Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Devojke, potrebna mi je informacija

Ako neka od vas zna nekog ko je bio u Kini kao predavac engleskog kakvi su uslovi, i za Maltu me isto zanima? Hvala unapred.
2018 01 26
Znam mnogo ljudi koji rade na tome da odu u Kinu iz tog razloga, ali nikoga ko zaista ima iskustva sa tim. Ocigledno je potrebno znanje kineskog jezika jer je trenutno dosta ljudi koji jce kineski u Srbiji. Znam da je u svim azijskim zemljama ovaj posao dobro placen. Ja planiram da odem u Juznu Koreju, ali za Koreju moram znati i korejski. Jedini koji idu kao predavaci engleskog bez znanja maternjeg jezika jesu ljudi kojima je engleski maternji jezik ☹ tako da trenutno ucim korejski. Kineski mi deluje mnogo tezi. 😆
2018 01 26
Svaka cast. Pa sta planiras tamo da radis? Znam, ja neke koji su otisli ali nisam vise u kontaktu sa njima, a neko nece ni da prica... Samo sam listala forum i pise da samo engl treba ali eto ne znam iz , sto se kaze, prve ruke. Hvala ti svakako :)
2018 01 26
Oduvek me vise privlacila Azija od Evrope. U medjuvremenu sa se i zaljubila u Juznoj Koreji 😄 i eto... 😂🤗
2018 01 26
Znam ih mnogo, velike su razlike u "tretmanu" i u plati izmedju predavaca koji imaju fakultetsku diplomu prof. engl. jezika i onih sa zavrsenim kursevima. Sve u svemu, svi su zadovoljni, posebno oni koji rade sa decom najmladjeg uzrasta, najbolje su i placeni. Njihov posao je da samo rade konverzaciju na engleskom, a kineski profesori rade gramatiku...smestaj je placen, jedino sto se placa su mesecne rezije, u slucaju bolesti- sve je obezbedjeno. Znam momka ( inace je zavrsio psihologiju, bez mastera) koji se vratio, ali bukvalno jedva, jer su ga molili da ostane i nudili vecu platu, bukvalno da postavi svoje licne uslove. Profesori engleskog su bogovi tamo, toliko znam...
2018 01 26
Jedan decko mi je rekao da je bio na godinu dana i bila je interesantna avantura ali ne bi se vracao. Druga osoba mi je rekla da joj se uopste nije dopalo (druga kultura, hrana itd). A treci par koji je sad tamo kaze da je sve super i interesantno, ali tek su kratko vreme tamo. I jos jedan poznanik se javio posle par meseci i kaze da mu je super. To je vec individualno.
2018 01 27
Da, ima onih koji nikako ne mogu da se priviknu da druug kulturu, jedva. Hvala vam puno na informacijama. A sto se tice toga kako su otisli, sami ili preko agencije? Koliko se ceka za papire i to?
2018 01 27
Od onih koje ja poznajem, neko je isao regularno- preko agencije, neko preko ljudi ( nasih) koji su vec tamo, pa preporuce...ima dosta nacina, mi smo imali sa Kinom bezvizni turisticki rezim, ne znam da li se tu nesto menjalo. Mislim da je radna viza na 9 meseci, pa se obnavlja. Isto, mislim da je najbolje izbeci agencije, naci nekog za preporuku, ili preko ambasade ( ali to samo ljudi sa diplomom prof. engleskog jezika). Znanje kineskog niko ne trazi. Cekanje papira je relativno- azurnost poslodavca, lista cekanja u ambasadi itd.
2018 01 27