Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Da li i vi volite da kuvate? Evo sjajnh recepata u temi ---->

I vi ostavite neki recept vama zanimljiv [:lepota] ****Sos od belog luka sa piletinom**** Sastojci 4 osobe Za Sos 3 lukovice mladog luka 3 cesnja belog luka 25 gr. butera 1.5 dl. suvog belog vina 250 ml. slatke pavlake ( vrhnje ) 1 kockicu za pilecu supu 2 kasicice svezeg luka vlasca po ukusu soli i bibera Za Piletinu 20 -25 bambusovih stapica 800 gr. pilecih filea ( belog mesa ) 4 kasicice maslinovog ulja za marinadu 2 kasicice oregana 1 kasicica suvog ruzmarina po ukusu soli i bibera Priprema: Piletinu staviti pod mlaz hladne vode, kuhinjskim papirom malo prosusiti i iseci na kockice ( ni velike ni male ). 2. Bambusove stapice potopiti u vodu da odstoje da ne bi izgoreli pri pecenju. 3. Napraviti marinadu od maslinovog, oregana, ruzmarina i soli i bibera po ukusu. Kockice piletine preliti marinadom i ostaviti da malo “upiju”. 4. Za to vreme spremiti sos. Mladi luk ocistiti i iseci na male kolutove. Staviti buter u serpu i proprziti mladi luk 3 minuta. Dodati mu beli luk fino isecen i prziti jos minut. Umesati belo vino i slatku pavlaku i izmrviti kocku za supu. Sve kuvati 10 minuta. Na kraju dodati sitno isecen svez luk vlasac i zaciniti sa solju i biberom po ukusu. Ostaviti na toplom. 5. Na bambusove stapice redjati piletinu. Ni mnogo ni malo, radi brzeg pecenja… Peci u gril tiganju! Gotovu piletinu preliti sosom toliko da moze lepo da se “moci”... [:lepota] [:lepota] [slika:ce008ccf-5b75-4056-897e-dc556ccdc667]
2015 12 05
***Salata sa pečenim paprikama*** 4 crvene pečene paprike 4 jaja 120 g trapista 120 g šunke 400 ml pavlake 200 ml majoneza so i biber peršunov list Priprema: Salatu sa pečenim paprikama možete spremati u jesen kad zarumene paprike, i kad dvorišta mirišu na pečene parike, pinđur i ajvar. Najljepše je to što pečene paprike možete zalediti, pa u njima uživati tokom cijele godine. I ovo je jedan od baš tih momenata. 2. Paprike obično pečemo u jesen , na otvorenom, ostavimo ih da se malo ocijede i pakujemo po 5-6 u kese. Kad ih odleđujem, u tmurne zimske dane, samo stavim kesu u vrelu vodu. Paprike se raskravljuju polako,a tako odleđene veoma se lako gule, i čiste od sjemenki. 3. Očišćene paprika posoliti i ostaviti da se oslobode viška tečnosti. Dok se paprike odleđavaju treba pripremiti tvrdo kuvana jaja. I posle je sve lako. Jaja izrezati na kockice, takođe i trapist i šunku. Paprike ocijediti što se bolje može pa i njih izrezati na kockice. 4. Iako sam pisala mere, ovo je jedna od onih ‘otprilike’ salata, potrebno je samo da je svih namirnica u istoj mjeri, a mjeru povećavate ili smanjujete po potrebi. Kad ste sve isjeckali, promješate, po potrebi dosolite i pobiberite, ja volim da je malo paprenije pa ne štedim na biberu i uglavnom koristim mješavine bibera koje se mogu kupiti u malim mlincima. Kako samo zanosno mirišu. 5. Pomješati pavlaku i majonez,dodati i sitno sjeckani peršun, pa preliti preko salate. Sve dobro promješati i ostaviti da se ohladi i i pomalo stegne. I ovdje se može prilagođavati količina pavlake i majoneza, zavisno da li volite kremastiju ili kompaktniju salata, i koji ukus preferirate [slika:fa3f3502-53dd-45e2-9e72-62c48ac8ce4f]
2015 12 05
Pileci kari 1 crvena jabuka 1 zelena jabuka sok od 1/2 limuna 2 kasike majoneza 150ml jogurta kari 400g belog mesa 1 krastavac 200g pirinca biber Priprema: -Jabuke isecakati na kockice i preliti limunovim sokom. -U posebnu ciniju pomesati majonez, jogurt, krastavac, kari i biber pa u njih dodati jabuke. -Belo meso skuvati i proprziti pa ih dodati u prethodnu smesu i promesati... -Skuvati pirinac [:osmeh]
2015 12 05
Recepti su vam superica! [slika:2eedd650-6fc8-4077-93cc-dc48f357cfe3] Evo jednog i od mene [:kezitise] -Spremiti palačinke (ja sam to odokativno,šta sam mazala za ovo mazala,šta je ostalo premazala kremom i pojele se svakako [:smejuljitise] ) -Propržiti 2,3glavice crnog luka,dodati mleveno meso(oko 700,800gr),začine(biber,so,alevu,vegetu,itd šta još volite da stavljate).Kad se proprži,sklonite sa vatre i ređate palačinku,pa fil pa palačinku i sve tako dok ne potrošite fil(ili palačinke [:smejatise]) ...Ili stavite fil na palačinku,urolate i ubacite u pleh.Sve to preliti umućenim jajima(2,3komada)sa jogurtom ili pavlakom ili kiselim mlekom(šta god imate) i stavite da se peče dok ne dobije boju.Gotovo [:kezitise] [slika:715de38b-0b0d-4e1c-8c67-db2b88c2e358]
