Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Kojim telefonima/fotoaparatima slikate vase krpice? :)

Postavljam ovo pitanje, jer me zanima kako vam najlepse ispadaju slike, to naravno zavisi i od uredjaja kojim slikate, najvecim delom :) Ja uglavnom slikam fotoaparatom, nekim starijim modelom marke Kodak, a u zadnje vreme, kako sam ga dobila, i Ajfonom 5S, ali sam zadovoljnija slikama sa Huawei P10 Lite koji sam ranije koristila Naravno, ova tema nije namenjena hvaljenju ko kakav telefon ima u materijalnom smislu, vec da razmenimo iskustva i mozda nekome dati ideju koji uredjaj da kupi, ili neki trik za fotografisanje :)
2018 05 08
Ja koristim telefon (iPhone 6S) Imam i fotoaparat koji ima vise megapiksela, ali onda moram da prebacujem slike na komp i smanjujem rezoluciju, sto zahteva mnogo vremena. Ovako samo postavim predmet direktno sa telefona Uvek slikam kad je dan, i cesto na terasi, gde je vidljivost najbolja 😊
2018 05 08
Fotoaparatom, ali npr kada je sminka u pitanju, moze i telefonom ukoliko je dobra kamera, mislim da se sasvim jasno i lepo vidi sve :")
2018 05 08
Hmmmm, nemam fotoaparat jer mi iskreno ne treba, zapravo imam samo jedan krs od telefona Huawei ascend vec 4 godine, koji je totalno razlupan, nisu slike Bog zna sta savrsene, ali se bavim fotosopom godinama i umem da popravim kvalitet do neke granice, tako da, ako neko nema dobru kameru ili zeli kolaze, javite mi se pa cu popraviti ili praviti cisto iz zabave xd
2018 05 08
Samsung s9+ sada, pre samsung s8+, ali nema veze sa telefonom nikad koliko sa samim svetlom u prostoriji uopsteno. Ako imas zutu sijalicu, dzaba ti bilo koji telefon. usmekala sam divno mesto na terasi gde bih mogla praviti lepe fotke, samo ce mi tu za par dana smetati viseca ljuljaska. Svejedno, trazi uvek belo svetlo, da ne bacas senke preko predmeta... Imam drugaricu koja je fotkala neke krpice za limundo i bila najodusevljenija kako joj ispada sve u kupatilu. I boje i uopsteno bude lepa svetla fotka. Kupatilo joj je sa belim plocicama. I ima obuicnu normalnu belu sijalicu. Doduse, i tamo mozes napraviti haos ako su ti tamne plocice i lose svetlo pa dobijas cudne odsjaje.
2018 05 09
Slikam najcesce svojim huawei honosr 6C,ili pozajmim od verenika samsung S8+... U sustini, lepo je clanica iznad rekla, najvise zavisi od svetla u prostoriji.
2018 05 09
> DzoDzo: > Samsung s9+ sada, pre samsung s8+, ali nema veze sa telefonom nikad koliko sa samim svetlom u prostoriji uopsteno. > Ako imas zutu sijalicu, dzaba ti bilo koji telefon. > usmekala sam divno mesto na terasi gde bih mogla praviti lepe fotke, samo ce mi tu za par dana smetati viseca ljuljaska. > Svejedno, trazi uvek belo svetlo, da ne bacas senke preko predmeta... > Imam drugaricu koja je fotkala neke krpice za limundo i bila najodusevljenija kako joj ispada sve u kupatilu. I boje i uopsteno bude lepa svetla fotka. Kupatilo joj je sa belim plocicama. I ima obuicnu normalnu belu sijalicu. Doduse, i tamo mozes napraviti haos ako su ti tamne plocice i lose svetlo pa dobijas cudne odsjaje. Huawei P9, kom riknuo, aparat riknuo odavno. Ovo za žuto svetlo je apsolutno tačno. Meni su svuda žute sijalice, a na terasi i u dvorištu baš nemam ambijent za fotkanje. Zato uvek šaljem, ako je potrebno dodatne slike, koliko god treba
2018 05 09
> DzoDzo: > Samsung s9+ sada, pre samsung s8+, ali nema veze sa telefonom nikad koliko sa samim svetlom u prostoriji uopsteno. > Ako imas zutu sijalicu, dzaba ti bilo koji telefon. > usmekala sam divno mesto na terasi gde bih mogla praviti lepe fotke, samo ce mi tu za par dana smetati viseca ljuljaska. > Svejedno, trazi uvek belo svetlo, da ne bacas senke preko predmeta... > Imam drugaricu koja je fotkala neke krpice za limundo i bila najodusevljenija kako joj ispada sve u kupatilu. I boje i uopsteno bude lepa svetla fotka. Kupatilo joj je sa belim plocicama. I ima obuicnu normalnu belu sijalicu. Doduse, i tamo mozes napraviti haos ako su ti tamne plocice i lose svetlo pa dobijas cudne odsjaje. Odlicna ideja ,ovo za kupatilo!Probacu danas .mozda mi i uspe..S obzirom da sam kraljica losih fotografija ,:)
2018 05 09
