Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Mogu li gobleni izgledati zanimljivo?

Imam gomilu goblena (nasleđenih, Viler I kompanija...) raznih dimenzija i motiva sa sve onim masivnim 'zlatnim' ramovima, stoje spakovani na tavanu, nisu moj fazon ali možda neko (kreativniji od mene) ima ideju kako bih mogla nekako da ih iskoristim ili 'izmešam' s nekakvim drugačijom zidnom 'postavkom' pa da možda izgledaju kul? Žao mi ih je nekako...
2024 02 23
Ja bih goblene iskoristila za jastuke (na beloj, mozda lanenoj podlozi nece izgledati 'tesko'), cak i odecu, a ramove upotrebila za nesto drugo, oboje je efektnije kad se odvoji o:)
2024 02 23
> TatCat: > Ja bih goblene iskoristila za jastuke (na beloj, mozda lanenoj podlozi nece izgledati 'tesko'), cak i odecu, a ramove upotrebila za nesto drugo, oboje je efektnije kad se odvoji o:) Hvala :) , i ja sam pomislila da ih odvojim pa da ramove možda prefarbam i stavim nešto drugo ili ih okačim prazne (mada je to već izanđao fazon) ali nisam znala šta bih sa goblenima 😁
2024 02 23
Kao i obicno, isto razmisljamo (prazni okviri, isfurano).
2024 02 23
> TatCat: > Kao i obicno, isto razmisljamo (prazni okviri, isfurano). 😁❤️
2024 02 23
Mozete umesto tih zlatnih okvira staviti modernije, drvene, tako je uradila jedna moja rodjaka, fino izgleda... E sad, tu treba uloziti malo novca, ali eto, cisto ideja...
2024 02 24
Videla sam da ljudi prave divne cegere od goblena
2024 02 24
Meni bi bilo interesantno i da se našiju na neko čvrsto platno jedni uz druge sa malo platna sa strane između kao patchwork, zavisno od toga koliko ih je, može kao prekrivač za krevet ili fotelju. Ne bi mi bio problem da sedim na Vileru od babe što je jadna oči trošila da izveze. I ideja od TatCat sa jastucima je super ako ti je gajba u tom fazonu. Nekada sam po buvljaku kupovala te, kako kažu cigani "antičke" ramove 😂 i bojila ih pa onda namerno strugala, šmirglala, shabby chic i prazne kačila, pobacala sam to još pre 10 god, tako da jeste prevaziđeno mada ko voli zašto da ne...
2024 02 24
I ti ramovi mogu da se spajaju da se dobije jedan ogroman ram pa da se ispune nekim uspomenama i okače negde na zid ili čak i ne, da ostanu tako zlatni i prazni, sve zavisi kakva ti je gajba. Čak i da je sve sterilno i minimalistički, može biti onaj "drugačiji" detalj koji razbija monotoniju.
2024 02 24
Hvala svima na predlozima ❤️
2024 02 24
> srebrna: > I ti ramovi mogu da se spajaju da se dobije jedan ogroman ram pa da se ispune nekim uspomenama i okače negde na zid ili čak i ne, da ostanu tako zlatni i prazni, sve zavisi kakva ti je gajba. Čak i da je sve sterilno i minimalistički, može biti onaj "drugačiji" detalj koji razbija monotoniju. Sterilno i minimalistički ' 😂😂😂😂 ništa nije u većoj suprotnosti tom pojmu od moje gajbe 😁, ja tj. mi živimo u džungli, biljke dominiraju a ima i previše svega (slike, knjige, lampe...verovatno bih trebala redukovati ali...) osim u spavaćoj sobi gde nemam ni biljke niti bilo šta po zidovima pa sam tu htela da nekako iskoristim goblene jer mi je tu nameštaj starinski, ne u fazonu Luj ovaj-onaj već ormani i ormarići pokojnog dede koji mi se i dalje sviđaju i ne želim da ih bacim...hvala na idejama, definitivno ću isprobati predloge pa kako ispadne...možda da pospajam te najlepše pa uramim taj pačvork u neki veći format a da ove ramove obojim ili nešto pa uramim neke zanimljive meblove koji se uklapaju ili ogledalca ili crno bele fotke ili od svega po malo 😂 pa kako ispadne, da se igram malo 😊
2024 02 24
Ja bih goblene uramila u debele široke bele ramove (tipa Ribba Ikea rama) koji su sada moderni, a te zlatne iskoristila za nešto drugo. Mogu se i prefarbati, uramiti ogledala u njih ili u krajnjem slučaju dobro prodati. Ja sam goblen Pink Pantera izvukla iz starog rama i uramila u jednostavan crn i top izgleda u modernom enterijeru. 😀
2024 02 24
> DoliBlack: > Ja bih goblene uramila u debele široke bele ramove (tipa Ribba Ikea rama) koji su sada moderni, a te zlatne iskoristila za nešto drugo. Mogu se i prefarbati, uramiti ogledala u njih ili u krajnjem slučaju dobro prodati. Ja sam goblen Pink Pantera izvukla iz starog rama i uramila u jednostavan crn i top izgleda u modernom enterijeru. 😀 Hvala!😊
2024 02 24
Prestigla me Darkacademia, bas mi pade na pamet- na čvrst fazonski dobar teksas kao velika ceger torba pravougaona, pa u sredini goblen, ručke kožne kvalitetne, drvene ili metalni kao staro zlato ili staro srebro lanac, pa bi ispalo retro-moderno i unikatno
2024 02 24