Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Preprodaja stvari

Da li se i vama desava da prodate nekome predmet po simbolicnoj ceni, pa onda isti ugledate po duplo ili troduplo vecoj ceni da se prodaje? Jeste da ja nemam nista s tim s obzirom da je saradnja zavrsena i proslo je sve kako treba, ali zelim da prodam svoje stvari nekome ko ce da ih nosi i zaista me nerviraju ovakve stvari.
2016 06 09
Malo mi je bezveze to, ali opet, cim nekome prodas predmet, njegov je da radi sa njime sta zeli...Nekako mi je najlogicnije da ga prodaje po istoj ceni, ako mu vec ne odgovara, ali dobro, stvar nekog licnog opredeljenja... Ja vidjam i clanice koje prodaju stvari koje sam im poklonila :D
2016 06 09
Ja sam bas planirala za vikend da otvorim temu o preprodaji prodatih stvari jer me zanima koji je generalno stav devojaka po tom pitanju. Nije mi se desilo da neko nesto sto je kupio od mene prodaje po duplo ili trostruko vecoj ceni, ali mi se desilo da devojke preprodaju stvari i uvek mi je nekako tuzno kad vidim "moju" stvar jer imam utisak da sam, na neki nacin, izneverila ocekivanja kupca iako nisam imala problematicne saradnje.
2016 06 09
Olja, nemoj tako misliti. Ja sam imala sve sjajne saradnje, krpice mnogo lepše nego uživo, ali nešto "ne klikne". Ne dopada mi se kako mi stoji, ne odgovara mi veličina, iako su dimenzije skroz u redu, ali je model kroja koji nije za moju građu, ili slično. Ja se svaki put izvinim devojkama od kojih sam kupila, kažem da sam zaista prezadovoljna, ali da ne vidim smisao držanja u ormaru nečega što neću nositi, i stavim po istoj ceni, bilo za prodaju ili za dalju razmenu. Tako da budi sigurna da si sjajn prodavac, kao što svi znamo da jesi :)
2016 06 09
@Lela Hvala puna na lepim recima :") U pravu si, nema smisla da stoje, samo mi je tako nekako bezveze, ali i sama znam kada kupujem stvari a ne probam ih koliko sam se puta "zeznula" (a mogla sam da ih probam u radnji, ali sve idem po principu mrzi me :| )
2016 06 09
> OljaBg13: > jer imam utisak da sam, na neki nacin, izneverila ocekivanja kupca iako nisam imala problematicne saradnje. Ma nije to sigurno :) Evo ja sad razmišljam da okačim nešto što sam ovde kupila jer mi ne stoji, ali nema šanse da se setim imena članice koja mi je prodala da je pitam seća li se cene. Nit' mogu da nađem u porukama. A glupo mi je da lupim i da ispadne veća cifra od te, meni bi baš bilo bezveze da kupim i namerno kačim po većoj ceni, bio bi me blam tih članica od kojih sam kupila.
2016 06 09
Nađoh je čim sam napisala. :D :D
2016 06 09
Ako mi nesto ne odgovara sto sam kupila ovde ili dobila u razmeni, ja stavim u prodaju i obicno napisem u opisu predmeta da je uzeto ovde na sajtu. Na primer ako sam kupila bluzu za 500 dinara, stavicu cenu ne drasticno vecu - imam u vidu da sam i postarinu platila pa povecam za otprilike 100 dinara, ne vise. Mozda mi dve stvari do sada nisu odgovarale pa sam ih postavila ovde, uglavnom su sve saradnje bile divne i stvari mi odgovaraju - osim jednog seta koji je stigao u razmeni smrdljiv i pocepan, njega sam bacila! A dosad nisam videla svoj predmet da neko preprodaje - ako sam ga prodala vise nije moj, a npr.da vidim da se prodaje predmet koji sam ja poklonila nekome - ne bi mi bilo svejedno, dodje mi da udaram negativne momentalno jer nisam ja niciji sponzor za dzep!!!
2016 06 09
NatySd ne slazem se sa tobom.Tj.. zasto ti smeta kada neko prodaje nesto sto si mu poklonila? Pa to je tvoj izbor da vise ne bude tvoje,,vec tudje.Samim tim si nekome pomogla..i kako ti kazes bila "sponzor za dzep" jer je svejedno da li ce neko nositi nesto poklonjeno pa samim tim ustedeti na kupovini toga, ili ce zaraditi koji dinar na tome..Pa nisu ukrali od tebe..Bar ja tako razmisljam.
2016 06 10
Da, Zorice, u pravu si.... ali ovde na sajtu veci procenat ljudi zloupotrebi poklone - procitala sam da je neko trazio stvari za sebe i svoju decu, dobio pun dzak istih, a da ustvari nema decu i da je iste stvari sutradan postavio na sajt da prodaje, pritom ne pomenuvsi osobu koja je to poklonila! To je vec bezobrazluk.. ne pricam za poklone koji idu uz kupovinu i to ... Ali kazem kada bi se meni desilo to (skoro sam poklonila dosta stvari za decaka) ne bi mi bilo svejedno.
