Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Razgovori /

Svadbe i prisustvo na istim :)

Zdravo svima, neka nam ova tema bude za razgovor o svadbama, evo ja cu prva poceti, cekaju me dve svadbe, jedno kod poznanice, a na drugom cu biti kuma :) sticajem okolnosti nisam imala priliku da prisustvujem na puno vencanja, pa me zanima koje su obaveze kume, a isto tako i kod poznanice bih volela da znam koliko novca je prikladno pokloniti :)
2015 05 01
Ja idem sutra kod drugara iz detinstva,umesto poklona dajem 50E jer sam toliko u mogucnosti [:osmeh]
2015 05 01
Ja uskoro idem kod drugarice. Uglavnom je 50e ok da se 'pokloni'. [:lepota] Ukoliko ti zatreba haljina, javi se. [:smejuljitise] Iznajmljujem luksuzne haljine..
2015 05 01
Kako je to lepo [:lepota] Barem sam se ja osećala izuzetno kada sam bila kuma, doduše nisam bila na venčanjima ali sam krstila dečicu [:lepota] Isto kao i ti sada, nisam imala pojma šta treba raditi...ali....sve se to odigrava spontano, dostojanstveno ma prelepo... Jedino sam pitala šta kao kuma treba da kupim (što se tiče samog krštenja u crkvi)...a što se tiče poklona, beše to pre par godinica, pa sam mogla da pustim mašti na volju...pokloni i za celu porodicu ali za dečicu najviše i najsladje [:lepota]
2015 05 01
Mislim da je malo dati 50 eura jer si ipak kuma....Žao mi je, ali zaista tako mislim... Tačno je da je jako loše vreme i svima manjka novac...ali to je nekih 5500... Možda, ako imaš uslova, pa da podigneš neki kredit na nekih 12 meseci, pika kartica ili tako nešto...pitaš šta im treba i to im kupiš...to je moje mišljenje... [:osmeh]
2015 05 01
Obaveza kume: Kuma treba da kupi bidermajer i svecu za crkveno vencanje...sto se tice poklona sigurno si dobra sa tom osobom koja te je trazila za kumu i dobro te poznaje tako da nece gledati sta si uzela za poklon,pruzi se onoliko koliko mozes...
2015 05 01
za vencanje kod poznanice su mi rekli da je ok izdvojiti od 30 do 50 e, prema mogucnostima, s obzirom da sam studentkinja i nezaposlena. :) valjda se ide po principu "pokriti svoju stolicu" :) za kumstvo, naravno planiram da izdvojim vise novca :)
2015 05 01
To sam i mislila, ipak, kum nije dugme... A i velika je čast biti nekom kuma, a to nije svaki dan, čak ni godišnje , neko - nikada....
2015 05 02