Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Da li je ovo prevara?

Meni je hakovan profil i nista ne mogu da uradim niti da se ulogujem niti bilo sta. Pisala sam adminu, nema odgovora. Ne otvarajte linkove za uplatu. Sta god da stize sa mog profila je lazno i ne otvarajte. Da li neko ima slican problem? Ima li resenja?
2023 02 01
Nemojte se izlogovati sa sajta. Ne mogu ući u profil dok smo mi ulogovani. Bar mislim. Ovo hitno treba rešiti! Jedan hakovan profil možda može biti slučajnost, ali evo sad i drugi... Nemam reči. Nek vlasnici sajta hitno reaguju!!!
2023 02 02
Bas zbog hakovanja sam obrisala sve poruke ali vidim da ih ne mogu konacno obrisati, vec ih mogu i dalje procitati u mapi,, obrisano". Uzas. Neka bar uvede opciju konacno brisanje pa onda posle uspesne saradnje i davanje ocene obrisemo poruku, da hakeri ne bi kasnije citali...
2023 02 02
Meni se autimatski izloguje nakon izvesnog vremena, pogotovo ako isključim wi-fi.
2023 02 02
Evo još jedan slučaj: ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/80d29d5fd688df7aea918b40c7eefe25.jpg)
2023 02 02
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/b5ffcdd772fee5102415cafc1d96dbff.jpg) isti problem sa aplikacijom, čuvajte se
2023 02 02
Hakovanim profilima imaju uvid u sve prepiske samim tim adrese,brojeve telefona,racune clanica sa kojim su hakovani profili saradjivali. Isto tako i podatke clanica ciji je nalog hakovan. I pristup mail adresi jer se koristi za registrovanje na sajtu.A preko maila mogu da se povezu i sa drugim nalozima pogotovo ako se koriste iste lozinke. Admini ne odgovaraji dva dana na poruke.Ja sam pokusala ovako da im.privucem paznju jer broj clanica ciji je profil hakovan stalno raste. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/3e46e01d6509a5b9a1a9551958814795.jpg) Mozda ne bi bilo lose kada bi jos neko ostavio negativnu,ta obavestenja stizu na mail.i mozda im privuku paznju.
2023 02 02
Admini su obrisali sve utiske koje su dobili, znači tu su, prate.
2023 02 02
Sem ako niste dali podatke sa vaše bankovne kartice, mislim da nema razloga za brigu. Naša imena, adrese, brojevi telefona i slično im ne znače ništa. Njihov cilj je da volonterski damo podatke sa kartica jer to je jedini način da oni skinu novac sa naših računa. Stanje jeste alarmantno ali nemojte paničiti vezano za vaše druge podatke, gore navedene. Najbitnije je da ojačate šifre na svojim profilima, da ne klikćete na nelegitimne ili čudne linkove, da ne dajete podatke sa vaših bankovnih kartica i da informišete ostale članice o aktuelnim prevarama. Verujem da admini ne mogu stići sve da provere, blokiraju i slično, tako da radite tako da i vi pomognete, posebno proverenim i voljenim članicama.
2023 02 03
Ja juce napravila nalog po preporuci koleginice i odmah me nasao. 🤣 Kakva dobrodoslica 🙈
2023 02 03
Meni se jsvila clanica kojoj je hakovan profil.Saradjivale smo pa da mi kaze da ako dobijem sa MK neku poruku ne odgovaram jetr je hakovan profil. Njen brat kojii je ITijevac uspeo je profil da deaktivira ali se boji da ga hakeri opet ne aktiviraju jer joj je jutros hakovan i fb i indtagram.Srecom smo oko slika i videa komunocirali na viberu. Nick je Milenica pa ako dobijete od nje bilo kakvu poruku odmah na ignore.
2023 02 03
> Debela_devojka: > Admini su hakeri apsolutno. mnogo su dosadile ove teme svaki dan jedno isto. sami ste krivi kad padnete na takve idiotarije u 21. veku ne znate da se koristite netom, dajete podatke vezano za kartice bankovne hah pa to dete ne bi uradilo od 5 godina. a resavska škola je baš smaračka: gde su admini, šta rade admini, ovo je nečuveno ovo je.. ovo nema nigde ovakav haos? u svetu u kom se vodi treći svetski rat i da ne pričam šta sve ne oko nas, vama je nečuveno što se dešavaju nekakve prevare na sajtovima? realno, da li se folirate da li ste toliki malograđani, u kom ste univerzumu ste i čemu danima vrištanje po forumu? blagoš vama kada vam je sajt krpice jedini svet za koji znate.
