Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Dužina gazišta- za prodavce

jooooj [:smejuljiti] ma nisu ti velike, samo ti se cini [:smejati] [:smejati] eto, to je klasican primer pogresnog merenja gazista ! merila je dole - gumu sandala , a ne gaziste [:vrtoglav]
2013 11 16
naancy [:smejuljiti] izvini ali nije lepo da izmisljas, ja ne vidim da su ti velike [:smejati] sta je to 1.5 cm [:smejuljiti] [:uplasen] odlicno znam situaciju stvarno je da iskocis iz koze,posle detaljnog pretresanja pre kupovine. I ja imala situaciju,pise u opisu 25,na njima br.5 Britanska mera,posaljem link o merama sa neta gde kod 5-ice pise 24cm i zamolim za ponovno merenje i ona premeri i kaze 25.Ja naravno kazem salji iiiiii [slika:3b21d3ca-371b-4a06-868c-0d4485d1c63e]
2013 11 16
e sad ko kome sta i kako to je stvarno bespotrebna gimnastika,ja na navodjenje prodavca sam ostecena za postarinu(skoro 300 din i to das posti koja okrece pare i pare) a ona je dobila predmet nazad,jeste izmenila opis ali i digla cifru za postarinu koju je platila prilikom preuzimanja predmeta nazad,pa sad ko naleti,naleti hocu da kazem,da treba da se povede racuna bas zbog toga da ne bi dolazili u nebulozne situacije i da drugi pucaju pare bez veze, a na kraju krajeva i oni sami. Ja sam isto prodavala obucu. Javila mi se zena s kojom sam ispretresla svaki santimetra na papuci... i cija je noga sira? i cija uza?,nisam htela da joj uvaljujem bila sam iskrena.Posto su se njoj mnogo svidele nju je bas svrbelo da kupi a ja posto sam dobila informacije od nje u vezi mera a uz to i imala predmet u rukama sam skontala da joj ne bi odgovarale i na njeno pitanje sta da radi ja sam joj rekla da je bolje da ne kupi,jer stvarno mi je u cilju da onaj sto kupi bude i zadovoljan. Nije mi u cilju da joj pravim ni bespotrebni trosak oko postarine i da se naknadno zezamo sta i kako, a i bolje vec ako je imala namere da potrosi taj novac da ga utrosi na nesto sto ce joj koristiti [:osmeh]
2013 11 16
svaka čast petra, i ja sam isto takva, ali moram priznati da ima sve više ljudi koji samo žele da dobiju novac i baš ih briga da li će tim osobama stvar odgovarati a i napišu im mere baš onakve kakve traže. žalosno je to [:vrtoglav] ja sam odavno odustala od kupovine obuće preko sajta zato što i ne mogu da nađem a da mi 100% odgovara
2013 11 19
Opet "22cm". Nisu baš kao one prethodne, ali ipak za broj veće...Nožica poskakuje u njima, kaiš zakopčan na najuže spada sa pete [slika:bff7a6bc-c684-4ff1-857d-9f9156832c01] [slika:4ccc2c66-70a5-4511-a806-75239af35255]
2014 05 16
Jooj nancy, bas nemas srece : (( Ako si prodavcu ovih sandala objasnila na koji nacin da ih premeri i ona ti svesno uvalila, onda nemam reci . Savetujem ti da pri sledecoj kupovini objasnis nacin merenja i ne pominjes koja duzina gazista tebi odgovara , jer ima i onih koji ce po svaku cenu da uvale. Ili da jednostavno odustanes od kupovine obuce preko neta. Imala sam i ja par pehova ovog tipa, pa onada ili poklonim ako se nekome svidi ili vratim u prodaju pa kad ode....
2014 05 17
Za one koji kao naancy znaju koji broj npr sandala njoj odgovara tj gaziste,onda je to jako bitna mera i treba biti iskren.Moze gaziste da se pogresi za koji mm ako je nezgodno izmeriti ali za 1,5cm bas ne verujem,obicno npr za broj 38 gaziste je 24cm itd..Ja uvek napisem ako mislim da je kalup uzi,siri,manji,veci..Kupac naravno rizikuje svakako,ali ne treba svesno obmanjivati ljude..Znaci ako nekog malo steze ili slicno nesto jbg rizikovao je,ali ne moze da mu bude vece za3 broja kao naancy..Evo jos nekoliko korisnih informacija: - H&M ima manje i uze kalupe,ja nosim npr 38br ali njihove baletanke ipak trebam 39br jer prsti hoce daispadnu napolje :D:D:D -Italijanska obuca takodje je za broj manja od naznacenog itd..
2014 06 28
Gazište je najlakše i najtačnije moguće izmeriti baš kod ovakvih cipela kao što je naancy kupila...... tako da to smatram čistim bezobrazlukom od strane prodavca..... Ja lično preferiram da mi prodavac izmeri gazište od ivice do ivice - a ne da mi daje neku svoju procenu korisnog gazišta.... Ok je da prodavac napomene da kupac npr. kod špicastih cipela mora da računa sa priličnim odbitkom, ok je dati i svoju procenu korisnog gazišta ali meni to sve ne znači ništa bez info o ukupnoj dužini.... Brojevi na obući danas su toliko nestandardizovani a primetila sam ida svako ima neku svoju percepciju o brojevima (jedna dužina gazišta kod 3 prodavca - 3 različita broja).... da je potpuno nepouzdano oslanjanje samo na njih.
2014 07 03
Tačno je da dužinu korisnog gazišta kod konkretnog para cipela određuje kombinacija modela (uklj. i širinu) cipele i oblika i širine tj debljine stopala ali ja podrazumevam da svaki on line kupac treba da zna kakvo ima stopalo kao i da ima neku predstavu o tome kakvi modeli mu više ili manje odgovaraju. Problemi su što prodavci (pored toga što vrlo često ne izmere dobro gazište) znaju da prave neke umetničke fotografije tj. slikaju tako da se model cipele zapravo i ne vidi dobro (pa je procena kupca skoro onemogućena), ne žele da daju dodatne info npr. o širini cipele .........
2014 07 03
E to je moguce ! meni se desavalo jer nosim 35/36 i odem u prodavnicu pise da su 36 broj ali ne odgovaraju ni 35 broju jednostavno su pravili pokalupu nekom..
2014 08 06
Devojka je napisala da ODGOVARAJU broju 36 iako je naznačen manji broj, a da je gazište manje od manjeg broja
2014 08 06
Ili jos zanimljivija situacija, moja majka nosi 36 broj i nadje 37,5 uzi model Nike-ov i taman joj skroz ! haha za ne poverovati. Zato nista od obuce ne kupujem preko interneta sve se mora probati i za duzinu i udobnost. Rizik je velik :/
2014 08 06
Ako je kalup VEĆI, ne može gazište da bude MANJE :)
2014 08 06
Patike (mogu da) nosim 36 (dakle, dva broja veće) jer zategnem pertle, obujem čarape i sve bude ok. Ali sa sandalama/cipelama je druga priča...
2014 08 06
A koji inace broj nosis?
2014 08 06