Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Farbanje odeće?

Da li je neko od vas probao sam da ofarba odeću i kako je to prošlo? Ja imam gomilu stvari koje bih volela da ofarbam, ali za početak da se fokusiramo na jedan komad. Probala bih prvo jedne svetlo plave farmerke da obojim u crno. Ne smeta mi ni da ispadne nijansa sive, samo da ne budu više plave. Ako neko zna čime bi to moglo da se izvede i kako, pišite :)
2023 02 27
Ja sam farbala letos, jednu lanenu bluzu, i pamucni sorc i fenomenalno je ispalo U sustini kod mene nisu bile nagle promene boje, bluza je bila narandzasta a ja sam zelela da bude crvena, a sorc je vec bio crn samo onako izbledeo, pa sam zelela da mu osvezim boju jer ga bas volim Kupila sam na internetu boje za tkaninu, u kesici i onda se taj prasak sipa u vodu, takodje na kesici je detaljno upustvo Na njima pise da se boji odeca samo od prirodnih materijala,eventano sa malim procentom vestackog Meni je lepo ispalo i planiram jos neke stvari da obojim 😁
2023 02 27
Ranijih godina se u Srbiji prodavala jako kvalitetna italijanska farba, nije ni bila skupa i onda kad su ljudi krenuli da je kupuju, poskupela je i u jednom trenutku su prestali da je uvoze. Probala sam one farbe iz tipa Lilija/DM-a ali posle 2 pranja se ispere :( Ostaje još samo da probam te kesice boje za tkaninu, crna me zanima hoću duks i farmerke da ofarbam
2023 02 27
Ja sam farbala tuniku iz narandžaste u crno i nikad se crna nije isprala. Samo je važno da se dobro nakon farbanja opere taj komad da ne bi preneo boju na druge stvari
2023 02 27
Treba voditi racuna o boji konca jer uglavnom ostanu te boje koje jesu. Za neke manje stvari ok su mi bile one kesice za farbanje u loncu na sporetu. Jednu haljinu sam farbala u ves masini, iz bele u ljubicasto. Proslo od tad mozda i deset godina, ko zna koliko pranja i ta haljina je i dalje iste boje.
2023 02 27
Spektar boja za tkanine u kesici sam koristila. Bile su baš jeftine, kupovala sam ih u običnoj farbari
2023 02 27