Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Razgovori /

Da li verujete u crnu magiju?

A inače, eto... dolazi nama sveštenik prošle godine da osvešta vodicu, i kad je završio (to je samo iz mene izašlo, nisam ni planirala to da uradim ni da mu kažem)... ja sam samo rekla: "Jel možete vi meni molitvu za zdravlje da očitate?" On pita: "što, šta ti se dešava"... ja kažem" ne znam eto... imam pritisak u glavi i nesnosno me glava boli.. išla sam na sve preglede, ekg u redu, štitna žlezda u redu, krv u redu, sve!"... On me samo pogleda onako zabrinuto, očita molitvu... Sad vi meni verujte ili nemojte... ALI... nakon te molitve, sve te muke: kao rukom odnešene! naravno kao i svakog živog čoveka povremeno me glava zaboli, ali ono što sam ja trpela ono je bilo nepodnošljivo! Rekao mi je sveštenik ako se ponovi, da dođem u crkvu da mi da neku so i ulje za miropomazanje, ali nije bilo potrebe Bogu hvala :) (inače zna se za šta se so daje.. pogotovo iz crkve).
2013 11 25
I, Bože oprosti, ali one "štikle" koje sam čula... ne verujem više da su bile nikakve štikle, već kopita.
2013 11 25
malopre sam odgledala film bas sa demonom i da, posipali su so...
2013 11 25
Pa eto. Zato vam iz ličnog iskustva kažem... sve je to u redu, ja verujem da postoje Bogom dani ljudi da pomognu u sličnim situacijama, ali... sve je to ume da zavara... đavo se u sve može pretvoriti samo u krst ne može. Jako treba biti obazriv kome se obraćate tada, a moj je savet da se uvek raspitate po manastirima koji je monah ili đakon "prozorljiv" (odnosno vidovit). Oni ne vole o tome da pričaju niti vole da se o tome zna, ali ako im dođete sa nevoljom, znaće. I pomoći će. Nema te bajalice koja ima veću silu od Božije.
2013 11 25
Mogla bih ja o ovome na još 10 strana, ali da ne ispadne da sam verski fanatik (daleko od toga, ja sam samo jedan grešni vernik koji veruje u Boga), ali nisu ljudi obavešteni o moći koja leži u crkvama, manastirima.
2013 11 25
Jao Kitty...pomerila si me sa ovom pricom,strasno,strasno...znam da nisi citala svih 15str. to se desava ljudima koji su blizu Bogu....zato ti taj dolazi,sto si vernik.
2013 11 25
@Vojana, osetila sam puno toga, neke stvari sam i videla, ali uglavnom su to bile dobre sile.... one zle (koja sam takodje osetila) necu ni da spominjem, nisu vredne da o njima razmisljam :) Ali da, postoji svasta, vise nego sto mozemo da zamislimo.
2013 11 25
Ja sam jedno vreme umislila da imam andjela cuvara [:stidljiv] Nemam vise taj osecaj,ali kada su se desavale neke stvari u mojoj porodici,ja sam uvek bila" postedjena".
2013 11 25
ja iskreno i nisam pobozna nesto, nije da sam ponosna zbog toga, ali iskreno...ne posecujem crkvu cesto, niti liturgije i slino...i zato mi je tesko poverovati u tako nesto, jer nikad nista ali bas nista nisam dozivela neobicno ali sumnjam da bi sve to izmislile, ali koliko vidim sto si pobozniji kao da si izlozeniji tim silama [:sokiran]
2013 11 25
priznajem da nisam procitala sve komentare..red je da kazem svoje misljenje.. crna magija postoji i to ni malo nije bezazleno..uglavnom pogadja psihicki slabije osobe,na psihicki jaku osobu se jako tesko moze uticati.. najgore su vlaska i muslimanska magija..u islamu znamo da postoje hodze,svestenici koji cine dobro ljudima bez obzira na veru..postoje kvazi svestenici koji cine lose ljudima.. kada biste znali kakve sve magije postoje ne bi vam bilo dobro.. ovo je ozbiljna tema,zato cu biti kratka.. ako imate ceste glavobolje,koje se stalno vracaju,ekceme,alergije,ceste promene raspolozenja,poriv za svadjanjem sa svojm bliznjim bez ikakvog razloga.. ako se mnogo trudite i zalazete za nesto,npr neki privatan biznis a uspeha nema,taman onda kada ste sve uradili i dali sve od sebe,kada treba da ubirete plodove svog truda i rada kao da vam to sve izmakne iz ruke..znajte da ste pod uticajem negativne enercije.. magija je najvece zlo koje je covek smislio,razara porodice,zdravlje,nas same,sve oko nas.. i sa tim stvarima se ne treba igrati
