Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Zasto zene trpe nasilje?

Zasto su one toliko bespomocne i slabe? Zasto toliko placu i zasto ne postoji neki nacin da se resi to? Zasto muskarci nemaju barem malo grize savesti i imalo postovanja prema zenskom rodu? Zasto? Zasto? To su samo pitanja na koje nikada necemo dobiti odgovore....
2015 07 22
Zato sto te iste majke vaspitavaju svoje sinove da misle da se ceo svet vrti oko njih i prave odrasla razmazena derista od njih. Cast izuzecima.
2015 07 22
Upravo to. Samo sto su u nekim slucajevima krive i same porodice. Njihovi sinovi naslednici. Naslednici cega? Kanalizacije i prljavstine?
2015 07 22
Uf, malo cudna tema za podne, i plus 35 u hladu... 1000 zasto, 1000 zato. Svako ima neki svoj razlog, zivotnu pricu i objasnjenje i najgore opravdanje. Imam tu srecu da mi je dragi dzentlmen u svakom smislu te reci, tako da se i on isto to pita, i kako neko ko je fizicki jaci moze da udari nekog slabijeg...i pitanje, sta je time dokazao...kada se vec vidi i zna da je jaci. Ukoliko recima ne mogu ljudi se sporazumeju, nista onda, pesnicama tek nece moci sigurno. Imala sam tu srecu da sam oduvek bila kao ona kapljica vode na dlanu...mada ko me poznaje, a svako mi je priznao da mu ne bi palo na pamet da se fizicki obracunava sa mnom, ipak nije prporucljivo kaciti se sa nekom tamo skorpijom.. [:pospan] Koliko sam shvatila, iako sam sitna, mene se plase...a ok sam verute mi. [:stidljiv]
2015 07 22
Zato sto u pocetku budu u soku, posle misle da ce se nesto promeniti, a kasnije kasno, zive sa strahom i naviknu na njega. I pre svega, uvek krive sebe, jer im je postupno ispran mozak. Nikada se to ne desava odjednom, vec su takvi muskarci strucnjaci, polako navikavaju zenu na nasilje, koje biva sve strasnije, a one sve vise misle da izlaza nema, i traze opravdanje za muskarcinu, jer boze moj, one su to izazvale, da su bile manje lajave, manje namontirane, manje zagledale po ulici, manje lenje, manje bezobrazne, ne bi ih tukao i vredjao... Klasican sablon, svuda isti, ali pali vec vekovima...
2015 07 22
I ja imam tu srecu. Vec tri godine sam sa deckom koji me podrzava u svemu i nimalo ne odobrava nasilje. U svakom slucaju, porodice smatraju da je to sto se desava u njihovim prostorijama ono sto se tice samo njih. Grozne su to stvari. Slusas i ne mozes da pomognes. Ni sebi,a ni drugima.
2015 07 22
Poenta je da su zene same sebi najveci neprijatelji, a one nikako to da shvate i predju preko SVOG ponosa i kompleksa pa da pocnu da imaju svoje PRAVO ''Ja''. Pocev od samog pocetka ciklusa kojim nastaje ''musko deriste'' do ''Sta ce reci ljudi, kako da budem razvedena, sama da hranim decu, sramota...'' pritom uopste ne misleci na tu istu decu i sta je zapravo najbolje za njih. Ne znam, mozda sam imala ili ludu srecu, ili jednostavno umem da izaberem, ali takvih problema nisam imala (ja licno).. Ucila sam iz gresaka ljudi oko sebe. Najbolji trik u proceni muskaraca je to kako se ponasaju prema majci. Ko god cita neka dobro upamti ovo, mozda mu posluzi :)
2015 07 22
Ne mora da znaci, znam muskarce koji su andjeli prema svojim majkama a prema zeni djavoli, bas zbog toga sto im je majka nenadmasiva i savrsena, sve im dala, a sad bije zenu jer nije pokupila njegove bacene carape kao sto je to cinila mamica...
