Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Cime kreirate svoj izlog na profilu ?

Ponekad mucim muku da prikazem stvari na fotografijama onakvim kakve jesu ,to je podeavanje ugla,na dnevnom svetlu je i problem slikati sada kada jehladno :D . A unutra dnevno svetlo tesko naci ,zbog zaklonjenosti . . . Koristim kameru sa telefona ,sa 5mpix . Pa me interesuje kako vi fotografisete svoje stvari telefonom ,foto aparatom , sa koliko mpix i kako uspevate da prikazete najvernije ? ?
2017 11 01
Ja ni ne uspevam :-( moje stvari su mnoooogo lepse uzivo :-( slike su bas uzasne -priznajem,ali cesto nisam kuci da bih ponovo slikala ili obicno imam vremena uvece da slikam kad dete spava i onda bas ne izgledaju lepo po na tom svetlu...ni izbliza onome sto je uzivo :-(
2017 11 01
> joki.koki: > Ja ni ne uspevam :-( moje stvari su mnoooogo lepse uzivo :-( slike su bas uzasne -priznajem,ali cesto nisam kuci da bih ponovo slikala ili obicno imam vremena uvece da slikam kad dete spava i onda bas ne izgledaju lepo po na tom svetlu...ni izbliza onome sto je uzivo :-( Za uvece ste potpuno u pravu ,prosto budu mutne i nikakve ...Da li neko ko ima vise mpix kameru uspeva verno da prikaze i uvece svoje fotografije ? Mislim da to drasticno utice na prodaju ,ovako kada vidim svoju losu fotografiju ,kao da je iz izloga prodavnice koji je prljav ,nekako ne mogu nikako da nadjem nacin koji hocu . A sa blicem, crna stvar ispadne siva ,teget i slicno ,kao da je stara i izbledela ...
2017 11 01
> Icka89: > > joki.koki: > > Ja ni ne uspevam :-( moje stvari su mnoooogo lepse uzivo :-( slike su bas uzasne -priznajem,ali cesto nisam kuci da bih ponovo slikala ili obicno imam vremena uvece da slikam kad dete spava i onda bas ne izgledaju lepo po na tom svetlu...ni izbliza onome sto je uzivo :-( > Za uvece ste potpuno u pravu ,prosto budu mutne i nikakve ...Da li neko ko ima vise mpix kameru uspeva verno da prikaze i uvece svoje fotografije ? > Mislim da to drasticno utice na prodaju ,ovako kada vidim svoju losu fotografiju ,kao da je iz izloga prodavnice koji je prljav ,nekako ne mogu nikako da nadjem nacin koji hocu . A sa blicem, crna stvar ispadne siva ,teget i slicno ,kao da je stara i izbledela ... Ja imam kameru sa 12mpx, ali opet uvece nije to to. Tako da uvek slikam po danu, i to onda kad sunce direktno bije u moju terasu da bi slike bile sto jasnije :D Jer slika prodaje predmet
2017 11 01
Ja imam super kameru, koja slika do detalja, ali boje na slici nikad nisu iste. Najbolje je kad uhvatim dan i stavim belu pozadinu. Mada i tada crne stvari izgledaju izbledelo, tako da me mnoge clanice pitaju da li je stvar isprana pa se pozitivno iznenade kada im stignu uzivo, sto je mnogo bolje nego da je obrnuto :))) moja preoruka- dnevno svetlo i bela pozadina, nikako blic.
2017 11 01
Ahhah, ja sam sad razvukla konopac od garnisne do lustera, okacila ofinger, okrenula svetla suprotno od predmeta, slikam foto aparatom i koristim blic. Ukratko, kao da frankenstajna ozivljavam u dnevnoj sobi ali cini mi se da slike nisu lose :-D
2017 11 01
Ali, u pravu ste za crnu, nema sanse da uhvatim crnu kakva jeste...
2017 11 01
Ja koristim kameru na telefonu 16mpx . Lepo mi ispadnu slike i uvece slikane,nema neke velike razlike. Mada vidim da je jedan clan na drugoj temi nekoj dao savet da se pre fotografisanja jednom uslika bela pozadina samo prvo ne znam zasto i nisam probala ali hocu prvom prilikom. Mozda i ima neke razlike
2017 11 01
> ElenaPt2: > Ja koristim kameru na telefonu 16mpx . Lepo mi ispadnu slike i uvece slikane,nema neke velike razlike. Mada vidim da je jedan clan na drugoj temi nekoj dao savet da se pre fotografisanja jednom uslika bela pozadina samo prvo ne znam zasto i nisam probala ali hocu prvom prilikom. Mozda i ima neke razlike Pa mozda ,danas je sve moguce iako je to meni nerealna konstatacija ,ali dobro ,danas ima svasta . Kao sto se pegla cisti brufenom i slicne tako neke stvari koje cujemo svakodnevno :D ..
2017 11 01
Definitivno mora da se nađe deo u stanu gde svetlo pada lepo i da to bude dnevno svetlo ili barem jako belo svetlo tj.led svetlo. Meni samo tako uspeva.... Naravno, najviše volim kad nadjem na netu sliku identičnu predmetu koji prodajem jer mi to nekako najbolje predstavi predmet :)
2017 11 01
Ja slikam na raznim lokacijama po kuci, sve zavisi od boje.. Da bi crne stvari ispale dobro treba bas jaka svetlost, iz mog iskustva.. Muku mucim da slikam roze i crvene stvari, jer boja ispada mnogo drecavija nego sto jeste, pa mi se slosi kad me clanice pitaju da im slikam realnu boju predmeta x-) x-) x-)
2017 11 01
Pa i meni je kamera dobra,16mpx,na telefonu,ali nikako da nadjem vremena da slikam po danu ili i ako nadjem to je na brzinu,obicno mi dete uleti u kadar 🤣 i ja tako smrndzam nesto na brzinu i posle se ni meni samoj ne svidja,onda ne stignem da postavim nove slike i sve tako u krug,jedino nekad kad sam sama(sto je vrlo retko)pa sa uzivanjem sednem i skljocam.🤗
2017 11 01
>:( Ja slikam telefonom 5mpsix,nemam previše svetla u stanu,da mi bude dostupno i još radim i subotom :'( .Stvari su uživo ne uporedivo lepše.Pre neki dan sam zamolila drugaricu da mi uslika dva tri predmeta,nebo i zemlja u odnosu na moje fotke.Al ne mogu smarati da mi slika sve :) .
2017 11 01
Svima su Vam slike bolje nego moje,a žalite se :') :') :') :') :')
2017 11 01
> plava16: > Svima su Vam slike bolje nego moje,a žalite se :') :') :') :') :') Nisu, moje su najgore 8-)
2017 11 02
1 2