Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Prevare na sajtu - apel za administratore sajta

Zbog ucestalih prevara razlicitog tipa na sajtu (hakovanje profila korisnika, slanje phishing linkova za unosenje podataka sa kartice, prevaranti koji se stalno vracaju nakon blokiranja profila da bi radili nove teske prevarne radnje, vrlo moguce i organizovana grupna prevara par osoba) <b>UPUCUJEMO MOLBU ADMINISTRATORIMA SAJTA:</b> <mark>Da objave jedno upozorenje na ove vrste prevara vidljivo svima koje bi bilo istaknuto negde na vrhu sajta, kako bi i oni posetioci sajta koji ne koriste forum bili na vreme obavesteni o ovim vidovima prevare i izbegli da budu osteceni.</mark> <p style="color:#6495ED;">Kratko obavestenje sta raditi u slucaju da se prevara desila: otvoriti temu na forumu i pozvati ostale prevarene da se jave radi podnosenja grupne tuzbe, blokiranje kartice ako su ostavljeni podaci na phishing linku i slicno.</p> <p style="color: #f39c12;">Ukazati na modus operandi prevaranata: novi profili bez ocena ili sa sumnjivim pozitivnim od isto tako sumnjivih profila, kacenje modernih i ultra popularnih stvari poput MONA tasni, brendirane robe po nerealnim cenama, sve sto je popularno i trazeno i sto se moze prodati brzo, slike ukradene sa interneta (pinterest, tiktok, hrvatske krpice i sl.) uz naznaku da se uz pomoc aplikacije google lens ili pretragom slike moze utvrditi da li je slika ukradena, kod svake slike je drugacija podloga...</p> <p style="color:#FF00FF;">Uputstvo kako postupati kada nam je profil sumnjiv: traziti licno preuzimanje, dodatne slike, raspitati se na forumu i traziti savet i pomoc od iskusnijih clanova, uraditi pretragu slika, proveriti da li su ocene verodostojne, pitati prodavca da li prodaje i na nekom drugom sajtu koji ima kakvu-takvu zastitu itd.</p>
2024 01 28
Podrzavam!
2024 01 28
Podržavam!
2024 01 28
odlično sročeno, svaka čast. molim admine da učine ovu temu što vidljivijom.
2024 01 28
Bravo! 👌
2024 01 28
Podržavam a ujedno i molim zadužene za sajt da pomognu članovima MK sa svojom saradnjom sa policijom u slučaju nezakonitih radnji.
2024 01 29
Sve se slazem, osim ovoga... > AppleRed: > Podržavam a ujedno i molim zadužene za sajt da pomognu članovima MK sa svojom saradnjom sa policijom u slučaju nezakonitih radnji. Prevarene prstom ne mrdaju.
2024 01 29
Podržavam. Samo mislim da je ovo apel za Administratore da apeluju na vlasnike da zaposle programera 😅 Mislim da oni nemaju tehničke mogućnosti za ovo. (Da napomenem da se apsolutno slažem I nije mi namera da se krene u neku diskusiju od 15 strana na moj komentar I time uništi tema, ali samo realno sagledavajući stvari, jedino što mogu je da proslede apel dalje) Npr da se ovde iznad "Forum" ubaci "VAŽNO- Upozorenje o Prevarama" pa kad se klikne da vodi na stranicu ili čak novu temu na forumu sa detaljinm obaveštenjem kao što si opisala. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/3cc054375676db3766f43ea4052fd1ed.jpg)
2024 01 29
> DzoDzo: > Sve se slazem, osim ovoga... > > AppleRed: > > Podržavam a ujedno i molim zadužene za sajt da pomognu članovima MK sa svojom saradnjom sa policijom u slučaju nezakonitih radnji. > Prevarene prstom ne mrdaju. Cisto da napisem. Kao prevarena. Danas sam bila u policiji i u Postanskoj stedionici ( obzirom da je kartica doticne koja "me je prevarila" izdata kod njih). U Postanskoj sam isla kod nekog nadredjenog, ne znam tacnu funkciju. Proverili su podatke i dali mi informaciju da je kartica tj.racun osobe na to ime vazeci. Rekao mi je da naravno imaju sve podatke i da mogu da udju u trag i razrese situaciju, ali sa nalogom policije. Zatim sam otisla kod inspektora za kradje i sve mu to ispricala. Pitao je me za iznos. Kada sam mu rekla da je u pitanju 2800 dinara, rekao mi je da za iznose ispod 10000 dinara ne rade nista. Za iznose preko toga, uzimaju sve podatke i u saradnji sa bankom resavaju slucaj. Pa eto, meni preostaje da izvucem zakljucke i budem malo pazljivija. A ostalima ovde, eto, da mozda ovo moje iskustvo i odlazak u policiju bude od neke koristi.