2015 07 22
U potpunosti se slazem sa vama. Ali nisu samo oni problem. To nasilje kasnije sve ide u krug. Covek zlostavlja zenu, kasnije brat sestru, kad se i on ozeni, onda svoju zenu. I uvek su zene krivci. One su uvek te koje su potcinjene. Zbog toga treba uticati na te muskarce,menjati ih. A i sama drzava treba svojim zakonima da to smanji.A to se nece desiti u skorije vreme sigurno. Svet se raspada zbog tih idiota kojih je sve vise.
2015 07 22
CEO moj post pise upravo o tom slucaju, mozda nisi procitala :) Slucaju razmazenih maminih sinova.. Mozda ti onda ne bi znala da to interpretiras, FarAway.. A ako znas kako, problem resen. Nije sve tako crno-belo.
2015 07 22
@ FarAway slazem se, to je neki sablon, koji inace slucamo cesto od strrucnjaka i citamo o tome u medijima. Ponavljam, svako ima svoj neki razlog zasto trpi, licno bih odmah uzvratila sa sve 40kg. Medjutim jedna rec mi je zapala onako za oko "lajave", videla sam nekoliko puta kada se dvoje posvadjaju, musko nekako i ucuti, smiri loptu a zensko samo prica, prica, prica i jos prica i histerise do te mere da recimo mene smori pa bih je licno uhvatila za rame i malo prodrmala, rekla ok dosta je sad...cemu sad sva ta histerija?! Muski mozak i prag tolerancije su drugaciji, pa verovatno ako musko kaze da je ok, zavrsena rasprava a zensko pola sata i dalje melje nesto, to nije fer sa njene strane. Mozda sam malo cudna, ali ako se zakacim sa nekim, imam par argmenata koje iznesem i onda nastupa mrtva zastrasujuca tisina. Inace bio bi bolji svet kada bi svi umeli malo da stanu na loptu... [:osmeh]
2015 07 22
Opet kazem, ko vaspitava decu 90% vremena? Sigurno ne otac (osim ako nije samohran, a to je, budimo realni, retko.) Ovim odgovorom bi vec mogla da se zavrsi diskusija. Dakle zene, USTANITE, i IZBORITE SE SAME za sebe, prestanite da krivite druge sto dozvoljavate da vas neko potcinjava!
2015 07 22
Oh, izvini, nismo se skapirale :) I bas to, nije sve crno belo... Ima raznih i iznenadila bi se koliko je tesko proceniti kakvi su. Jer ipak nisu sve zene koje su naletele na takve tipove maloumne, pa ipak nasednu. Nijedan nije u pocetku grozan. I ne pricam o opasnim likovima za koje se vidi na kilometar, ti se najlakse resavaju. Najopasniji su oni miroljubivi i fini. A kada se pokazu u pravom svetlu, cesto je zenama ekstremno tesko da se iscupaju. Govorim o temi koju jaaakooo dobro poznajem, zivela sam u takvoj porodici, i i dalje je posmatram sa udaljenosti...
2015 07 22
I sto je najbitnije, profil zene je uglavnom sledeci: nije imala neku veliku podrsku porodice i sigurnost kao mladja, imala je manjak samopouzdanja u tinejdzerskim danima, muskarac koji je maltretira ju je upoznao dok je jos bila relativno klinka i laka za oblikovanje... Nijedna zena sa osloncem u zivotu i jakom ljubavlju prema samoj sebi nece trpeti nasilje. I to je to. Kao u zivotinjskom carstvu, najjaci pojedu slabije. Tuzno ali istinito
2015 07 22
Kakogod, slazem se sa obe, ZENE CENITE SEBE I ONO STO PRETSTAVLJATE U DRUSTVU I NE DOZVOLITE DA VAM IKO GOVORI KO STE. A sto se tice lajavih zena, koje si gore pomenula Gagana7, one najmanje trpe nasilje, da su zaista maltretirane, ne bi smele rec da progovore :(
2015 07 22
1 2