Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Za buduće mame /

Korisne informacije za sve trudnice

Ovo su neke od vaznijih informacija u trudnoci ... :) Svakoj od vas je doktor-doktorka verovatno spomenula da je pozeljno uraditi DABL TEST, a nakon dabl testa, sledi i TRIPL TEST. Cena za DABL TEST je : 2520 din . Pregled je takav da se samo vadi krv trudnici i to je to.Rezultati stignu za par dana. Nakon dabl testa , sledi TRIPL TEST, cena testa je 2770 dinara, i princip je isti, vade krv trudnici , rezultati stignu za par dana. ***Ako imate problem sa bakterijama u trudnoci i cesto mokrenje, dobro je piti sok negazirani u tetrapaku od brusnice, koji pomaze oko izbacivanja bakterija. *** Ako imate u trudnoci problem sa zubima, tj.sa desnima (upalu desni), pozeljno je otici kod zubara, ali ja sam na svoju ruku kupila GINGIVAL GEL ,koji kosta 130 dinara u apoteci . Nakon pranja zuba , gelo masirati desni sa spoljne i unutrasnje strane i nakon 15 -tak minuta prodju bolovi. To ponavljati par puta na dan. Ovaj gel je inace dobar i za odrzavanje desni, da se na neki nacin spreci da dodje do bolova . :) [:poljubac] [slika:98dcfd7c-f34a-4c97-a6bc-31f789d0a7b9]
2015 11 08
*** Za strije , u trudnoci dobro je koristiti , svaki drugi dan , posle tusiranja toplom vodom, masirati stomak, butine kremom da bi sprecili nastanak strija . :) [slika:9d450bb9-a9dc-4a25-8051-cf1ce8349ed2]
2015 11 08
Ja dabl nisam radila, tripl jesam, 4500 platila kod privatnika.
2016 02 17