Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Prevara Uganda +256

Molim članice da ne nasedaju!!! Stigao sms, vrlo verodostojan, na ćirilici, sa sve logoom Pošte o pošiljci koja kao nije stigla jer adresa nije dobra i mene, prevejanu liju je zbunio u fazonu, koja pošiljka, gde šta, ko mi šta šalje, da li moja firma, a znam da ništa nisam naručivala sa sajtova skoro, pa otvaram Viber (jer mi tamo stigne obaveštenje od Pošte) i ne vidim ništa. Kada se obrati pažnja vidi se da sajt ima par slova više a i da pozivni broj nije ok, jer je, jelte, iz Ugande. Možda je ovo prvi korak, da ostavite podatke pa da vas dalje varaju ali u svakom slučaju, pripazite <3 ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/26cfdac95f4d211777acabbb0aedf6f6.jpg)
2024 01 12
Poruku sam obrisala kada sam ukapirala da je laž, pozivni broj je +256. "Цити"
2024 01 12
Bravo! Tako se čitaju te njihove poruke.
2024 01 12
Posta se oglasila povodom ovih prevara ...to traje vec duze vreme ..nije od juce..
2024 01 12
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/5f86a468d441c416a59fbc1b60c045db.jpg) Jeste u vestima. Ali odakle njima naši brojevi telefona?? Nisu samo ovakvi sajtovi hakovani, ljudima poruka stiže na telefon.
2024 01 12
Naravno, "Limundo" i "Kupujem Prodajem" nema ovaj problem. 😀
2024 01 12
Nije samo Srbija u pitanju,poruke stižu i na de brojeve telefona,iste poruke,isti tekst samo na nemačkom
2024 01 12
Meni je juce clanica poslala na Kupujem Prodajem poruku posto sam tamo prodala predmet "Upravo sam dobila poruku da vaša pošiljka ne može da se isporuči jer nije navedena adresa. Treba da se izvrši dopuna podataka jer će pošiljka biti vraćena. Molim vas da vidite šta je u pitanju." ja odmah otrcala u postu i oni mi rekli da to nema veze sa mojim paketom nego se radi o prevari.
2024 01 12
Aha, dakle više zemalja ima problem. Čitala sam neku vest da su EPS-u hakovali podatke (ne znam da li je lažna vest), pomislila sam da je slično prošla i pošta. Za KP me baš čudi, tamo visim često, oni imaju čak i onu dosadnu hCaptcha proveru. Kako to sad... Hvala na javljanju za to da znam da me ne iznenađuje. 🙂
2024 01 12
> Rana_Kiša:): > Naravno, "Limundo" i "Kupujem Prodajem" nema ovaj problem. 😀 Meni su jos pre 2 godine stizale poruke na Whatsapp od "kupaca" sa KupujemProdajem, ista ona fora koju salju ovde da su uplatili novac i link.
2024 01 12
Ali pojačali su zaštitu na KP zato me čudi sad. I hCaptcha stoji pre logovanja i sve. 😕 Kol'ko pametni ti hakeri... 🤓 Braća iz Indije. Afrike možda... 😅
2024 01 12
Za sad im se jos potkradaju greske, ali ko zna kakvo savršenstvo od prevare nas čeka u budućnosti ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/cdcfd7ba5c8f0a1776ceb86bf82ca6be.jpg)
2024 01 12
Iz Ugande mozete samo muza da narucite... khm khm... mislim ako ste Nemica 😉😋
2024 01 13
Eto, osim sto je iritantno, moze i pravu zbrku da stvori… Tako i ja pre par dana dogovorila licno preuzimanje sa deckom, a on mi trazio br. telefona, sto je i normalno, kako se ne bismo mimoisli itd. Kad ono sutra ujutru, stize meni ta lazna poruka… Znala sam da je prevara, al pocnem da paranoisem… Da nije sad taj lik umesan u to, kako da idem da se nadjem… Na kraju sam otisla, sve proslo u najboljem redu :))) > bloodytears: > Meni je juce clanica poslala na Kupujem Prodajem poruku posto sam tamo prodala predmet "Upravo sam dobila poruku da vaša pošiljka ne može da se isporuči jer nije navedena adresa. Treba da se izvrši dopuna podataka jer će pošiljka biti vraćena. Molim vas da vidite šta je u pitanju." ja odmah otrcala u postu i oni mi rekli da to nema veze sa mojim paketom nego se radi o prevari.
2024 01 13
Meni vec treci put stize poruka -.-
2024 01 13
1 2