Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Zivot u zgradama

Zene, devojke, kakva su vasa iskustva? Da li tolerisete komsije koji ostavljaju djubre ispred vrata, da li im skrenete paznju, prijavite komunalnoj ili cutite zarad dobrih komsijskih odnosa? Kako postupate kada vas neko poplavi? Da li i kod vas neko iznese sporet na terasu i tamo kuva? Sta vam sve smeta i kako izlazite na kraj? Cisto da vidim da li ja preterujem sto mi smetaju odredjene stvari
2023 08 27
Ja zivim u maloj zgradi, koja je imala nekada 4 stana, ali su se svi nadogradili. Stare zgrade iz dona tita. Dobila sam nove komsije, kad je moja kuma prodala stan, koji au zamenili meata spavace sobe i dnevne, tu gde je meni spavaca, njima je dnevna, zidovi su tanki kao papir plus imaju terasu od 20 kvadrata. Trenutno imam problem:od petka slave detetu 5ti rodj, sve su po protokolu uradili, obavestili i sl, međutim zurka je na terasi, vec teci dan, evo i sad, muzika gruva, seljakluk neki svadbarski narodnjaci, ja sam morala da zatvorim prozore i terasu na 40 stepeni, jwr me vide sa terase i realno je preglasno 30ak ljudi i muzika, mikrofon sve, sinoc su razbijali flase i sa njihove i sa moje strane u dvorište pod mojom terasom, realno je moglo da zvekne u prozor lagano. Trestalo je do 1, pa danas ispocetka, malo mirnije. Stalno imaju sedeljke sa muzikom i mikrofonom i dete im budno do kasno u noc, a sve do moje spavace sobe, zbog te zamene prostorija, plus tu peru sudje uglavnom nocu i kao da mi je cesma pored glave. Eto. Pogodila si me bas sa temom :D kaze moj drug nek se vesele i treba, brate to nije veselje, ja ne znam sta je to za ljude izmedju 30 i 50 godina. Da su tinejdzeri ili mladi, ja bih stvarno razumela, ali ovo je haos. Pritom me sve vide sa terase, direktno u moju sobu, a u gacama lezim naravno na ovih 180 stepeni
2023 08 27
Hhahahha totalno razumem ovaj zivot u zgradi.
2023 08 27
Ni kod mene nije nista bolje, život u zgradi sa 50 stanova, ludilo 24h. Živim jako dugo u zgradi tako da sam većinom oguglala na dnevne i noćne zurke, plac, vrištanje i trčanje dece, jer sam i sama kroz to prošla. Smeće ima više vrsta stajace i letece... I večinom gledam da se ne nerviram jer sam protiv svih ne možeš nikako. Ali kad vidim da mi ne ugašeni pikavci sleću na terasu e to ne mogu da svarim nikako... Nisam bas ni za kuvanje na terasi sa plinskom bocom ako nisi stručan, jer sam zahvaljujući bakici ispod mene ostala bez pola terase... Sve u svemu vasar🤗
2023 08 27
Vidi, decu imam i tinejdzer sam bila. Mladi mi stvarno ne smetaju i deca, jer znam da je obuzdati dvoje i vise dece, djavolji posao, i to mi ne smeta, ali ovo razbijanje, muzika koja mi doslovno para uši, jee ne slušam narodno, uni me. Zato ih popodne maltertiram kad odvrnem Prti i Nigrutina sa sve psovkama, totalni underground, posebno amoke mardlejana sa nervoznim matricama :D odmah rasteram drustvo
2023 08 27
Tolerisala svasta, a vala, i meni su. Ja sam generalno, na usluzi komsiluku za sve sta mogu, bez da me neko pita, da se ponudim sama nekom ko ne moze do radnje, da se baci smece... Od februara sam u kuci u Backom Petrovcu ili kod muza u ino i verujte, nebo i zemlja je tamo sa komsijama u odnosu na ovde. Tamo ni da se jave, ma kao prasina da prodje pored njih ili da je sa njima u liftu, a ja sta cu, zadrzala dobre manire i javljam se svima, naravno da me gledaju kao ludacu 😂 Komsije u Petrovcu... posebna prica. Previse usluzni i da ne pitaju, nije do mentaliteta Slovaka nego do male sredine. Krste se kako je Beogradjanka dosla tu, i dalje me nekad gledaju kao da imam trece oko na sred cela 😂 Redosledom po usluznosti komsija ide Petrovac, pa Bg i onda Bratislava, tj Bratislava skoro nikakva saradnja sa komsijama.
