Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Da li ste i vi vidjale tako nesto? :D

Ovo je tema vise nekako modna i vezano za neki stil, a mozda sam i promasila forum, ali ovo je cisto razmena iskustva i misljenja. Da li ste vi vidjale utripovane devojke koje misle da su prezavodljive, prefensi, savrseno zgodne uprkos tome sto imaju bar 10kg viska. U redu je imati za sebe lepo misljenje i biti smeo, ali da li ovoliko? U mojoj skoli, gde ipak postoji jedan dobar kodeks oblacenja i nas direktor je veoma pazljiv covek i zaista se brine o skoli i pravilima, pored svega toga nadju se takve devojke koje nacine takav MODNI, STILSKI, SMMRRTNI GREHHH Obuku providne helanke skoro kao unihopke, bele gace sa cveticima i masnicama i najkraci crop top koji su nasle...... Nije u redu ni da prezgodna devojka savrsenih oblina nosi tako nesto, a ne ogromne osobe. Meni je to nekako odvratno i nepristojno, a vidjala sam i skoro tako nesto po gradu i bas pisala jednoj clanici o tome i setila se toga, pa je l to novi trend, zaista ne znam kako dodju na ideju za tako nesto? Sta vi mislite i jeste li vidjale? :D
2018 08 05
Nije to samo po školama, svuda toga ima. Vidjam u butiku u kom radim, odrasle devojke/zene koje se isto oblače, ali sve je to markirano pa misle da su top ribe jer eto sve im se vidi, a plus je i skupo. Najjači su mi oni crop topovi sad sto se nose BUKVALNO do pola grudi, bez brusa. Obavezno tanak da se bradavice vide. Ko ima Instagram, zna o čemu govorim. A ja se svakodnevno pitam, zasto one misle da je to privlačno?
2018 08 05
Vidi situacija je prosta..Postoje osobe koje imaju stila i koje to nemaju..Takodje i ono sto se zove dres kod.,za razne prilike...Kako se oblacimo u skoli ,na poslu.u slobodno vreme..Ja sam pakao oko toga,mom detetu nedam da nosi trenerku kada ide u skolu,sem u nekim izuzetno retkim prilikama.Ucim ga da je skola njegov posao i da treba da bude pristojno obucen...Trenerka mi je za sport,park,kucu....Iako mnogi u mom okruzenju misle da sam Hitler zbog toga...ja se drzim svog stava.S druge strane mi ne smeta niciji nacin oblacenja,ako se taj neko oseca dobro u tome.A moje licno misljenje da je vrlo malo devojcica,devojaka ,zena..obuceno sa stilom,bar po onome sto vidjem u gradu
2018 08 05
Pa mislim da je "stil" vremenom izgubljen, npr. ja sam daaaaleeeko od modernog, ali jednostavno nisam razlicit tip, imam kolekciju od oko 30tak haljinica i skoro uvek me ljudi mogu videti u haljinici, ali ne one standardne uske, sljokice roze zlatne, vec nekako ne znam, otmene, crne, cipka, til (gledam da to bude kvalitetno u suprotnom veoma smesno moze da izgleda) i uvek mi je cilj da dam taj neki otmeni utisak ljudima koji me vide. Stavim nekada neki upecatljivi coker, narukvicu, a sve to uglavnom nosim na ravnu obucu i ako sam niska, smatram da nije uvek neophodno da bi bila dama da nosis visoke stikle. Samo se pitam kako razmisljaju te devojke koje oblace te helanke providne i crop topove takve, nekada se najzavodljivije izgleda kada si sasvim pristojno obucen.... Ja haljinice nosim i u skoli i zimi i tokom proleca, jeseni kada je pocetak.. To je uglavnom ta neka intenzivna crna boja uz neki dodatak kao detalj nekih tamnijih boja poput violet ljubicaste, safirno plave pa i tamno crvene.
2018 08 05
Vec mislim da smo pricali u nekoj temi..Po meni ne postoji moderno i demode... moda se vrti u krug.Pitanje je da li nesto znas da nosis ili ne znas i da li imas stila ili ne.To o cemu govoris je bez stila i po svaku cenu pracenje nekog trenda.,bez razmisljanja da li neko ume da iznese taj trend ili ne.