2023 02 03
> korenmilica: > > Debela_devojka: > > Admini su hakeri > apsolutno. mnogo su dosadile ove teme svaki dan jedno isto. sami ste krivi kad padnete na takve idiotarije u 21. veku ne znate da se koristite netom, dajete podatke vezano za kartice bankovne hah pa to dete ne bi uradilo od 5 godina. a resavska škola je baš smaračka: gde su admini, šta rade admini, ovo je nečuveno ovo je.. ovo nema nigde ovakav haos? > u svetu u kom se vodi treći svetski rat i da ne pričam šta sve ne oko nas, vama je nečuveno što se dešavaju nekakve prevare na sajtovima? realno, da li se folirate da li ste toliki malograđani, u kom ste univerzumu ste i čemu danima vrištanje po forumu? > blagoš vama kada vam je sajt krpice jedini svet za koji znate. Nisu hakovani profili samo onima koji dele podatke prevarantima i problem nije samo hakovanje profila na MK već isto kroz mejl, Insta i FB. Ne radi se o novcu već o bilo kakvim podacima koji mogu dospeti u bilo čije ruke. Ali naravno: Ignorance is bliss.
2023 02 03
To je sve jasno, ali sta ce neko sa masom imenima, adresama i slicno, nije bas da smo mi ovde neki milioneri ili neke poznate licnosti, pa da se neko sluzi nasim identitetom. Oni pokusaju da dobiju podatke sa kartice, kad ne uspeju, idu dalje. Svako ko hoce i bez svih tih podataka moze da vam hakuje mail, posebno gmail, ne morate biti na MK da bi vam neko hakpvao profile na raznim mrezama. Pritom, i to se lako resava, deaktiviraju se instagrami, fb profili i slicne gluposti i cao. Ja nemam nista od toga, pa evo preziveh. Ljudi svojevoljno dele svoje slike, slike svoje dece, lokaciju, gde jedu, gde pisaju, rendgenske snimke pluca i UZ abdomena i sad se odjednom boje zza svoju privatnost. Samo ne dajete nikome podatke sa kartice i to je to, problem resen. Nek meni posalju da im dam karticu mobi banke gde sam u minusu 70 000 za uredjaj, ima da se sazale i jos mi uplate neki din 😂😂😂
2023 02 03
@AppleRed, upravo tako! Reč je o visokotehnološkom kriminalu, ne samo o "hakovan je moj profil". Mreža hakera deli osetljive podatke zainteresovanoj "klijenteli" koja ima koristi od naših ličnih podataka. Od pedofila koji će pratiti neko dete, do onih pozivača vašeg mobilnog koji će u trenutku kad se javite skinuti xxx para s vašeg post pejd računa do evo poslednje prevare (ko je pratio na Tviteru). Tamo su se pratila određene osobe, snimljene da su podobne da ih obrade da uplate novac na račun na ime hum. pomoći. Ekipa se uvukla, mesecima čavrljala s tviterašima i odjednom dobila tumor na mozgu (izmišlen) i ojadila ljude za više od 3000 evra. Hakovala profil zaista obolele devojke iz Bosne. Hakovala račun za uplatu, sve. Uzeli bi i više para da nekom nije bilo sumnjivo. Devojka zatim ugasila profil i nestala sa svim parama. O ovom tipu kriminala ne možete govoriti kao o tivijalnosti i nasedanju na idiotarije jer kad neko vršlja po Vašim ličnim podacima, po fb profilu s kojeg se logujete, čita br mobilnog, na kome je i e banking sa uglavnom lakom zaštitom od četvorocifrenog broja.... ne znate kome ih dalje prosleđuje, ni u koju svrhu će ih koristiti možda za par meseci kad sve zaboravimo, niti koji način prevare će upotrebiti. Na Tviteru je ekipa skupljala podatke s raznih fb profila i služila se da zadobije poverenje članova a zatim i empatiju. Ne paničiti, naravno, ali ne treba pustiti da ovo prođe tako lako. Ne budite naivni. Verujem da vlasnici sajta već pretražuju sve, ali da li će ih zaustaviti, pitanje je..
2023 02 03