Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Svakodnevica /

Društvena dešavanja /

Ponašanje u marketima

![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/255d50497ef4bb1b8007c9e2ab57e3a9.jpg)
2023 02 01
Jel vidite otvorene i pojedene ove pudinge? Ovo je sveze od danas, stalno vidjam ove scene
2023 02 01
Da, to polako postaje česta pojava u prodavnicama. Ne znam da li da opravdam ovakav postupak zbog krize, inflacije, rata, vanzemaljaca... ili da kažem da su ljudi stoka :')
2023 02 01
Ljudi su siromašni i gladni, osim ako nije neka neslana dečja šala ovo sa pudingom. Takve ljude ne krivim, dapače, žao mi je jer je ispod svakog ljudskog dostojanstva otvoriti i pojesti nešto u supermarketu a nemati novac da se to isto plati. U većim Ideama i Maxijima stavljaju one lepljive zujalice na rezano suhomesnato, iznenadila sam se kada sam prvi put to videla, znači i to se kralo. Šta se tiče ponašanja, nekultura je svuda, u supermarketima, prodavnicama, Pošti, bankama, zgradama, kućama, selu, gradu, saobraćaju pa i ovde na forumu svako malo iskrsne tema o nekulturi. Generalno smo izuzetno nekulturan narod i to je odraz kućnog (ne)vaspitanja, svaka čast pojedincima ali dovoljno je prošetati malo po gradu i videti pseći izmet odnosno bombe izmeta posvuda, ljude koji pljuju po ulici, tresu nos, bacaju upotrebljeno šta god gde im se ćefne, komšije koje ostavljaju svoje cipele i đubre pred vratima na šta sam posebno alergična, nameštaj po zajedničkim hodnicima, divlje deponije, istresanje žara u kontejner i tako dalje, i tako dalje, pogledajte na šta nam liče reke i toliko o kulturi, vaspitanju i prosvećenosti.
2023 02 02
Srebrna, puding nije osnovna zivotna namirnica, da bi se kradja pravdala (ako se uopste to moze pravdati) siromastvom i gladju. To mi je u rangu kao kad vidim reportaze o ljudima koji se zale na siromastvo, a na stolu uvek kafe i cigare. Dakle, nemas za hranu, ali za cigare i kafu imas? Daj, nemoj me u mozak j... Imam i u kuci takve koje bi da imaju zadnji dinar, dali na svoje poroke, a ne na hranu i znam kakav je to profil ljudi. Taj sto je gladan moze da zamoli nekog za sendvic ili parce hleba ispred pekare, cak i u ovoj radnji jer imaju deo sa tim i sigurno ce se naci nako da kupi. Inace, na slici je juce bio puding, ali nisu uvek pudinzi. Otvore sve i svasta pa jedu i piju i onda ostave, zavuku. Ako boca nije providna, neko to moze da stavi u korpu i ne primeti da je otvoreno i naceto. Licno me bas briga za markete, ali nikada necu pravdati kradju. Posao uvek moze da se nadje, a i ako se nema, moze da se zamoli jer ce se uvek naci neko ko bi dao. Prestanite da pravdate ovakvo ponasanje.
2023 02 02
Pre neko veče me moli rom od oko 12 godina da mu dam neki dinar da kupi hranu, debeljuca inače, posle toga udjem u radnju i on stoji sa 1000 dinara u ruci i još pride novca. Kupuje na pultu slatkiše gde je najskuplje, verovatno i cigare. Oni koji su zaista ugrozeni, ne uzimaju i ne traže, kao sto svi znamo za priče kad se u odeljenju traži gratis mesto za rekreativne, gde to uvek uzmu oni koji imaju dosta, a siromasni cute, jer ih je sramota siromaštva
2023 02 02
Ne pravdam ništa, Esprit, niti krađu niti da neko isprosi obrok jer je i to ispod ljudskog dostojanstva, ali šta da je recimo to pojeo neki jadan, ubog penzioner koji ne može da radi a pride ne može ni da preživi i prehrani se sa mizernom penzijom a nema nikoga svog ko bi mu pomogao? Ne mislim tu samo na pudinge nego na bilo šta... a verujem da kada bi takvi stali i dosađivali mušterijama kod rafova da im kupe nešto bi vrlo brzo bili ili izbačeni iz radnje ili ih ne bi više puštali ili bi ih držali na oku. I dalje stoji mogućnost da deca imaju neki čelendž ili se zafrkavaju ali više naginjem ka tome da to čine oni koji su željni nečega a njih je nažalost mnogo danas u Srbiji.
2023 02 03
Ne verujem da bi neko izbacio staru, nemocnu osobu zbog toga, a takodje verujem da su mnogi osetljivi na takve i da bi im rado platili hleb, jogurt ili sendvic. Svaki put kad odem vidim iste osobe koje niko ne izbacuje, a koje su dosle da se ugreju zimi i presede ili prespavaju od pocetka do kraja radnog vremena TC, greju se unutra, pretpostavljam da su beskucnici ili nemaju struju. Vidjala sam ih i ujutru i uvece, znaci da su stalno tamo i niko ih ne dira. I dozvoljavaju im da pritom pune mobilne telefone.