2018 08 05
Danas bas videla u gradu. Devojka (od oko 40godina ali iz price znam da je devojka jos uvek ☺) iskvarcovana do maksimuma, otoci na svim mogucim mestima-jagodice, usne, grudi, trepavice se raspadaju, mini sorts koji je kraci i od bokserica, noge ogromne (zena je gojazna jako) i na sve to preko butine neka jako neukusna tetovaza. U 11h prepodne, kafa u kaficu. Ono nije zena, ono se raspada bukvalno. Inace nikada ne komentarisem neciji izgled ali ako je imala novca da se iskvarcuje i izoperise toliko a opet ne lici ni na sta, nije mi zao boga mi evo ☺
2018 08 06
100x mi se desilo da se meni ne dopada kako neko izgleda, a osoba pored mene se oduševi, nebitno da li sam u tom trenutku sa drugom, drugaricom , bratom itd. Isto tako se dešavalo da ja vidim neku, meni lično, full ribicu, a svi me gledaju sa neodobravanjem. Sve je to relativno, posebno odeća. Meni je, recimo, najlepše kad vidim ribu koja ne nosi ama baš ništa što fura pola grada. A grad je pun dugačkih, ispeglanih kosa, istih odevnih kombinacija, bukvalno sw ribe isto i šminkaju. Jezivo. Kao neki zombiji. I što je najjače muškarci, ali klinčurija naravno, nikako normalan, zreo muškarac, padaju na dupe upravo na serijske brojeve
2018 08 06
Pa odelo svakako ne cini coveka, ali dosta govori o njemu... Bojanaboka990, ako je vec imala para da ulozi u sebe, neka ulozi i malo truda i popravi ishranu xd Nije to bas do svidja mi se ili ne, ali jednostavno to je nesto sto se cesto vidja, a sama i pomisao na to zgrozava xd
2018 08 06
Nekada sam imala obicaj da kazem da je neko obucen ili sa stilom ili bez, ali sam sada to maksimalno pojednostavila na: ili izgledas jeftino ili skupo u garderobi, a da pritom to nema nikakve veze sa novcem. Kao ni sa kilazom.... Do kraja zivota cu sigurno zastupati stanoviste da je garderoba mozda i nas prvi PR. To je ono sto porucujemo svetu oko sebe na ``prvu loptu``. Govori dosta o nasem karakteru, interesovanjima, kako vidimo sebe, pa cak i o nasim kompleksima koje imamo/nemamo ili stepenu (ne)sigurnosti u sebe..... Dres kod je takodje jako bitan jer govori o tome koliko zapravo postujemo svoju ulogu u nekoj instituciji, skoli, fakultetu ili na radnom mestu. To cak nema ni puno veze sa tim kako biste inace voleli da se obucete, jednostavno je stvar u tome sta je na odredjenom mestu prikladno i pristojno a da istovremeno i vama bude lepo i prihvatljivo
2018 08 06
Samo ću da citiram glamuroznog Armanija: " Nemojte se preterano truditi kada birate odeću. Ljudi s najviše stila izgledaju kao da se uopšte nisu trudili." Pa ko uspe, svaka čast!
