Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Farbanje na prirodan nacin? Imali ko iskustva?

Mislim na farbanje orahovom ljuskom, kafom i tako tim prirodnim stvarima? :)
2018 05 10
Ja sam se farbala sokom iz kesice :) A moja drugarica prehrambenom bojom za kolace :D Nije bas najprirodnije ali ne ostecuje kosu :")
2018 05 11
Hahha zezas me? :") :)
2018 05 11
ee jeste carice stvarno :D Kako ste se setile toga? Eto jedne od opcija za crveno i zeleno...sad jos za braon i plavo...Znam da za posvetljiavanje ide limunada, ali dosta isusuje kosu.
2018 05 11
Ja sam se dosta puta farbaa, ne moras se muciti sa sokovima iz kesice i tim farbicama za kolace, postoji pena raznih boja, nisam sigurna kako se zove kosta oko 300din ili manje, zaaaista ima ludih boja, ona hrani kosu i mekana je, a ne traje dugo, ako si blajhana, mada uspeva sao na svetliju kosu, a ako si za crvenu boju, preporucila bih farbanje kanom, to takodje ne steti kosu :D
2018 05 12
Ja sa kanom imam losa iskustva :( Imam prirodnu kosu loknastu, bila je duga do pojasa skoro i farbala sam se crvenom kanom. Boja nije bila losa, ali kad se isprala bila je neka cigla, bakarna a kosa suva kao slama. Morala sam da se sisam skroz na kratko nisam uspela da je oporavim. Frizer mi je rekao da ubacuju u kanu neke teske metale koji su u nekim drzavama zabranjeni jer su kancerogeni, a to su one praskaste kane kojih ima u raznim bojama. Ja sam se njima farbala :( Postoji i prirodna kana, sadrzaj izgleda kao caj seckani suvi listici, ja nisam uspela da je nadjem. Pene su super, probala sam pink i ljubicastu po neki pramen da izvucem, i lepo je ispalo :) Samo sto s brzo ispira :")
2018 05 12
Vise sam za braon...za tu penu nisam znala...Koliko dugo traje ta pena? Kako se zove? :)
2018 05 12
Ova pena i nije skupa, pise da traje 4 do 6 nedelja, kad pogledas to je ok :) Za ovo sa orahom sam cula i videla i stvarno deluje...sam orah kad se skuva. Za tu neku neobicno crvenkastu sam cula sveklu i borovnicu izmesati :) Orahovo ulje ono sto ima da se kupi u dm daje malo crvenkastu boju, ali to ono cisto odsjaj :)
2018 05 13
> JovanaMitic: > Ja sa kanom imam losa iskustva :( Imam prirodnu kosu loknastu, bila je duga do pojasa skoro i farbala sam se crvenom kanom. Boja nije bila losa, ali kad se isprala bila je neka cigla, bakarna a kosa suva kao slama. Morala sam da se sisam skroz na kratko nisam uspela da je oporavim. Frizer mi je rekao da ubacuju u kanu neke teske metale koji su u nekim drzavama zabranjeni jer su kancerogeni, a to su one praskaste kane kojih ima u raznim bojama. Ja sam se njima farbala :( Postoji i prirodna kana, sadrzaj izgleda kao caj seckani suvi listici, ja nisam uspela da je nadjem. Pene su super, probala sam pink i ljubicastu po neki pramen da izvucem, i lepo je ispalo :) Samo sto s brzo ispira :") I moja frizerka rekla nikako kanu kod nas. Jako stetna i posle se ne moze vise farbati drugim preparatima. Potpuno unisti kosu.
2018 05 13
Znaci kana noo nooo :)
2018 05 14
Ja sam pre 5-6 godina imala ljubicasti pramen u kosi, pa sam ga posle menjala u rozo i crveno..isto sam koristila step sokove xD prokuvas ga u vodi do kljucanja i onda umocis kosu, posle nekoliko minuta izvadis i operes kosu :D nesto koliko se secam oko 10 minuta za jaci efekat haha Moja svekrva se farba kanom, u crvenu boju.. kupila je dzak na nekoj pijaci u turskoj pre par godina i jos joj traje :D
2018 05 14
Znaci sokovi su br 1 opcija...jos da utvrdimo nesto za braon nijansu :)
2018 05 15
> janavoj: > Ja sam pre 5-6 godina imala ljubicasti pramen u kosi, pa sam ga posle menjala u rozo i crveno..isto sam koristila step sokove xD prokuvas ga u vodi do kljucanja i onda umocis kosu, posle nekoliko minuta izvadis i operes kosu :D nesto koliko se secam oko 10 minuta za jaci efekat haha > Moja svekrva se farba kanom, u crvenu boju.. kupila je dzak na nekoj pijaci u turskoj pre par godina i jos joj traje :D Ahaha svekrva carica :') :') :')
2018 05 15
Ja sam pokusala da posvetlim kosu limunom, cajem od kamilice i medom, ali nijedno od ta dva mi nije pomoglo :/ Cak mi je limun jaaaako isusio kosu
2018 05 20
Креп папир ставиш у воду (топлу/врелу) док не испусти боју и само ставиш косу и држиш неко време ! :)
2018 05 22
1 2