2023 02 03
Pa ja onda ne znam šta da mislim, da li zaista misliš da to rade bezobrazne, bahate osobe koje se za*ebavaju tako da po supermarketima žderu i otvaraju proizvode da im prođe dan i jer im se tako nadiglo? I tako non stop, jer su, eto u mogućnosti. Prosto mi je to neverovatno a i odustali bi vremenom. Uostalom, tu su kamere.
2023 02 03
Naravno da otvaraju ljudi koji nemaju, licno sam videla zenicu iz kraja u maxiju kako je uzela krofnu sa detetom i sakrila se u cosak da dete pojede, kupile su samo krompir i hleb, znam da placa ju kiriju koja je nenormalno visoka i da nema ni muza, ni roditelje i kapiram da bi je jos vise bilo sramota da pozajmljuje pare koje nema da vrati, a ja je nikada ne bih dodatno ponizavala da joj nudim krofnu za dete. Milioni maxi radnja i milioni ljudi dnevno ostave dinar, dva, pet, ne uzmu kusur. Ako ne moze da se pokrije minus za pudinge i krofne od tolikih viskova, ja ne znam. Eto, na neki nacin smo i platili to sto je neko pojeo. I ja smatram da su otvoreni proizvodi posledica gladi i dece zeljne svega i svačega..
2023 02 04
> Esprit21: > Ne verujem da bi neko izbacio staru, nemocnu osobu zbog toga, a takodje verujem da su mnogi osetljivi na takve i da bi im rado platili hleb, jogurt ili sendvic. Svaki put kad odem vidim iste osobe koje niko ne izbacuje, a koje su dosle da se ugreju zimi i presede ili prespavaju od pocetka do kraja radnog vremena TC, greju se unutra, pretpostavljam da su beskucnici ili nemaju struju. Vidjala sam ih i ujutru i uvece, znaci da su stalno tamo i niko ih ne dira. I dozvoljavaju im da pritom pune mobilne telefone. Ja to do sad ni u Srbiji ni u inostranstvu nisam videle, uglavnom takve ljude izbacuju iz tržnih centara, iz marketa, iz butika. Uvek se nadje neka Karen, neka ogorčena osoba koja ih reši. Retko sam videla da neko pomaže, nažalost. A činjenica je da oni koji baš nemaju radije će se odlučiti da ćute i trpe ili da ukradu nego da traže od nekog jer im je to veći poraz u celoj situaciji. Ne verujem da bi neko uzimao u marketu bez da plati da je u situaciji da plati, iz zezanja. Možda jedino ako je kleptomanija u pitanju.
2023 08 23
Imate takvih u Merkatoru, najvise preko zime. Ima beksucnika koji budu ceo dan unutra, greju se, odmaraju. Jedna zena je stalno dolazila i punila uredjaje besplatno
2023 08 23
Ne bi mi za 3 života palo na pamet da pojedu pa ostave ambalažu ljudi koji su gladni i siromašni, oduvek sam bila mišljenja da to rade bahati klinci jer "može im se". Lično sam poznavala jednog koji nije znao kud će s parama ali uđe npr u Maxi, otvori i pojede Smoki i samo zagura praznu kesu na neki raf, da ne govorim o polupraznim flašicama sokova kojih je recimo Tempo prepun. Čokoladice, kinder jaja i slično se redovno kradu, takođe od strane osoba koje ne žele da plate a daleeeko od toga da nemaju. Ovo za dete, majku i krofnu mi je baš tužno, lično ne smatram da bi bilo ponižavajuće ponuditi im pomoć makar u vidu kupovine slatkiša za dete, sigurno bih to uradila.
2023 09 02
Ne znam čime jedu puding u radnji, ponesu li kašike- predumišljaj- ili ližu prste- afekat? 😅 Ko je gladan, neka uzme kiflu, pomorandzu ili bananu…ali ljudi kradu delikatese, kinder jaja, gutaju pudinge u sred radnje i to nisu ugrozeni. A i ta žena bolje da je oljustila bananu detetu u radnji ili stavila u torbu, nego sto mu je krofnu sakrila, računam da krofna i hleb mogu da se umese od brašna; sirotinja koja zna da rasporedi, nije gladna. Deci je pametnije dati jabuku nego gotovi puding u čaši sa sto aditiva. I garderobu, kao i obuću uvek ima neko da prosledi, tako da ne treba da bude ni pocepanih, ako ne biraju brend, a ima sh radnji u kojima se prodaju komadi po 100 dinara, ko živi u gradu. Takodje oma i pijaca gde prodaju polovno. Slala sam pakete ženi koja nema gde da kupi jeftino i polovno, u malom mestu je, za novu garderobu nema novca, ali deca joj nisu gladna i jedu zdravu hranu, pretežno voće i povrće, mesi im, radi za malu platu, ne krade kinder jaja i ne prosi.
2023 09 03
1 2