 12 08
Uvek radim lično preuzimanje kada je osoba iz mog mesta, i moram da kažem da su sve članice do sada bile super. Često se dogovorimo da se nađemo u istom danu, i mislim da je to velika prednost u odnosu na poštu. Mnoge devojke su mi se javljale da uzmu nešto par sati pred izlazak, i svaki put sam izašla u susret. Uglavnom im je odgovaralo da se nađemo u mom delu grada (ili na pola puta). Ako neko nije siguran u veličinu, iako su sve mere napisane na profilu, može da proba predmete koji mu se dopadaju. 😊
2022 12 08
Kada prodajem tražim da dodju na moju adresu, a kada kupujem idem gde prodavcu odgovara. Nikada nisam imala problema
2022 12 08
Možda nisam rekla najjasnije, ali nisam potpuni protivnik ličnog preuzimanja. Razumem razloge zbog čega se više pribegava ličnom preuzimanju nego slanju (i sama sam radila lična preuzimanja kao kupac) i razumem da se i kupci plaše toga šta će im stići u kesi i da li će uopšte nešto stići. Ja prva strepim od paketa kada poručujem sa proverenog sajta, a ovde je već druga priča. Ali kako su ovde cene dignute u nebesa, samo prodajem stvari. Međutim, kako je sve više prevara i neodgovornih članica, stvara se sve više sumnje u ljude i smanjuju se kompromisi. Nije ni meni problem da prošetam i ne očekujem da mi kupac dođe na vrata, ali da dođe na mesto sastanka ili da me na vreme obavesti da je odustao je sasvim dovoljno. Mene ona članica ne bi iznervirala da se nije onako ponela. Da je juče ujutru javila da odustaje i izvinila se, prešla bih preko toga, a ovako sam ja mogla izaći na mesto sastanka i čekati je i gubila vreme. Po sat i po vremena putujem kući kada se vraćam s posla i svaki minut mi je važan. 🤣
2022 12 08
Licno preuzimanje radim ali samo na svojoj adresi sacekam clanicu na stanici ako zeli da proba stanemo na parking ili u park na klupici i nema problema, cesto mi traze da im nosim do grada ali jednostavno ne idem u grad ne podnosim prevoz cim stanem na stanicu moja anksioznost vec krece preznojavanje, nesvestica, bol u stomaku na nervnoj bazi, uznemirenost tako da da li cu uspeti da stignem do grada govoreci sebi ceo put da sam ok da je sve ok ili cu posle 2 stanice izaci napolje nikad se ne zna xD tako da nikog ne bih da ispaljujem i zbog toga licno je na mojoj adresi
2022 12 08
> SvetlanaRadic: > Naravno da ne bih nikad ocekivala da neko dodje ispred moje zgrade osim ako nije super blizu, i sokantno mi je da prodavac ocekuje da mu ja dodjem na vrata da preuzmem stvar. Sta Vam je konkretno šokantno?
2022 12 08
> Majda87: > > SvetlanaRadic: > > Naravno da ne bih nikad ocekivala da neko dodje ispred moje zgrade osim ako nije super blizu, i sokantno mi je da prodavac ocekuje da mu ja dodjem na vrata da preuzmem stvar. > Sta Vam je konkretno šokantno? Da neko ocekuje da obrisem patike o otirac ispred praga i preuzmem paket... malo fleksibilnosti nije na odmet. Ako neko ne moze licno preuzimanje da radi iz kojeg god razloga, nek napomene. Ako moze samo na odredjenim lokacijama, nek napomene. Niko normalan ne ocekuje da prodavac ide 30km da bi dostavio nekome nesto niti ja zapitkujem sto ne moze - ali isto tako i meni je bezveze da prodavac od mene ocekuje da mu dodjem na vrata. Imala sam situaciju da je clanica trazila izricito da licno preuzmem jer je mrzi da se vuklja po posti - a kad sam pitala gde mozemo na pola puta da se nadjemo, receno mi je da mora na njenoj adresi. Jes' kako da ne, nemam pametnija posla s jednog kraja grada na drugi da idem. Ljudi mnogo cene svoje vreme ali ne razmisljaju o tudjem
2022 12 08
Lična preuzimanja radim samo blizu adrese gde živim. Pored toliko obaveza zaista mi je problem da se šetkam po gradu zbog ličnog preuzimanja. Ako vidim da je članici generalno poštarina problem, ponudim dodatni popust u iznosu poštarine.
2022 12 08
> lokibg: > Lična preuzimanja radim samo blizu adrese gde živim. Pored toliko obaveza zaista mi je problem da se šetkam po gradu zbog ličnog preuzimanja. Ako vidim da je članici generalno poštarina problem, ponudim dodatni popust u iznosu poštarine. Isto.
2022 12 08
Kupujem na ovom sajtu,i dosta puta sam se odlučila na kupovinu samo jer je bilo moguće lično preuzimanje. Po meni je jedino logično da stvar "pokupim" gde prodavcu odgovara,a ne da se nalazimo na pola puta,ne tražite od prodavca sigurno da vam plati pola postarine kada vam salje iz poste.
2022 12 08
Ni jedna saradnja mi nije bila blizu kuće osim današnje. Uvek sam išla autobusom i nikad mi nije bio problem ako uklopimo vreme.Pa čak i da kasne,što kaze članica, samo neka jave na vreme. Nekad kada ja ne bih mogla,angažovala bih sestru ili mamu,i lako bismo se dogovorile. Ali ovde govorimo o sledećem a to je da Članice koje se jave sa "jel može lično",pa same predlažu svoja mesta su ništa drugo nego samožive i na takve saradnje ne pristajem sve da mi je komšinica preko puta.
2022 12 08