Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Ishrana u trudnoci

Kako se hranite drage moje trudnice? :-) Ja sam usla u 4.mesec, imam popodnevne i vecernje mucnine, prestala sam da povracana svaki dan. Meso mi se uopste ne jede, pilece mi je odvratno a obozavala sam ga pre trudnoce. Najvise mi se jede riba pa pravim razne kombinacije sa kuvanim oslicem iili tunom sa povrcem i obavezno salatom od crnog luka (ne znam sta mi je jede mi se svaki dan). Za dorucak jedem barena jaja, neki mlecni proizvod i ponekad neki komadic suvog vrata, prsute ili tome slicno. Jedem i fitnes zitarice ili mlevenu plazmu sa mlekom, to mi prija za dorucak/veceru. Kako se vi hranite? Dajte mi neke ideje za hranljive i lagane obroke :-)
2016 08 27
Ne preteruj sa fitnes žitaricama, pune su šećera. Pravi sama kombinacije sa ovsenim pahuljicama, ječmenim, raznim semenkama, voćem. I ja sam u trudnoći sve jela po nekim fazama, npr jede mi se samo meso pa mi se onda narednih deset dana jede testo, pa mi se onda jede samo povrće...
2016 08 28
Jedi dosta povrca i voca, pravi smutije i sokove :) meni to prija dosta, voce pogotovo jer volim slatko. I meni se gadi meso mada ga nikad nisam ni volela. U pocetku sam zivela samo na mleku i jajima dok mi se nisu smucili, sad jedem sve :) mada se nisam nadala da ce i pred kraj trudnoce da me snadju mucnine :(
2016 08 28
Ja sam svako jutro cedila po 4 pomorandze, od toga ispadne oko 2dl soka. U toku dana sam u blenderu pravila kasu od cvekle, sargarepe i jabuke. Spanac, brokoli, sargarepa barena za rucak... Grickala sam bademe, lesnike...pila puuuno mleka. Rodila sam devojcicu 4kg na rodjenu, sada jos malo punimo 4 meseca <3 :")
2016 08 30
Hellokitty, jel ti je prva trudnoca? :) Ja sam trudna po drugi put, imam sina od dve god a sad sam drugi mesec tek :") jos malo pa treci. Meni se u prvoj trudnoci a evo i sad u drugoj strasno jede krompir pire sa paradajz sosom :D a sad upravo spremam jednu odlicnu salatu, mnogo je zdrava i ukusna. Narenda se cvekla (bilo sveza ili kuvana), doda se kisela pavlaka, malo soli i sitno seckan beli luk. Nisam ljubitelj cvekle ali sa pavlakom i belim lukom ima sasvim drugi ukus, obozavam je :) Jedi zeleno povrce, corbice od brokolija, spanaca.... Kad naglo ogladnim i treba nesto da prezalogajim na brzinu, cesto spremim poparu ili namazem nesto na hleb (kajmak, domaci dzem, med i margarin) ili pojedem bananu. Od voca me jedino banana zasiti. Grickaj bademe, lesnike, kikiriki, suncokret... Kazu da su bademi odlicni protiv mucnina. Jel pijes neke vitamine za trudnice?
2016 09 01
Zdravo svima, vidim ima nas dosta trudnica :") Sad sam u 4 mesecu, ali jos uvek imam mucnine i cesto povracam pa mi ne prija bas sve :( Ne pijem vitamine za trudnice jer trenutno nema potrebe dobra mi je krvna slika. Samo folnak i magnezijum direkt zbog kontrakcija. Inace na odrzavanju sam, imam rizicnu trudnocu pa uglavnom lezim i mirujem i ne bih bas da se mnogo ugojim jer nije zdravo prvo zbog bebe a i zbog mog zdravlja.
2016 09 01
Drage dame, trudim se da jedem zdravo jer sam tako i do sad, ali mi manjka energije. Jel neko probao Gravidon A? Meni je doktorka preporučila i tek sam počela, pa da vidim kakva su vasa iskustva, nisam do sad koristila.
2020 12 17
> mamagordana: > Drage dame, trudim se da jedem zdravo jer sam tako i do sad, ali mi manjka energije. Jel neko probao Gravidon A? Meni je doktorka preporučila i tek sam počela, pa da vidim kakva su vasa iskustva, nisam do sad koristila. Ja jos nisam, ali sam kupila danas na preporuku, pa javljam iskustva. :D
2021 01 20