Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Suva koza lica i promene na istoj

Naime,nikada nisam imala problema sa kozom lica,medjutim,od kad sam prestala svakodnevno da se sminkam primetila sam da je postala dosta suva iako redovno koristim kremu za lice. Takodje,na celu su pocele da mi se pojavljuju sitne bubuljice koje vise lice na osip. Znam da nije do kreme jer je godinama koristim,ali me zbunjuje zbog cega je koza pocela toliko da mi se susi od kada se ne sminkam.
2016 11 23
U zimskom periodu koza je inace suvlja, verovatno ti fali i neki vitamin, pojacaj unos ribe i probaj sa aktivnim kiseonikom za te bubuljice :)
2016 11 24
Razlozi za susenje lica mogu biti razliciti, vetar, grejanje (suv vazduh u boravku), stanje organizma, a koliko god suludo zvučalo, ako ste se godinama svakodnevno šminkali, koža se navikla na kozmetičke preparate i sada joj je potrebno malo vremena na naglu promenu ...a možda se koža zasitila kreme koju koristitie, pa ne bi bilo loše da uzmete neku masniju za ovaj period, npr. Nivea običnu plavu u metalnoj kutijici.
2016 11 25
Hvala devojke :) Znam da je zimi koza suvlja, ali ipak mislim da se ona navikla na sminku i da joj je sada malo "cudno" iako se moje sminkanje sastoji od tonirane kreme, korektora, maskare i kreona. Sad pokusavam sa masnijom kremom i nadam se da ce se srediti :)
2016 11 25
Caos 😊 i ja imam isti problem godinama...medjutim bila sam kod dermatologa,i nije mi dao nista posebno -osim toda da rezim ishrane jako utice na kvalitet koze...ja sam se do pre nekako stalno hranila brzom hranom i nista zdravo nisam unosila...i evo vadila sam krv,stanje organizma je ocajno...Pij sto vise cedjenih sokova jedi mleveni lan-crni sa vocnim jogurtom ukusno je a lan kosta tipa 29 din 😃 svako jutro pojedes,jedna kasika lana sa jednim jogurtom...i to ke dozvoljeni unos 1 do 2 supene kasike 😊 Veoma je zdrav...a sto se krema tice ja kupim u apoteci sto oni proizvode..trazis samo kremu za ssuvu kozu ali onu koju proizvodi apoteka do 150 din je 😊
2016 11 25
probaj ulje kokosa, i naravno unosi dovoljno vode
2016 11 28
Vodu pijem kao kamila tako da tu nema problema :") Evo sad sam se sminkala uzastopno par dana i koza mi je ok potpuno. Mislim da je nesto do hidratacije, tako da cu morati da nadjem neku kremu koja ce mi dovoljno hidrirati kozu i ciniti je mekom i bez svakodnevnog sminkanja.
2016 11 28
@152994gaga Apotekarska krema me je spasila, hvala puno na savetu <3
2016 12 27