2024 01 29
> DoubleTe: > Cisto da napisem. > Kao prevarena. > Danas sam bila u policiji i u Postanskoj stedionici ( obzirom da je kartica doticne koja "me je prevarila" izdata kod njih). > U Postanskoj sam isla kod nekog nadredjenog, ne znam tacnu funkciju. Proverili su podatke i dali mi informaciju da je kartica tj.racun osobe na to ime vazeci. Rekao mi je da naravno imaju sve podatke i da mogu da udju u trag i razrese situaciju, ali sa nalogom policije. > Zatim sam otisla kod inspektora za kradje i sve mu to ispricala. Pitao je me za iznos. Kada sam mu rekla da je u pitanju 2800 dinara, rekao mi je da za iznose ispod 10000 dinara ne rade nista. > Za iznose preko toga, uzimaju sve podatke i u saradnji sa bankom resavaju slucaj. > Pa eto, meni preostaje da izvucem zakljucke i budem malo pazljivija. A ostalima ovde, eto, da mozda ovo moje iskustvo i odlazak u policiju bude od neke koristi. Hvala sto ste podelili svoje iskustvo. Ovo je prvi put da sam procitala da se neko od prevarenih vratio na forum i napisao "epilog" price. Informacija je itekako znacajna, ja sam bila ubedjena da je minimalni iznos na koji reaguju 5000, a verujem da vecina clanica isto to misli.
2024 01 29
Inspektor laze, nije 10k nego 5k(tako pise zakon koji je iznad njega) Nista, ti kad napravi novi nalog 55ti put uplati jos 2200 pa prijavi. Vi clanice koje je prevarila mozete da se udruzite. A to sto si ti isla na ta dva mesta, svaka cast, ali 98% devojaka ne ode niti se pojavi na forumu. Znas kako znam? Tako sto sam ovde od pocetka sajta i licna procena mi je takva, na osnovu svega do sada, a to i ostale clanice upucene u tematiku mogu da potvrde. Ne kupuje se Armani od novog naloga, neproverenih clanica.
2024 01 29
> Her_Fashion: > Podržavam. > Samo mislim da je ovo apel za Administratore da apeluju na vlasnike da zaposle programera 😅 Mislim da oni nemaju tehničke mogućnosti za ovo. > (Da napomenem da se apsolutno slažem I nije mi namera da se krene u neku diskusiju od 15 strana na moj komentar I time uništi tema, ali samo realno sagledavajući stvari, jedino što mogu je da proslede apel dalje) > Npr da se ovde iznad "Forum" ubaci "VAŽNO- Upozorenje o Prevarama" pa kad se klikne da vodi na stranicu ili čak novu temu na forumu sa detaljinm obaveštenjem kao što si opisala. > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/3cc054375676db3766f43ea4052fd1ed.jpg) Najbolje bi bilo da bude u vidu nekog info bannera koji se vidi na svakoj stranici na sajtu jer mnoge clanice ni ne gledaju dalje od oglasa pa im moze promaci, ali opet za tako nesto fale programeri x-) Nesto na ovaj fazon ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/fba3daf1ed32eec94a8189ddc6aa24c3.jpg)
2024 01 29
@IsidoraC96 U pravu si, jos bolje bi bilo tako.
2024 01 29
> DoubleTe: > Cisto da napisem. > Kao prevarena. > Danas sam bila u policiji i u Postanskoj stedionici ( obzirom da je kartica doticne koja "me je prevarila" izdata kod njih). > U Postanskoj sam isla kod nekog nadredjenog, ne znam tacnu funkciju. Proverili su podatke i dali mi informaciju da je kartica tj.racun osobe na to ime vazeci. Rekao mi je da naravno imaju sve podatke i da mogu da udju u trag i razrese situaciju, ali sa nalogom policije. > Zatim sam otisla kod inspektora za kradje i sve mu to ispricala. Pitao je me za iznos. Kada sam mu rekla da je u pitanju 2800 dinara, rekao mi je da za iznose ispod 10000 dinara ne rade nista. > Za iznose preko toga, uzimaju sve podatke i u saradnji sa bankom resavaju slucaj. > Pa eto, meni preostaje da izvucem zakljucke i budem malo pazljivija. A ostalima ovde, eto, da mozda ovo moje iskustvo i odlazak u policiju bude od neke koristi. Svaka cast za vas. U pravu je DzoDzo da je iznos 5000, a ne 10000. Ranije je bilo 10000 pa su izmenili. Moze i vas par da se udruzi pa da se podnese zajednicka tuzba, tada bi iznos bio jos ozbiljniji
2024 01 29
Zivota mi, nekad pomislim da se NEKE prevarene clanice hvale kad dodju i kazu, prevarena sam za toliko i toliko, jer se, kao sto rekoh, bukvalno tek par clanica do sada iscimalo da podnese prijave. Npr, imali smo i jednu ogavstinu sa clanicom koja je izvarala ovde pre nekoliko godina oko nekih parfema, ne znam ti ni ja sta jos, Lady Blue joj je bio nick, to teska kleptomanija bre, kad jednom udje u krv, nema posle nazad. E da, Lady je opet medju nama, i eto je i na temi bas :D Vuka dlaku, tj nalog menja, ali cud nikad, pa sada vi vidite sa cim nasi nekontaminirani nalozi treba da dele prostor na nekom kp sajtu... Lady blue dodje ovde na temu i podrzi je sa svog NOVOG naloga, a zapravo je ona ta protiv kojih se bori i policija i mi, slatke male mišice koje ne varimo takav profil stvorenja. Kapirate taj momenat dupljastva... ONA da podrzi ovakvu temu... :D :D :D
2024 01 29
1 2 3