> jelena2606: > > DzoDzo: > > Samsung s9+ sada, pre samsung s8+, ali nema veze sa telefonom nikad koliko sa samim svetlom u prostoriji uopsteno. > > Ako imas zutu sijalicu, dzaba ti bilo koji telefon. > > usmekala sam divno mesto na terasi gde bih mogla praviti lepe fotke, samo ce mi tu za par dana smetati viseca ljuljaska. > > Svejedno, trazi uvek belo svetlo, da ne bacas senke preko predmeta... > > Imam drugaricu koja je fotkala neke krpice za limundo i bila najodusevljenija kako joj ispada sve u kupatilu. I boje i uopsteno bude lepa svetla fotka. Kupatilo joj je sa belim plocicama. I ima obuicnu normalnu belu sijalicu. Doduse, i tamo mozes napraviti haos ako su ti tamne plocice i lose svetlo pa dobijas cudne odsjaje. > Odlicna ideja ,ovo za kupatilo!Probacu danas .mozda mi i uspe..S obzirom da sam kraljica losih fotografija ,:) Meni tvoje fotke uopšte nisu loše :D ti si se istripovala :)
2018 05 09
Pa kazale su mi neke clanice da se bas ne vidi najbolje...model boja itd...da ne izgleda bas privlacno...a stvarno dosta stvari izgleda mnogo bolje uzivo...Medjutim bacila sam se na niskobudzetni pozeraj :') :') .,cvrsto ubedjena da ce to da mi podigne prodaju za bar 99% :') :') :')
2018 05 09
> jelena2606: > Pa kazale su mi neke clanice da se bas ne vidi najbolje...model boja itd...da ne izgleda bas privlacno...a stvarno dosta stvari izgleda mnogo bolje uzivo...Medjutim bacila sam se na niskobudzetni pozeraj :') :') .,cvrsto ubedjena da ce to da mi podigne prodaju za bar 99% :') :') :') Makar za toliko :D :D ma, mene mrziii , ali baššš da lickam. Ali moždaaa i ja počnem malo ovih dana, da vidim ima li pomaka :D
2018 05 09
> Debela_devojka: > > jelena2606: > > Pa kazale su mi neke clanice da se bas ne vidi najbolje...model boja itd...da ne izgleda bas privlacno...a stvarno dosta stvari izgleda mnogo bolje uzivo...Medjutim bacila sam se na niskobudzetni pozeraj :') :') .,cvrsto ubedjena da ce to da mi podigne prodaju za bar 99% :') :') :') > Makar za toliko :D :D ma, mene mrziii , ali baššš da lickam. Ali moždaaa i ja počnem malo ovih dana, da vidim ima li pomaka :D baci oko na moj foto seshn od pre 10 min.(pusti stvari,kazi kakva sam macka).trebalo je dobrano uvuci stomak.....dete mi fotograf...koje je dobilo blagi nervni slom sto mora to da radi :') :') :') :')
2018 05 09
Slikam telefonom, iphone 5s, uglavnom kad imam dnevnu svetlost, ako nemam pa moram da ukljucim blic, uvek naglasim da je boja tamnija na slici nego uzivo... U sustini lepo me sluzi, nije Bog zna kakav kvalitet slike kamera od 8 mpx, ali posluzi, potrudim se da uslikam iz svih uglova i zumiram materijal ponekad itd. :)
2018 05 09
> jelena2606: > > Debela_devojka: > > > jelena2606: > > > Pa kazale su mi neke clanice da se bas ne vidi najbolje...model boja itd...da ne izgleda bas privlacno...a stvarno dosta stvari izgleda mnogo bolje uzivo...Medjutim bacila sam se na niskobudzetni pozeraj :') :') .,cvrsto ubedjena da ce to da mi podigne prodaju za bar 99% :') :') :') > > Makar za toliko :D :D ma, mene mrziii , ali baššš da lickam. Ali moždaaa i ja počnem malo ovih dana, da vidim ima li pomaka :D > baci oko na moj foto seshn od pre 10 min.(pusti stvari,kazi kakva sam macka).trebalo je dobrano uvuci stomak.....dete mi fotograf...koje je dobilo blagi nervni slom sto mora to da radi :') :') :') :') Pa, ti kako si se predstavila, mislila sam da si debela devojka kao ja, a ti zgodna cica maca :D extra su ti slike
2018 05 09
> jelena2606: > > DzoDzo: > > Samsung s9+ sada, pre samsung s8+, ali nema veze sa telefonom nikad koliko sa samim svetlom u prostoriji uopsteno. > > Ako imas zutu sijalicu, dzaba ti bilo koji telefon. > > usmekala sam divno mesto na terasi gde bih mogla praviti lepe fotke, samo ce mi tu za par dana smetati viseca ljuljaska. > > Svejedno, trazi uvek belo svetlo, da ne bacas senke preko predmeta... > > Imam drugaricu koja je fotkala neke krpice za limundo i bila najodusevljenija kako joj ispada sve u kupatilu. I boje i uopsteno bude lepa svetla fotka. Kupatilo joj je sa belim plocicama. I ima obuicnu normalnu belu sijalicu. Doduse, i tamo mozes napraviti haos ako su ti tamne plocice i lose svetlo pa dobijas cudne odsjaje. > Odlicna ideja ,ovo za kupatilo!Probacu danas .mozda mi i uspe..S obzirom da sam kraljica losih fotografija ,:) Ako nista, najlakse ti je da u kupatilu menjas sijalicu na belu sterilniju ako imas stariji sistem rasvete, stavis lepo belu 75 ili 100w i posle vratis sijalicu koju si imala pre, posto retko ko drzi tu jacinu u manjoj prostoriji koja ce ti biti super za fotkanje. A ako imas noviju rasvetu, koja je obicno led, onda samo napred sa fotkama :)
2018 05 10
1 2