2016 06 10
> AliceStar: > Da li se i vama desava da prodate nekome predmet po simbolicnoj ceni, pa onda isti ugledate po duplo ili troduplo vecoj ceni da se prodaje? Jeste da ja nemam nista s tim s obzirom da je saradnja zavrsena i proslo je sve kako treba, ali zelim da prodam svoje stvari nekome ko ce da ih nosi i zaista me nerviraju ovakve stvari. Iskreno...ako ja dobijem cenu koju sam htela,ne interesuje me sta ce dalje osoba sa tom stvari da radi.Jer ako je stvar kupila,ta stvar vise nije moja sad je njena i moze da radi sta hoce.A niko nama nije kriv sto ne mozemo da prodamo stvar po vecoj ceni a ta osoba moze,tj ide joj prodaja bolje. x-)
2016 06 10
E pa ja vidim da jedan predmet stoji vec dugo i da nije prodat, jer je, jelte, precenjen, bar po mojoj proceni. A meni su se tada javile jos 2-3 devojke u kratkom periodu, koje su htele da kupe isto to i bile su razocarane kada su cule da je rezervisano, i meni je zao sto ga nije bar neka od njih dobila tada da ga nosi. Nije toliko stvar u novcu, ja da sam znala da ce tako da ispadne sa ovom clanicom, ja joj nikad ne bih poslala to, radje bih i poklonila nekome da znam da ce da nosi.
2016 06 10
> OljaBg13: > Ja sam bas planirala za vikend da otvorim temu o preprodaji prodatih stvari jer me zanima koji je generalno stav devojaka po tom pitanju. Nije mi se desilo da neko nesto sto je kupio od mene prodaje po duplo ili trostruko vecoj ceni, ali mi se desilo da devojke preprodaju stvari i uvek mi je nekako tuzno kad vidim "moju" stvar jer imam utisak da sam, na neki nacin, izneverila ocekivanja kupca iako nisam imala problematicne saradnje. Olja, ja sam baš uzela od tebe dve haljinice divne i obe sam vratila ovde, nažalost. Obe su zaista predivni modeli i kao nove, ali ja sam zaista vrlo niska i dužina mi je bila problematična, a obe su pletene i nisu se mogle skratiti. Tako da ti se sada izvinjavam ako je to izazvalo neki ružan osećaj kod tebe, nije ništa ''lično'', samo sam patuljak i dužina mi je uvek kritična, čak i kada mi pošalju ljudi mere nastane nekad problem, jer nije isto kada stoji na čoveku i kada stoji na krevetu, povuče se kada se obuče... Teška srca sam ih vratila ovde, ali džaba mi stoje u ormaru. Sve stvari koje sam uzela od tebe su divne, kao i ti. :") Šolju koristim skoro svakog dana, tu nisam imala problem sa ''dužinom''. :)
2016 06 11
Menjala sam se sa nekim clanicama koje su posle stavili predmete iskljucivo za prodaju, ali to je njihov izbor, kao i one sto su stavile poklone za prodaju ili razmenu. Mene ne moze niko da nagovori da nosim nesto sto mislim da nije moj fazon ili da mi ne stoji, pa isto tako oni koji dobiju poklone, mogu da te poklone proslede dalje nekome kome ce odgovarati. Ako ste nesto poklonili, ne treba da zalite, to su sve krpe. Isto tako, one koje precene predmet kupljen ovde po niskoj ceni- neka cekaju kome ce ga prodati, jer se Vama opet na neki nacin isplatilo da ga prodate, kad ste vec stavili odredjenu cenu, makar vam ne zauzima prostor Problem je ako neko laze da bi mu se poslale stvari i platila postarina, ali za takve se sazna i ne mogu stalno da vrsljaju na taj nacin ;)
2016 06 11
> Iva1991B: > Olja, ja sam baš uzela od tebe dve haljinice divne i obe sam vratila ovde, nažalost. Obe su zaista predivni modeli i kao nove, ali ja sam zaista vrlo niska i dužina mi je bila problematična, a obe su pletene i nisu se mogle skratiti. Tako da ti se sada izvinjavam ako je to izazvalo neki ružan osećaj kod tebe, nije ništa ''lično'', samo sam patuljak i dužina mi je uvek kritična, čak i kada mi pošalju ljudi mere nastane nekad problem, jer nije isto kada stoji na čoveku i kada stoji na krevetu, povuče se kada se obuče... Teška srca sam ih vratila ovde, ali džaba mi stoje u ormaru. Sve stvari koje sam uzela od tebe su divne, kao i ti. :") Šolju koristim skoro svakog dana, tu nisam imala problem sa ''dužinom''. :) Ali ti si pitala da li je ok da postavis stvarcice :) Mislim u pravu su devojke, kada posaljem nekome stvar ona vise nije moja i na novom vlasniku je da radi sta zeli sa istom. Samo eto, bilo mi malo tuzno kad sam to prvi put videla, a da nisam bila obavestena da se tako izrazim :| P.S. I ja sam patuljak tako da razumem duzinske probleme :D
2016 06 11
1 2