Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Ponovo oštećen predmet, ovo postaje sve gore i gore

pa, upravo to, gago, čim ti osećaš potrebu da nam je protumačiš/prevedeš/opravdaš, sve je jasno. slažem se da stavimo tačku na ovu priču. edit: da ne bude da pričam sama sa sobom, članica supergaga je obrisala svoj post iznad, parafraziraću isti - slaže se da je srebrna bila preoštra, ali ona bi joj ovo oprostila jer ju je "kupila" nekim drugim stvarima i čudi se sama sebi što se i uključila u temu. nadam se da nisam ništa ključno izostavila.
2024 04 01
> EsBeBe: > pa, upravo to, gago, čim ti osećaš potrebu da nam je protumačiš/prevedeš/opravdaš, sve je jasno. slažem se da stavimo tačku na ovu priču. Slučajno sam obrisala prethodni post na koji si ovim odgovorila pa da ne ostane nejasno... Usput, nisam pravdala nikog plus sam potpuno pogrešno shvatila onaj tvoj post koji je kasnije Srebrna protumačila tako da očigledno nisam autoritet za tumačenje bilo čega 🙄
2024 04 01
Definitivno je vreme da neko u ovoj temi napiše "Lepo je vreme, prošetajmo" 😅 Srebrna jeste bila oštra u odgovorima, mislim da loše namere nije bilo, ali razumem I zašto je Esprit21 to shvatila kao "napad". Mislim da je ton malo teže "pročitati", mada se isti definitivno promenio uključenjem SBB u priču. Očigledno je da postoji neka netrpeljivost od ranije izmedju njih 2 koja je tome doprinela. Žao mi je što je ovo toliko eskaliralo, meni kao posmatraču zaista obe strane totalno imaju smisla, samo treba sagledati iz različitih uglova. Takođe, zaista mislim da niko nije krenuo u "linč" Srebrne, već su jednostavno branili svoje stavove. Obe strane su ekstremi u svojim razmišljanjima, s jedne strane pridržavanje zakona a s druge, uzimanje istog u svoje ruke i očigledno je da tu nemože doći do nekog konsenzusa, mada verujem da postoji neka "zlatna sredina" u celoj priči. Definitivno da postoji doza nerazumevanja "šta je pisac hteo da kaže" i da su neki izneti stavovi shvaćeni previše bukvalno, neki previše lično. U principu, meni sve ovo deluje kao klasičan nesporazum, koji je poprimio mnogo veće razmere na kraju.
2024 04 01
> EsBeBe: > pa, upravo to, gago, čim ti osećaš potrebu da nam je protumačiš/prevedeš/opravdaš, sve je jasno. slažem se da stavimo tačku na ovu priču. > edit: da ne bude da pričam sama sa sobom, članica supergaga je obrisala svoj post iznad, parafraziraću isti - slaže se da je srebrna bila preoštra, ali ona bi joj ovo oprostila jer ju je "kupila" nekim drugim stvarima i čudi se sama sebi što se i uključila u temu. > nadam se da nisam ništa ključno izostavila. Ključno je to što sam rekla da se slažem s viđenjem Srebrne i da je ona napisala ono što sam ja pomislila....dakle, nisam joj 'oprostila' (glupo se osećam zbog ovog izraza) samo zbog toga što je gotivim već i zato što je, po mom mišljenju, ona u pravu... Sad se stvarno odjavljujem...
2024 04 01
> supergaga: Vas sam stavila u 'folder' zaštitnika životinja i prirode što mi je bitan parametar u proceni ljudi i bude mi krivo kad neko takav 'profula'... ne da je bitno ali, eto, da Vam odgovorim... Ako se bavite zastitom prirode i zivotinja onda znate da postoji zakon o dobrobiti zivotinja koji se ne primenjuje. I posledice toga mozete pogledati na objavama raznih udruzenja i pojedinaca. Zbog toga sto drzavu boli cosak da primenjuje sopstveni zakon, meni i mnogima mesecno se izbije iz dzepa odredjena suma novca koju doniramo, a koliko je tu nerviranja i stresa kod svih koji se bave time. I onda imamo sa jedne strane drzavu koju boli ona stvar da primeni zakon koji je sama donela i konacno zastiti te zivotinje, i sa druge strane imamo drzavu koja stiti ove lopurde i neke koji dezavuisu, rugaju se iznosima, lupaju packe, bilo je peckanja i vredjanja i mahanje zakonima da slucajno ne pomislis nesto da uradis. I recite da to nije malo iritantno? Narocito ako moze svasta da se uradi sto ne spada pod krivicnu odgovornost, jer nijedan zakon ne zabranjuje da odes na tacku B, da stojis na javnoj povrsini, da zalepis plakat, da kontaktiras odredjene osobe, pa cak ni da se nadjes oci u oci sa lopovom. Nama je ovde receno da je to no-no i da se lopov time uznemirava, kalja mu se cast i ugled ako ne daj Boze das do znanja sta mu je hobi ili odes da ga sacekas i razgovaras sa njim i njegovim roditeljima. Svaki normalan roditelj bi cenio ako mu neko javi sta mu dete radi, dok ne zaglibi dublje u tome. I ajmo malo da razmislimo, sta je bolje i po samog lopova? Ovi sto im daju laznu nadu sa ocenom i temom pa misli da ce uvek tako biti i dobije vetar u ledja i adrenalin da radi to i dalje, ili onaj ko ce da ode i resi to u startu ako moze lepo? Pa da prekine na vreme dok se ne otme kontroli i ne ojadi nekog za ozbiljniji iznos ko nece pisati ni ocene niti razgovarati i lepiti plakate.
2024 04 01
Zasto upozoravati postene da je nesto lose, a ne lopine? Posteni su posteni i znaju da cene i svoj i tudj dinar, inace ne bi bili posteni. Bagra treba da se postavi na svoje mesto i nauci redu i kulturi, a i vaspitanju koje je izostalo iz kuce. Da li ce to biti metoda prijave i tuzbe ili lepljenje plakata, to je vec do toga koliko je cacnut neko ko nije trebao biti i ko veruje u postenje i dobre ljude. A vala, i postenima nekad dodje preko glave sto moraju da obitavaju sa lopinama i kretenima na istoj planeti, koji misle da su bele mecke jer "nije velik iznos, oprostice mi hehe". Samo sto je problem sto ne znaju za stvar koja se zove princip i koji ume da satre vise nego da je neko opljackan do gole koze za novac. Karakter je zeznuta stvar, svako ga ima, neko je labilniji, neko ne, ali svi imaju nekakav i eto, nekom prepi*di na 100din, nekom na 100e, nekom na 1000e. Niko od nas nije duzan da oprasta, Bog nek oprasta ako se gresnik(u bilo kom smislu) lepo pomoli. Ili sudija.
2024 04 02
> Esprit21: > > > Narocito ako moze svasta da se uradi sto ne spada pod krivicnu odgovornost, jer nijedan zakon ne zabranjuje da odes na tacku B, da stojis na javnoj povrsini, da zalepis plakat, da kontaktiras odredjene osobe, pa cak ni da se nadjes oci u oci sa lopovom. Nama je ovde receno da je to no-no i da se lopov time uznemirava, kalja mu se cast i ugled ako ne daj Boze das do znanja sta mu je hobi ili odes da ga sacekas i razgovaras sa njim i njegovim roditeljima. Da bi se nekom ukaljala cast, treba prvo da je ima. Casni ljudi ne rade lose stvari nikome. Ende.
2024 04 02
1 2 ... 6 7 8