2023 08 27
Komšiluk je posebna priča, od onih koji bi svracali na kafu svaki čas do onih sto kaze DzoDzo kao prašina, kad udjemo u lift ne pitaju ni do kog sprata odma stiskaju dugme dokle njima odgovara... 🙈
2023 08 27
Ja sam godinama tolerisala i vise nemam ni zivaca ni strpljenja. Zena ispod mene ne prestaje da pusi na terasi onaj motani duvan, ne mogu uopste da otvorim terasu i prozor jer sav dim udje kod mene. Pritom sam nepusac i alergicna na duvanski dim. Pakao je sada leti kada ne mogu da dodjem do svezeg vazduha. Njoj nisam nista rekla, jer kao ne mogu joj zabraniti to u Srbiji. Ovi pored mene su tek posebna prica. Zacepila im se sudopera, i sva voda je probila kod mene u spavacu sobu. Znate kako se oseca sada vlaga, nemoguce je spavati u sobi. Jos ni izvini da kazu. Tu vec mislim da cu reagovati tuzbom, jer ne vidim zelju da plate troskove sanacije stete. U drugom stanu samo sto mi ne padne plafon u kupatilu od komsijine poplave. Od novembra prosle godine prica resicemo. I tu mislim da cu pustiti tuzbu. Ne pamtim da je pre ovako bilo, nekako su komsije imale vise empatije, vodile racuna...
2023 08 27
Hahahaha blago tebi, kad se zivi u blokovima, ne osetis duvan nego ceo kraj ume da se oseca na travu kada klinci sede na klupicama. Osiguranje iz raja izaslo. Zapamtite to, i ne pitajte kako znam 😂😂
2023 08 27
E a posebna prica je komsija koji ima bolesnog psa o kome ne vodi racuna. Otvori vrata stana i pusti ga da se seta po zgradi. Psu je jezik ljubicast, balavi, pola dlaka nema, kazu da ima i sugu :(
2023 08 27
> ubavkam: > E a posebna prica je komsija koji ima bolesnog psa o kome ne vodi racuna. Otvori vrata stana i pusti ga da se seta po zgradi. Psu je jezik ljubicast, balavi, pola dlaka nema, kazu da ima i sugu :( Vi ste iz Nisa? Prijavite udruzenju Pit ako je pas zanemaren i treba mu pomoc. Oni su dosta puta oduzimali maltretirane, zlostavljane, zanemarene zivotinje, pogotovo one na pola metra lanca, bez vode i hrane.
2023 08 27
On ga ne maltretira, mislim da ga i voli, hrani, ali problem je sto covek i o sebi ne brine. Zapusten je mozda i gore od psa
2023 08 27
Kod mene je kao zoološki vrt u zgradi, psi, mačke, kanarinci, zeke, još samo krokodili nisu bili. Ali to je još i dobro, problem su moje nove komšije koje su gle čuda bas do mene i to KINEZI. Kineska muzika, njihov način govora kao da se svađaju 24h uz visoke prateće tonove, miris hrane koji je meni nepodnosljiv, a pritom sade neke kineske trave u velike plastične kutije (biznis neki), i veliki neprijatni mirisi koji se šire iz njihovog stana koji smeta većini komšija, zbog nedostatka klime većinu dana drže otvorena ulazna vrata pa je to horor. 🥴🤢😵
2023 08 27
Kod mojih kad sam živela, to je haos. Komšije te zagledaju, uvek neka mini ekipa kučkara ispred zgrade, to te žderu pogledom, a svi hvala Bogu rade od kuće i nema šanse da ih izbegneš. Međusobno se niko ne voli, svi se druže, a kako ko od njih krene kući, tako krenu tračaranja o njemu...Pošto imamo psa (ženku Leu) koja je zimogrožljiva, dobila je od komšinice "bundicu" i nosila je 2 zime, pa došla treća zima, kad Lea nema bundu. Dolazi komšinica, kuca na vrata, pita mamu gde je, ako je ne koristimo da vratimo i mi joj kažemo da se pocepala od korišćenja.. Ona se žena uvredila, izvređala nas i od tada ne pričamo sa njom. Ludača. 😂 A kod mene je situacija da je muž kucao na vrata jer je čuo nasilje, otvara čovek i uredno kaže komšiji sve u redu, hvala što brinete. Sutra se sretne sa njegovom ženom, ona mu je j* sve po spisku što je kucao na njihova vrata.. Da bi se na kraju ispostavilo da žena pije neku terapiju. Kada je nastavila terapiju, počeli smo i da se družimo. 🫢 Inače je ostatak komšiluka super, u pola noći nam kucali da muž pomogne oko spuštanja mašine, pa ujutru zajmimo cigare da ne idemo do prodavnice, ko čeka pre red u prodavnici, kupi ovom iza i tako, trista situacija. Ali to su sve ljudi naših godina, 25-40g i negde je verovatno i zato to tako. Žao mi je što se samo selimo, ne bih dala komšiluk, san snova❤️ Inače, nikad mi nije smetalo smeće ispred stana, glasna muzika jedno do dve večeri, otvorena vrata zbog klime, pravljenje roštilja jednom u sto god, itd.. Sve su mi to razumljive stvari jer nemamo svi uslova ali da se zna za granicu i red. Obavestiš, trudiš se da što manje remetiš druge, ne bahatiš se i naravno biraš dan i vreme. E sad.. 🤐
2023 08 27
Uredno kaže komšijA*
2023 08 27
1 2