Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Rešavanje problema neupisanih Utisaka

Verujem da svi Članovi/Članice vole da nakon završene saradnje dobiju i očekivani Utisak, što bi trebalo i da je Pravilo, ali nažalost, u praksi to prilično često nije slučaj. Bilo je otvarano više Tema o tome, a to sada nije suština... Mene interesuje rešenje. Da li postoji mogućnost da nakon upisanog upisa Utiska jednoj Članici (u daljem tekstu X), drugoj Članici (nazvaćemo je Y), kreće da “otkucava sat”? Pretpostavimo da je rok 15 dana. Sistemski se nakon 10 dana šalje poruka Podsetnik za upisivanje Utiska, a ako Član Y do navršenih 15 dana još nije pomenuti upisala, sledi sistemsko rešenje. Npr: 1) Sistemski će Član X dobiti Pozitivan Utisak; 2) Članu Y biva blokiran nalog na period od 30 dana zbog nepoštovanja Pravila Sajta. Iskreno verujem da bi se ne upisivanju Utisaka drastično smanjio broj, manje bi bilo nezadovoljnih X Članica koje se (sa razlogom) trenutno smatraju neispoštovanim, više ne bi bilo dodatnih poruka tipa “budi ljubazna, pa i ti meni upiši Utisak” i slično. Moguće da će nekome ova Ideja delovati kao oštro rešenje, nekome će se i dopasti, lično smatram da je bitno da rešenje postoji, da je pošteno, pravično i za ažurne Članove-ice dobro. U nadi da Ideja zaživi, srdačno Vas pozdravljam i želim sve najbolje 🤗🍀
2017 10 19
> majcika13: > Verujem da svi Članovi/Članice vole da nakon završene saradnje dobiju i očekivani Utisak, što bi trebalo i da je Pravilo, ali nažalost, u praksi to prilično često nije slučaj. Bilo je otvarano više Tema o tome, a to sada nije suština... > Mene interesuje rešenje. > Da li postoji mogućnost da nakon upisanog upisa Utiska jednoj Članici (u daljem tekstu X), drugoj Članici (nazvaćemo je Y), kreće da “otkucava sat”? Pretpostavimo da je rok 15 dana. Sistemski se nakon 10 dana šalje poruka Podsetnik za upisivanje Utiska, a ako Član Y do navršenih 15 dana još nije pomenuti upisala, sledi sistemsko rešenje. Npr: > 1) Sistemski će Član X dobiti Pozitivan Utisak; > 2) Članu Y biva blokiran nalog na period od 30 dana zbog nepoštovanja Pravila Sajta. > Iskreno verujem da bi se ne upisivanju Utisaka drastično smanjio broj, manje bi bilo nezadovoljnih X Članica koje se (sa razlogom) trenutno smatraju neispoštovanim, više ne bi bilo dodatnih poruka tipa “budi ljubazna, pa i ti meni upiši Utisak” i slično. > Moguće da će nekome ova Ideja delovati kao oštro rešenje, nekome će se i dopasti, lično smatram da je bitno da rešenje postoji, da je pošteno, pravično i za ažurne Članove-ice dobro. > U nadi da Ideja zaživi, srdačno Vas pozdravljam i želim sve najbolje 🤗🍀
2017 10 19
Podrzavam! Kada se pazljivo procita uputstvo za funcionisanje na ovom sajtu, lepo se shvati da je utisak OBAVEZNI deo svake saradnje i tu nema niceg relativnog.
2017 10 19
Zato su Limundo i Kupindo super, ako ti ne ostavis, posle nekog vremena ide automatski dodeljen pozitivan utisak😉
2017 10 19
Divnaa ideja ,zaista ..Bilo bi divno da zazivi :") Ja takodje nemam dosta ostavljenih utisaka,samo poruke gde clanice javljaju da je paket stigao i da je sve u redu ...Ali dobro ,sta da se radi ... Kao sto rekoh ,bilo bi lepo ,ali iskreno ne verujem da ce to zaziveti ,jer je sajt potpuno besplatan ,i da bi sve sto bi mi zeleli moglo da se ostvari samo uz neku obaveznu proviziju ,kao na limundu ,kupindu itd ...Ne znam kako sajt funkcionise tamo u pozadini ,ali pretpostavljam da bi neko tamo morao da vodi racuna o svemu tome ..Bukvalno plati pa uzivaj .Zato smatram da je tesko da zazive obavezni utisci ,aplikacije i slicno ..Nazalost .
