Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

STOP NASILJU!

Jos 2 ubistva u prostorijama socijalne sluzbe, ovaj put u mom komsiluku. Usmrceno je dete od 5 godina, izbodena zena, povredjeni radnici sluzbe. Nisam jos gledala vesti, saznala sam od uplasenog muza, koji je istrcao, kad je cuo za ubistvo i pozvao me da cuje gde sam. Prevrnuo mi se zeludac. Prijavite napasnika, ne zmurite pred potencijalnim ubistvom. Mozda je potencijalna zrtva suvise uplasena. Podrzite je i ohrabrite da ode sto pre i ne suocava se nasamo sa istim. Mozete i anonimno da prijavite. Reagujte dok ne bude kasno. Nadajmo se da ce zakoni poceti da se sprovode na adekvatan nacin
2017 07 12
Nadajmo se. Pitam se koliko će se još sličnih stvari dogoditi dok zakoni ne počnu da se sprovode.
2017 07 13
Nazalost psihopate su svuda oko nas, a da toga nismo ni svesni.. Ovo je vec drugi slucaj ubistva u prostorijama Centra za socijalni rad, sto nam govori da zena nije zasticena od napasnika cak ni tamo gde bi trebalo da bude. Zene osvrnite se oko sebe, ukoliko je vas partner nasilan bezite dok mozete, dok jos imate glavu na ramenima! Danas mozda imate tu sansu, a sutra je mozda i nece biti! Niste rodjene da budete pored psihopate niti da budete necije vlasnistvo i da se neko izivljava nad vama! I mislim da je jako bitno da se svi ukljucimo i damo svoj doprinos prijavljivanjem. Vecina pomisli " pa mozda nije moje da se mesam ", ali danas sutra kada dodje do zrtve, znajte da ste mogli nesto da uradite po tom pitanju.
2017 07 13
Којег доброг стручњака препоручујете за људе : 1.убице 2.оне који наносе бол другима на било које начине 3.оне који неће да раде свој посао или лажу и праве веће проблеме уместо да решавају мање? Не знам ни ја ! Да ли се и сами дружимо са таквима ? Следећи пут када будете били у прилици да спречите идеје зла и да учините идеје добра учините то ма колико вас коштало : поноса; самоће; Нисам боља од вас , рецимо да смо једнаки убицама. Лично сам трпела злостављање (ситне ударце али психички јаке) али НИКО ме не би бранио , на жалост добро познајем "пријатеље" све је то формално само ! Сви ће ћутати и нико вам неће помоћи али то ниен разлог да и ви будете такви ! Почнимо од себе и помозимо другима саслушајмо оне јаднике које мрзе други и заје€&@имо лажне "пријатеље" који нам помажу у лажним сјају!
2017 07 13
"Сви ће ћутати и нико вам неће помоћи али то ниен разлог да и ви будете такви ! Почнимо од себе и помозимо другима саслушајмо оне јаднике које мрзе други и заје€&@имо лажне "пријатеље" који нам помажу у лажним сјају!" Da kažem da sam zgrožena, zapanjena, užasnuta.... sve je malo... reči koje nemaju težinu. Razmišljam o pojmu čoveka koji može da ubije .... da ubije svoje dete, ženu.... da li je čovek? Svaka žena je nekada trpela ili će trpeti neki vid zlostavljanja ili bar uznemiravanja (kuća, posao, market, parking.....). ĆUTATI O TOME - NIKAKO!!! Da, ja sam pre par godina "oslobodila" jednu osobu. Spasila je daljeg zlostavljanja (fizičkog i psihičkog). A onda sam okarakterisana od te osobe i njenih bližnjih, kao neko ko je odvojio dete i majku od oca. Nemam osećaj krivice. Isto bih uradila ponovo. U toj istoj situaciji. Jedna slična, koja se trenutno odigrava - samo slušam. Ne govorim ništa. Zašto? Nemam odgovor.....
2017 07 13
Ljudi su nezahvalni, ali ce jednog dana shvatiti dobar potez, koji ih je spasio od zla. Neki ljudi su mi bili zahvalni na sitnicama, da me bude sramota zbog njihove zahvalnosti, a drugi nisu na krupnim stvarima. Meni znaci ako sam postupila ispravno, ne dotice me odavno njihov povrsan stav. Nasa ljudskost se zasniva na empatiji i zdravom razumu. Budimo bolji, uprkos onima koji to ne zele. Prijavimo svakog zlostavljaca, bilo to dete, koje ima nastavnika i roditelja, bilo onog odraslog, za koga svi znaju, a ne reaguju, dok se zlo ne dogodi. Uputite ciljan pogled u oci svakom ko radi nesto jako pogresno, neka ga prene. Svi mi smo sistem koji nesto moze da promeni!
2017 07 13
Poenta čitave priče je da u Srbiji tek nedavno stupio zakon na snagu-koji bar formalno štiti žrtve nasilja. Dok sve to ne uzme neki normalan tok, pa dok se socijalni radnici koji uglavnom tavore na radnim mestima i drže se nekih priča od pre 50 godina ne edukuju dodatno...Mnogo vode će proteći...Sarađivala sam sa nekim ženskim s.o.s centrima, kao edukator, te svima mogu da preporučim da se obrate nekim redosledom (ako su žrtve nasilja)-policija-može i često ne pomogne (napomenuti u razgovoru šta se dešavalo, obavezno pročitati zapisnik koji napravi policija-dužnost im je da vam to pročitaju, obavezno otići u prvu hitnu službu doma zdravlja kako bi dežurni lekar napravio zapisnik, sačuvati kopiju--bilo da ste psihički potrešeni ili fizički napadnuti, primerak priložiti policiji), s.o.s centri su uglavnom spremni više od svih da vas upute gde i kome treba da se obratite i zatražite i besplatnu pravnu pomoć, Sigurnu kuću tj ako je neophodno, vaša prava ...Centri za socijalni rad i sudovi su do sada bili promašeni slučajevi, jer rade po nekim starim sistemima, ili na sudu novčane kazne i bla bla....Doći će i to na svoje, ali kod na sve ide sporo.. Svako ko je savestan, trebao bi da prijavi zlostavljanje koje vidi i čuje, u komšiluku, porodici i slično-a, ne da okreće glavu u fazonu,,to se mene tiče
2017 07 14