Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Zene koje imaju iskustva sa kontracepcijama moze pomoc?

E ovako,imam troje dece dve devojcice i sina. Sin puni 4 meseca. Interesuje me vid kontracepcije, jer je bilo dosta radjanja,svoje sam ispunila :) Cula sam za spiralu,ali kad pomislim na rec "ugradnja" nije mi dobro. S'obzirom da imam troje dece znam kako je kada ginekolozi ceprkaju tamo dole,od toga mi se dize kosa na glavi. Kondom mi je bezveze sada da koristim,jer bukvalno nista ne osecam,a i mom muzu je mrsko da ga koristi. Anti-bebi pilule- to sam htela da koristim...ali cula sam svasta o njima zbog hormona koje sadrze itd. O ostalim vidovima kontracepcije nisam razmisljala,jer mi se ne svidjaju... Blage veze nemam sta da radim... Kako da nadjem za sebe najbolju kontracepciju?
2014 01 08
Za mene su najbolje pilule. Ali dobro pazi na sledeću stvar. Nakon što prestaneš da ih piješ ako budeš imala odnos bez zaštite ostaćeš trudna 90 %. Ovo ti može potvrditi i ginekolog. Drugim rečima, pilule povećevaju plodnost nakon što prestaneš da piješ.
2014 01 08
pilule su najbolje po meni, mislim da su u ovo vreme samo predrasude o njima da su pune losih hormona, mislim da mogu uticati lose kad se uzimaju na svoju ruku bez konsultacije sa ginekologom ali kad ti on tacno odredi koje sa koliko hormona tebi odgova, da se ne bi pokajala, ja ih koristm evo vec 8 meseci i nikad nisam bila trudna :D
2014 01 08
A kada se one koriste mora da se pravi pauza ili...?
2014 01 08
Tablete, ali svakako pre toga uradi hormonski test. Ja ih koristim 5 godina, sa par pauza od po mesec dana, bez ikakvih problema. Nisam se ugojila, stta vise, skiinula sam par kila za to vreme :) Nisam postala dlakavija, koza mi se iscistila. Moja preporuka definitivno :)
2014 01 08
Spirala je odlicna stvar..ne boli kad je ugraduju [:lepota] Samo moras na redovne kontrole kako ti kaze doktor koji ti je ugradi.Samo opusteno [:poljubac]
2014 01 08
ne treba imati pauze...jer onda pravis sok u organizmu kad prestanes pa opet krenes :)
2014 01 08
Iskreno, ja sam pila 4 godine Yazz zbog problema sa ciklusima, a ne ako kontracepciju. Nisam smela hormone zbog srcanih problema. Kada sam ih pila dobila sam povisene trigliceride, ali mi je lice bilo cisto bez bubuljica. Kada sam prestala da ih pijem ugojila sam se par kilograma i pojavile su mi se bubuljice koje nisam imala cak ni u pubertetu. Tako da dobro razmisli da li si za to, tj koliko ti je potrebna. [:osmeh]
2014 01 08
zavisi koliko godina imas? ja imam 2 dece imam 27 godina i meni ginekolog ne preporucuje spiralu posle 35 god je ona ok. ali redovne kontrole su obavezne. sto se tice ugradnje ne boli nista samo malo stipne. i naravno najbolja je najskuplja oko 6000din. menja se na 5 god. moje mladje dete ima 1 godinu i sad pocinjem da pijem antibebi pilule. i nemojda se plasis hormona jer one samo mogu da pomognu. nisu kao sto su nekad bile. kazem ti ovo i iz iskustva i kao medicinski radnik... [:poljubac] [:poljubac]
2014 01 08
Tablete nikako,jer mogu da ti naprave haos u organizmu zbog hormona koje unosis.Nikako.
2014 01 08
meni ginekolog nije radio nikakve testove :/ samo je rekla kao da sam mrsava tj po kilazi je gledala i pitala me za bolesti u porodici i slicno i dala mi Lindinete 20 to su neke sa malo hormona ali nikakvih nuspojava nisam imala...
2014 01 08
Ništa gore nema od pilula za kontracepciju, i kad vam ih ginekolog prepiše, a da ne pričamo o uzimanju na svoju ruku. Po savetu doktora sam pila ali ne radi zaštite, već da bi mi ´regulisale´ neredovan ciklus... posle 2 godine sam zaradila moždanu aneurizmu (proširenje krvnog suda na mozgu), imala operaciju iste, posle toga i moždani udar i sve to u 27 godina. Ne kažem da svima može da se desi kao i meni, samo niko od nas ne zna šta mu ´fali´...
2014 01 08
Pih bezveze, ja imam 23godine. sto znaci da onda spirala otpada...
2014 01 08
HelloKitty i ja sam pila Yazz koje su posle toga zabranjene zbog čestih tromboza... [:sokiran]
2014 01 08
Pravila sam pauzu zbog neke operacije, jer tad ne smeju da se koriste tablete i jednom jer sam zaboravila da pocne novu kutiju :D Meni je ginekolog pre toga preporucio hormonski test, ali i bez toga mi je dao Yasmin. Iskustva sa tabletama sa razlicita, uvek postoji neki miniimalni rizik, ali uglavnom znam za pozitivna iskustva sa njima.
2014 01 08
1 2 3