Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Glavobolje i lekovi u toku dojenja bebe

Zanima me koje tablete smem piti jer dojim bebicu od 6 dana 😊 uzasnu glavobolju imam ceo dan :| takodje imala sam na porodjaju repturu perineuna i sivena sam pa me zanima i ako popijem nesto od tableta koje smeju za glavobolju da li moze to nesto da utice dole na ranu i krvarenje ? Hvala unaped svima na odgovorima 🌻
2018 06 23
C vitamin uzimaj i izazivaj zevanje- zevaj na silu par puta, onda krene spontano i posle kraceg vremena popusti glavobolja, kazu da mozak tako dobije vise kiseonika. Mislim da mozes uzeti paracetamol, ali uvek radije probaj neku alternativu. Masaza ledja uvek pomogne. Proveri gvozdje, jedi zelenis, cveklu, meso..
2018 06 23
Hvala , pokusacu... bas me izmucila juce ceo dan :| ja mislila od nespavanja ali i jutros me zeza, doduse manje malo kao nesto
2018 06 23
Mozes Panadol takodje da popijes. Uzimaj magnezijum (ali ne u sumecim tabletama), povremeno lezi, sklopi oci i probaj da se malo opustis....
2018 06 23
Ja sam jednom mislila da ce mi glava eksplodirati i izmasirala mi ledja rodjaka tako jako da sam jaukala, ali me glava skroz popustila, da sam kasnije izasla i vilenela celu noc. Neka ti neko izmasira bar gornji deo ledja, tu se sakupi sva napetost, u ramenom delu i vratu, a kad god te zaboli probaj sa zevanjem, pomaze i to, iako deluje smesno. I magnezijum, kao sto napisa Loki
2018 06 23
Zavisi sta je uzrok glavobolje. Ako si meteoropata mozda ove nagle varijacije po 15 stepeni hoce da uticu. Mene danas malo boluckala. I kad je tako minimalna pomogne kafa i puno puno vode. Gledaj da pijes bar litar ipo dnevno a kad je velika vrucina i puno se kreces onda 2l. Kad smo dehidrirani hoce da boli glava. Ja inace izbegavam lekove pa probam sve drugo pre nego sto uzmem lek.
2018 06 23
Za takve situacije se treba obratiti lekaru! Mala beba, dojenje itd. nije bas za rekla kazala pa ajde iz iskustva. Postoji neko ko zna sta smes da pijes trenutno za pomenuto stanje!
2018 06 23
Meni su posle porodjaja ,dali cak i brufen...Neke zene su pile i antibiotike.....Zgranuto sam pitala da li to smem zbog dojenja?Rekose mi nesto sme nesto ne sme...Tako da je najbolje da konsultujes neko strucno lice oko toga...sta smes a sta ne
2018 06 23
Jos jednom hvala svima na savetima, a i kad beban sisa jako brzo ozednim i odmah dve case vode moram odjednom popiti. U bolnici sam bas bas dosta vode pila, dok kuci sad manje, trudim se da koliko toliko setkam i zbog rane pa oko bebe pa po kuci koliko mogu uradim i onda na kraj dana setim se koliko malo vode sam popila :|
2018 06 23
Kad treba da idem do kuhinje svaki cas po casu vode mrzi me i tako malo popijem u toku dana. Cesto me i uvece mrzi da ustanem i samo odustanem i spavam. Pa zato je najbolje kad u sobi pored kompa stoji flasa od 1.5L pa svaki cas mogu da pijem, nekad i vise za ceo dan. I sokovi su ok mada mi se ne svidja to sto imaju previse hemikalija i secera. Kupujem pomorandze u maxiju, imam el cediljku i to je mnogo bolja varijanta. Znaci dobra hidratacija, narocito leti. A kako imas bebicu vrv si i umorna cesto pa i to hoce da doda. Promena vremena, umor, stres, dehidratacija, predugo gledanje u monitor... Svakako kad vodis bebicu na redovni pregled pomeni i tvoje glavobolje. <3
2018 06 23
Zdravo, nadam se da te je do sada prosla glavobolja ali evo da se javim i ja. Prvo, vreme je slogirano, probaj da odlozis pijenje lekova maksimalno. Spavaj, pij vode puuuno. Kafa i limunada. Ili limun iscedjen u kafu bez secera, prohladjenu. I jedino sto smes od lekova je obican paracetamol. Drzi se :*
2018 06 28