Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

kako da ubrzam rast kose?

Devojke, maslinovo ulje je odlicno! Mojoj sestri je oporavilo kosu i podstaklo rast. Stavlja se na krajeve, jednom u deset dana moze da se utrlja na koren i da se prespava. Ispirajte kosu cajevima, kopriva ili kamilica, definitivno prirodni sastojci najbolje uticu na kosu i kozu!
2017 03 15
Imaju jedne kapi koje su sjajne, ali ne mogu da se setim kako se zovu. Pišem kad dođem kući. Pakovanje je smejurija, ali čuda čine za kosu :)
2017 03 15
> NatySd: > Devojke, maslinovo ulje je odlicno! Mojoj sestri je oporavilo kosu i podstaklo rast. Stavlja se na krajeve, jednom u deset dana moze da se utrlja na koren i da se prespava. Ispirajte kosu cajevima, kopriva ili kamilica, definitivno prirodni sastojci najbolje uticu na kosu i kozu! cula sam za to al nisam jos probala :|
2017 03 15
> picutina: > devojke zelim da mi kosa poraste i zato zelim vase savete naravno koje ce imati efekata i dejstvo..sisam se redovno na svakih 3 meseca..imam ravnu kosu i farbam se u crno..isto tako bi mi dobro dosao i savet kako da mi bude mekana kosa i glatka..ako moze poput svile.:") .ne feniram je niti peglam..prosto nisam ljubitelj tih stvari jel smatram da ostecuje kosu.. :/ > pa drage moje ko je raspolozen i zeli da podeli samnom iskustva i savete neka mi pise..ljubim vas sve! moj savet farbaj se sa kanom,bice ti kosa sjajna,i mnogo manje ostecuje od farbe,nema potrebe za sisanjem toliko cesto...ja se sisam samo dva puta godisnje,farbam sa kanom,nikad mi nije bila duza i lepsa...vec godinama...a imam 40
2017 03 15
Ja sam mnogo stvari probala, ali NIKADA mi kosa nije narasla, sve dok nisam pocela da koristim pakovanje : pola kvasca, celo jaje, med i kasika toplog mleka. To se izmuti, ostavi 20 minuta da naraste, nanese se na kosu, glava umota providnom folijom, a preko peskirom, tako da sve bude pripijeno i dobro ususkano. To pece, samo tako, ali to je dobar znak, jer sto vise pece to se vise gljivice iz kvasca sire po temenu i pomazu kosi u oporavku. Meni je iskreno za mesec ipo naraslo 10cm. Ali nisam se farbala u tom periodu i desavalo se da preskocim feniranje. Trenutno koristim kokosovo ulje, ima 3 nedelje (mozda malo manje) kako sam se ofarbala i naraslo mi je 2 cm. Stavljam ga do pola kose NIKAKO NA TEME. Da, i decko mi je frizer, tako da zna sve o kosi, pa mi je rekao da je ostavim bar jednom u mesec dana da je ne operem 6/7 dana, jer je ta masnoca upravo ona koja hrani kosu.
2017 03 15
Jooooooooooj 10 cm za mesec,pa to je moj san,toliko mi sporo raste kosa da ću poludeti,počela sam da utrljavam ricinusovo ulje,imam jedan iskidan pramen koji mi nikako nije rastao i sad je počeo.Moraću da isprobam tu masku sa kvascem,hvala ti puno :) I ja imam kokosovo ulje,da li ga koristiš kao pakovanje ili ga stavljaš posle pranja i ne ispiraš?
2017 03 16
Da li masku od kvasca utrljavaš u teme i koliko često sme da se koristi?
2017 03 16
Kokosovo ulje samo na krajeve ili do pola kose i to ne jako puno, cisto da bude mekana. I sutra ponovis, prekosutra operes. A kvasac naneses kao kad se farbas, bitno da je svuda naneseno. Vaznije je da je dobro upakovano.
2017 03 16
Što se tiče tih maski sa jajima, znate li možda jel postoji neka zamena za njih? Inače sam alergična na jaja, ne smem da ih jedem i samo sam jednom u životu, pre par godina stavila neku masku sa jajima na kosu. Na rukama mi je izbila strašna alergija, obe šake i ova druga strana su buknule od plikova. Hvala bogu pa masku nisam stavila na koren samo na dužinu kose, ko zna šta bi mi se desilo :(
2017 03 16
Kvasac svakako deluje, jer to je kao da pravite testo, samo bez brasna. :D Jaje kao sastojak je tu samo da bi kosa dobila sjaj, tako da sa njim ili bez njega nije vazno, kvasac je kljuc. I TU MASKU SAMO 2 PUTA NEDELJNO. Ja sam ponedeljkom i petkom stavljala. Inace jednom mesecno radi dubinskog ciscenja kose i temena pomesajte cimet i jaje/ulje i utrljajte u teme glave. NAPOMENA: tesko se skida, ali kosa mirise predivno
2017 03 16
> OljaBg13: > Imaju jedne kapi koje su sjajne, ali ne mogu da se setim kako se zovu. Pišem kad dođem kući. Pakovanje je smejurija, ali čuda čine za kosu :) Brahmi Amla Hair Oil. Stavis na kosu (na koren), utrljas, prespavas i kosa super mekana :)
2017 03 16
Ja ne stavljam nikakve hemikalije i kosa mi je 70 80cm Cak ne volim ni da se cesljam👿😶😶to muz radi kad smo zajedno on me i šiša i sve radnje ostale ☺☺☺ Pustite kosu volite se ❤❤❤
2017 03 16
dunka84..a sta koristis pa da ti je kosa 70-80cm? :)
2017 03 16
@Olja, gde si kupovala? Hoću ja da isprobam
2017 03 16
> picutina: > dunka84..a sta koristis pa da ti je kosa 70-80cm? :) Pa sexas se redovno ne cesljas se hahha Pa nemam pojma sta da ti kazem stvarno ne stavljam nista cak ni balzam i tome slicno
2017 03 16