2018 08 06
Dobro, to sve ima svoje. Ja sam konobarica 10 godina. Mislim da tu nemam mnogo prostora za modu, malo bi mi bilo glupo da nosim po litre jelena krezavom pijancu u sakou i salonkama :D s obzirom da sam ugl radila uje noćnim klubovima i kafanama sa živom muzikom, pa je to ili bela košulja ili neka crna maja. Dole farmerke i, naravno, patike. Jedno vreme dok sam radila kanc posao bila je druga priča, više kombinacija, nakit i sl. Ali me jene taj posao brzo smorio, pa samse se vratila ajnceru XD u budućnosti mi je posao u struci u planu, dakle recepcija u hootelu, tu je opet uniforma i tako.. modiram se kad setam u slobodno vreme XD
2018 08 06
P.S. i naravno jako je nezahvalno pratiti trendove zimi, kad se voziš gradskim. Mnogo puta sam zbog modernih čizmica i jaknica, završavala kod lekara, sad, brate, samo da mi je što toplije :D
2018 08 06
Увек сам знала шта желим док све то није било само безуспешан бег од једночичног облачења. Ускоро су све девојке носиле све што сам ја желела. Почела сам све да одбацујем . Део по део. Замислите да кренете да се мењате део по део ? Шта остаје? Доста пута нешто од тога вратим (природне коврџе, равно,маслинасто, ,врећасто, фармерице ммм) сада је баш криза. Шта чинити када ће увек бити боље обучених јер детаљи дођу до изражаја а ја само конкретно све - хаљина и штикле /сукња и топ/ фарке и кошуља) ...баш као у цитату Арманија- мало деловати као да ти и није баш стало до тога како изгледаш толико зна бити лепше. Уосталом ко још прича колико и како се средио а да је добио на стајлингу? Осим када су девојке/жене посвећене родитељима/деци, пријатељима, све што облаче углавном није случајно . Па што је више “случајно” растурила са стилом то је случајности мање. Мада може бити да се лако обучете али сте доста сурфовали да бисте открили најбољу комбинацију и екстра детаље које нико други неће имати а опет без претеривања... опуштено и женствено. Својствено само вама -то је женствено.
2018 08 07
Bas oko toga vodim polemiku celo ovo "leto"sa jednom drugaricom. Trenutno sam nesto u fazonu dugih leprsavih haljina,pantalone one letnje siroke i nela jednostavna majica i sl.a ona je sva u fazonu:Ma daj prezgodna si sto ne nosis nesto kratko da ti se vide te noge,pa dekolte i tako to. Ne moze covek pojedinim ljudima da objasni da dupe,noge i grudi nisu merilo kvaliteta coveka niti su primamljivi kada su na izvolte. Po meni za bilo koji stil koji neka osoba odabere da bi to umela i da iznese na pravi nacin je najbitnije da se u tome fantasticno oseca pa makar navukla i dzak na sebe. A iskreno imam zensko dete i hvata me muka kada vidim kako se na zalost velika vecina devojaka/zena oblaci. I stalno se trudim da joj objasnjavam da te tetr koje vidja po tv-u i slicno to oblace samo kao scensku garderobu i da takve svakako ne setaju po ulici sto mnogi ne kapiraju. Nadam se da ce upamtiti nesto od toga sto joj pricam dok je jos mala. Ako nista drugo nadam se da sam joj ja dobar uzor kako se moze pristojno a lepo obuci
2018 08 07
Nije lose ni izgledati kao glumica, voditeljka ili slicno i svakog dana ako se neko u tome oseca lepo, ja to potpuno razumem, isto kao i za letnje duge, siroke stvari, one umeju jako lepo da stoje ako znas da izneses moze izgledati bas moderno. Sto moja mama kaze "Tebi je Marija svaki dan svecana prilika", nije, ne treba biti samo svecana prilika da bi izgledao lepo i otmeno. @Debeladevojka, rekla bih da su kosulja ii farmerke super, ne moras odustati od bar malih detalja koje ce to ciniti bas lepim outfitom, a i stikle nisu neophodne, nosila sam stikle kao stikle samo za maturu, vecinom sam nosila cizme sa debelom platformom, ali to samo zimi, svaku haljinu ja nosim na starke, sve nosim na starke i imam ih 4 para xd Ali je fora da se nikada ne predje u nepristojni odvratni stadium kao sto sam gore na pocetku teme napisala, koliko god to nekome bilo udobno i "zavodljivo" ljudima sa bar malo stila ce to biti odvratno. Isto tako i debele stare zene kada obuku salonke i, sorts, to zapravo malo nepristojno stoji i na mladjoj osobi u zavisnosti od prilike.... uglavnom ja se licno.pored takvih osoba ne bih prijatno osecala, ali vallda eto svako ima slobodu da bira sta ce nositi :D
2018 08 07
1 2