2015 12 05
[slika:a33c4874-bc0c-463f-8b3a-e820f7d883bc] njamiiii [:jezik] [:jezik]
2015 12 05
Zanimljivo ovo sa jabukama [:stidljiv]
2015 12 05
svidjaju mi se i palacinke [:stidljiv] Kari sa jabukama je boli glava, probajte [:lepota]
2015 12 05
evo recepta koji obara s nogu, a ja mislim i da su mi se gosti navukli na njega [:smejuljitise] PIZZA ROLAT kore 200g kackavalja 250g sunke ili pileceg parizera (ja stavljam parizer jer ne jedem sunku) 200g kecapa 400g sampinjona 2dl pavlake 2 jaja origano Priprema: -sunku iseci na kockice,a i ne morate [:osmeh] Izrendati kackavalj na krupno rende. U nekoj ciniji umutiti dobro jaja pa im dodati pavlaku i umutiti da se dobije lepa homogena smesa. -Staviti 3 kore jednu na drugu, pa gornju koru premazite malom kolicinom smese od pavlake i jaja, a zatim preko i polovinom kecapa. -Preko staviti 1 koru pa i nju premazati malom kolicinom smese od pavlake, a zatim pospite rendanim sirom i prekrijte novom korom. I tu koru premazati smesom od pavlake,pa poredjati sunku/parizer i prekriti sledecom korom. -Takodje i ovu koru premazati smesom od pavlake, pa rasporediti seckane sampinjone, pa staviti sledecu koru. -Tu koru obilno premazati smesom od pavlake i prekriti sledecom korom. Poslednju koru premazati smesom od pavlake i preostalim kecapom. -Tako filovane kore uviti u rolat po duzini. Premazati pleh i ubaciti rolat u pleh. Premazite rolat ostatkom pavlake i pospite origanom. -Peci 30min na 200* dok ne porumeni [:osmeh]
2015 12 05
Moram probati deluje odlicnooo [:stidljiv] [:lepota]
2015 12 05
**Rolat sa jagodama** Biskvit: 70 g šećera 75 g žumanaca 8 g meda 125 g belanaca 20 g šećera 55 g mekog brašna 20 g gorkog kakaa 30 g skrobnog brašna Krem: 120 g zaslađenog kondezovanog mleka 120 g maslaca 120 g bijele čokolade 120 g krem sira 1/2 žlice meda oko 200 g jagoda
2015 12 05
Priprema: Za detaljniji opis pripreme ovog biskvita za roladu pogledajte ovaj recept. Pripremite komad papira za pečenje veličine velikog pleha (30x40 cm). Ne treba ga ni mastiti ni brašniti. Prosijte skupa obje vrste brašna i kakao. 2. Stavite u zdjelu žumanjke, med i 70 g šećera. Umutite dobro mikserom dok smjesa ne postane svijetla i pjenasta. U drugu zdjelu stavite bjeljanjke i 20 g šećera i umutite (ne previše čvrst) snijeg. Umiješajte umućene bjeljanjke u smjesu od žumanjka dodajući ih u dva ili tri puta naizmjenično sa smjesom od brašna, i miješajući laganim pokretima gore-dolje ručnom pjenjačom. 3. Istresite smjesu na pripremljeni papir i rasporedite u ravnomjernom sloju uz pomoć spatule. Pecite biskvit u pećnici zagrijanoj na 230°C (205°C ako je ventilirana) 5 minuta. Izvadite iz pećnice i papir s biskvitom odmah skliznite na stol da se zaustavi pečenje. Nakon otprilike minutu preokrenite biskvit na čisti komad papira na pečenje i odlijepite onaj na kojem se pekao biskvit. Biskvit nafilijute i smotajte čim se ohladi. Ako ga nećete odmah filovati, smotajte ga zajedno s papirom. 4. Za kremu stavite kondenzirano mlijeko, maslac i nakidanu čokoladu u šerpicu i zagrijavajte miješajući na laganoj vatri da se svi sastojci otope i sjedine. Maknite s vatre i ostavite da se ohladi - često promiješajte (ako se odvoji masnoća samo žustro izmiješajte žlicom ili pjenjačom i smjesa će se ujednačiti). U ohlađenu smjesu dodajte krem sir koji ste prethodno dobro izmiješali pjenjačom s medom. Sjedinite smjesu i stavite u hladnjak na sat-dva. Po želji ohlađenu kremu malo umutite mikserom. 5. Od ukupne količine kreme odvojite par žlica za premazati roladu izvana, a u ostatak umiješajte nasjeckane jagode. Namažite kremu s jagodama na biskvit i smotajte ga u roladu. Omažite roladu izvana preostalom kremom (bez jagoda) i ukrasite po želji (ja sam posula krupno naribanom čokoladom i ukrasila prepolovljenim jagodama).
2015 12 05
[slika:7be18e19-58cb-42d3-bae3-e9dcb7cfe5fb]
2015 12 05
uuuuuuuuuu svidja mi se taj rolat [slika:7aa5a758-e06f-4df8-8360-dcc1594a24e8]
2015 12 05
Joj i meniiiii mmm [:lepota]
2015 12 05
jedva nadjoh sliku rolata [:sokiran] ja to tako iseckam i dok se trepne sve bude prazno [:smejuljitise] [slika:6d39c18f-a8bb-45e6-9d02-ee31577fc97e]
2015 12 05
1 2 3 4 5 ... 6