2017 10 19
Odlicna ideja naravno, ne znam da li je izvodljiva, kao sto je navela Icka-sajt je besplatan- Ja mislim da nema potrebe za blokadom, ali moze automatski dodeljena pozitivna usled neostavljanja utiska, posle nekog vremena, na kupindu je posle mesec dana :)
2017 10 19
@tanja69zr: hvala na podršci ideje 😘 @Ivanamand: koristim ja i druge sajtove, ne samo Moje Krpice, ali kada imam predlog Limundu, Kupindu ili već nekom trećem.. na tu se adresu obraćam 😉 Ni ta 2 sajta nisu od prvog dana svog postojanja imala sve opcije koje danas imaju, zar ne..? Pa je naknadno poradjeno na “detaljima”, a ja se trenutno zalažem za Utiske na Mojim Krpicama ❤️ @Icka89: zahvaljujem na podršci 🤗 a dodala bih, u vezi sa funkcionisanjem sajta, načinu oplemenjivanja istog.. lično, nisam dovoljno upućena, ali da se finansira, to je sigurno. Na koje sve načine i u kojoj meri, to ne mogu da znam. Ja recimo, plaćam VIP Članstvo, a to je jedan od vidova finansiranja sajta. @Marija-Maja: znam da Kupindo ima automatsko dodeljivanje pozitivne ocene nakon mesec dana od isteka kupoprodajnog roka, a blokade nema. Ja sam za Krpice svoj predlog iznela 😊 i naravno da ne očekujem da u potpunosti bude prihvaćen od strane svih, to je jednostavno nemoguće... ali, eto, ja baš smatram da bi nalog trebalo blokirati na period od 30 dana u slučaju kršenja Pravila u vezi upisivanja Utiska. Zašto da ne bude blokiran? Zar se ne blokiraju nalozi zbog kršenja osnovnih Pravila? Utisci su obavezni deo nakon ostvarene saradnje. Nema znaka jednakosti izmedju pisane reči i “automatski dodeljena pozitivna ocena”. To je tako “robotski”, a ja npr do sada ovde od robota nisam kupovala, niti mu prodavala...
2017 10 19
Takođe podržavam! Jako dobra ideja, nadam se realizaciji uskoro😄🤗
2017 10 19
Podrzavam, prava stvar!
2017 10 20
Slazem se sa vama, ali ako uzmemo u obzir da ne placamo nista, kao sto se placa na Kupindu/Limundu, nemamo pravo mnogo da se bunimo, ali bi svakako bilo jako lepo kada bi poradili na sajtu :)
2017 10 20
x
2017 10 20
> majcika13: > @tanja69zr: hvala na podršci ideje 😘 > @Ivanamand: koristim ja i druge sajtove, ne samo Moje Krpice, ali kada imam predlog Limundu, Kupindu ili već nekom trećem.. na tu se adresu obraćam 😉 Ni ta 2 sajta nisu od prvog dana svog postojanja imala sve opcije koje danas imaju, zar ne..? Pa je naknadno poradjeno na “detaljima”, a ja se trenutno zalažem za Utiske na Mojim Krpicama ❤️ > @Icka89: zahvaljujem na podršci 🤗 a dodala bih, u vezi sa funkcionisanjem sajta, načinu oplemenjivanja istog.. lično, nisam dovoljno upućena, ali da se finansira, to je sigurno. Na koje sve načine i u kojoj meri, to ne mogu da znam. Ja recimo, plaćam VIP Članstvo, a to je jedan od vidova finansiranja sajta. > @Marija-Maja: znam da Kupindo ima automatsko dodeljivanje pozitivne ocene nakon mesec dana od isteka kupoprodajnog roka, a blokade nema. Ja sam za Krpice svoj predlog iznela 😊 i naravno da ne očekujem da u potpunosti bude prihvaćen od strane svih, to je jednostavno nemoguće... ali, eto, ja baš smatram da bi nalog trebalo blokirati na period od 30 dana u slučaju kršenja Pravila u vezi upisivanja Utiska. Zašto da ne bude blokiran? Zar se ne blokiraju nalozi zbog kršenja osnovnih Pravila? Utisci su obavezni deo nakon ostvarene saradnje. > Nema znaka jednakosti izmedju pisane reči i “automatski dodeljena pozitivna ocena”. To je tako “robotski”, a ja npr do sada ovde od robota nisam kupovala, niti mu prodavala... Ja se pridruzujem zamolila sam curu vise puta slala poruke da ostavi utisak ne odgovara a ulazi na profil a bila je zadovoljna kupovinom
2017 10 20
Nekima je utisak kao novac iz džepa,bilo je situacija gde nisam nista naplatila,poklanjala,novo....naravno.....Logovanje,ćutanja da je stiglo,bez reči hvala.....Ali shvatila, različiti karakteri,to vam je poput neke smešne "dečije bolesti",te tako,od sada pa nadalje, ostavim utisak,sacekam sedam dana,naglasim da ću postupiti po pravilima sajta i oceniti,pozitivno, vidim nema hvala,nema utiska,a ja jos napakovala i 🎁, 🎁 i onda kulturno izbrisem svoj. Verujte,takvu ćud nećete nikad promeniti.Ne žele ostaviti utisak,ali su Vam makar dovoljno rekli o sebi.....U takvim situacijama,najbolje je od sada ostaviti utisak,ali naglasiti da Dama nije htela uzvratiti,ali ćete biti čovek i pohvaliti saradnju....Pa ako takav kom..nista ne promeni,onda neka im je na čast....
2017 10 21