2013 11 25
Svi u kuci verujemo u Boga. Slavimo slavu,svi smo krsteni. Bojana se tu izdvaja,jer mislim da zna bolje i od naseg popa kad je koji praznik. Osobe sa autizmom uglavnom imaju neverovatno pamcenje,a ona tacno zna kad je koji svetac kavi su obicaji na taj dan i kako se svetkuje. od brojanice se ne odvaja nikad,nije zaspala da se ne pomoli,sto ja vec dugo ne radim,veliki je vernik i cesto prica o tome. Bila je presrecna kad je bila na Ostrogu. To joj je bio dozivljaj zivota. Ja nisam bila tada,isla je sa mamom. Tada se desilo nesto,sto maja majka nije shvatila previse ozbiljno. Posle nekoliko godina,sam je povela sa mnom u Rekovac,jer u blizini ima jedna prelepa mala crkvica,koju mestani zovu Manastirak. Na prelepom je mestu,zabacena jako,prelazi se preko reke a nema most. Od Rekovca je nekoliko kilometara losim i krivudavim putem,a od Kragujevca ko zna kolko. Otisli smo tu sa mojim jako dobrim drugom koji zivi tu. Bojana je jedva cekala! Bila je presrecna! Popili smo kod njega kafu i krenuli u Manastirak. Posto je jako los put,ima puno bara i rupa,parkurala sam se 100tinak metara od same crkve. Sacekao nas je kaludjer sa izvorskom vodom i medom. Boka obozava med.
2013 11 25
Ja sam se posluzila i Gurnula posluzvanik sa medom i vodom prema njoj,i nastavila da pricam sa kaludjerom. U trenutku sam pogledala u nju i vedala da joj je med kanuo na ruku i da ona brise. Posle minut pogledam opet,ona i da lje brise. Ja opet ona brise. Posle 5 minuta kazem "pa obrisa li?" on a i dalje brise. Bojana? nista.. Ja glasnije,ona nista. Onda sam ugledala bale iz usta koje vise do poda. derem se i tresam ,ona nista. ja i Milan je nekako uspravimo. Bale iz usta vise do poda,usta poplavela,oci kovitlaju,i ne reaguje ni na sta. Derem se i samaram je,polivam vodom,nista. Trcim izbezumljena prema kolima,i kukam toliko da sve odjekuje. U trenutku sam zaboravila i kako se vozi. Presla sam preko ogromne rupe pun gas,auto je odskocio skoro metar u vis. Parkiram se ispred same crkve,vidim MIlana koji pokazuje tipa sve je ok,a ona seta levo desno. Bojana? kaze "molim" Sta ti je? "nista" Jesi dobro? "jesam jesam" Sta ti je bilo? "nista. Pricala je jako cudno,kao da nije bas svoja... Ja tada nisam znala sta joj se desilo. Ali taj dan sam je bukvalno prezalila. Sve sam to ispricala majci,koja nije to previse ozbiljno shvatila,samo mi je rekla da se tako nesto slicno dogodilo na Ostrogu. U ostrogu je sve doduse bilo ok,osim kad se cita molitva,tada bi pocela da se gusi i da bezi napolje, i pricala "Majko ja ne mogu,izvedi me napolje,ne mogu da izdrzim" Nisam mogla da joj docaram kao je ovo izgledalo i da je to bilo nesto drugacije.
2013 11 25
Posle nekoliko dana sam otisla na more. Docekala me je pobledela majka i prvo sto mi je reka je " znas ono sto si mi pricala sto se desilo u manastiru? E bilo je jos dvaput za nedelju dana" .Prica i place. Pitam sto place,a on a jedva izusti da Bojana ima epilepsiju. To u Manastirku je bio prvi put.
2013 11 25
lovesilver,ja ne znam sta bih rekla,sigurno je jako strasno kad ti neko najblizi tako prolazi u zivotu....ne mogu da zamislim koliko je sve to tesko za celu porodicu. Iskreno mi je bas zao,ja sam jako emotivna i u stanju sam da citam ovo i placem ko magarac..... [:tuzan] bas si me rastuzila.
2013 11 25
KragnaShop inace se slazem sa tvojim misljenjem....i sve sto je Kitty ispricala,potpuno verujem u svaku njenu rec...ali to nije magija,to je vec druga prica...
2013 11 25
1 2 ... 10 11 12 13 14 15 16 ... 28