Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Koje banke ne naplacuju odrzavanje racuna?

Zelim da otvorim tekuci racun. Nisam zaposlena, potreban mi je za povremene isplate. Procitala sam da mts banka ne naplacuje ali samo u prvih 6 meseci. Da li neka od vas ima racun u banci a da ne placa odrzavanje?
2018 08 22
U Erste banci Vam ne naplaćuju održavanje ukoliko imate manje od 26 godina i niste zaposleni. Ja imam kod njih račun od 18. godine a uskoro punim 23, tako da je proverena informacija. :)
2018 08 22
Intesa ima neki osnovni paket za koji se ne naplacuje odrzavanje. Telenor banka takodje ne naplacuje, jedino se kod njih placa 500 din. aktiviranje kartice. Tako da je bolja opcija Intesa ili Erste koju je pomenula prethodna clanica :) Izvinjavam se za Intesu verovatno imam losu informaciju, za Telenor je proverena, moja sestra koristi taj racun bez odrzavanja.
2018 08 22
Studentske varijante ne naplacuje ni Unicredit (imala sam u paketu sve za dz do 26.god). Intesa naplacuje dinarski 195 rsd, a ne naplacuje devizni (ali sako ako se otvori bez dinarskog). Ako su isplate svakog meseca i cesce onda se isplati i da se placa dinarski, onda nije neki iznos, negde 150rsd negde 190 mesecno. Ako je isplata sitna i bas bias retko kao na Krpicama, onda je bolje Postnet ili tako neka pojedinacna varijanta. Ili na racun roditelja ili neke bliske osobe. Ako je isplata u devizama onda Intesa devizni, ne placa se odrzavanje ali se placa svaki transfer 300rsd (ili min 0,2%). Za njega moze da se veze i Paypal.
2018 08 22
Komercijalna isto ne naplaćuje do 26 godine, provereno😄
2018 08 22
Rajfajzen isto ne naplacuje do 26 godine
2018 08 22
Sve pomenute banke otpadaju jer imam malo vise od 26. :D Sem Telenora... Kimberly, bas kao na krpicama, retko. Do sada sam davala racun svoje majke, lepo objasnim da nemam svoj. Ali sada mi je neophodan jer jedan panel treba da me isplati a to je moguce samo ako je racun na moje ime. I htela- ne htela moram ga otvoriti. :s
2018 08 23
Onda po meni Intesa.Placa se 195 din ali samo u mesecu u kom imate uplatu. Znaci platite sada odrzavanje i vise ne, ako za 5 meseci budete imali uplatu tek tada ce Vam skinuti 195 ponovo, ne placa se u mesecu u kom nemate uplate.
2018 08 23
Ja sam u Erste banci napravila tekuci racun i placam samo uslugu 50din da mi stigne poruka kada mi neko uplati novac, ali to i nije obavezno, ali nista ne placas jer ne moras da uzmes tu uslugu, odrzavanje je besplatno :D
2018 08 23
U Poštanskoj održavanje 110din,ili ako otvorite namjenski račun,plaćate samo kada imate uplatu,Tj 3%od uplate,sto je najisplativije :-)
2018 08 23
U telenoru je odrzavanje besplatno ali pri svakoj uplati imaju proviziju koju obracunavaju na kraju tj pocetku sledeceg meseca,tako da ni kod njih nije besplatno ☺
2018 08 23
Svaka banka, kada otvarate tekući račun, mora naplatiti svoju uslugu., ofnosno održavanje, sem za te studentske račune. Najbolja varijanta vam je taj šestomesečni gratis periof. Ili PŠ, najpovoljniji su
2018 08 25
Ja sam otvorila studentski račun u OTP, još kao student, sa 23 godine, sada imam 28g. i dalje koristim taj i ne naplaćuju mi proviziju.
2018 08 25
Ja imam račun u komercijalnoj, ali ne tekući nego štedni račun, dakle nemam karticu za bankomat a novac podižem na šalteru, ali se ne plaća održavanje :)
2018 08 26
Imam Erste racun. Ne placam odrzavanje racuna, super je. Intesa racun mi deluje ok.
2018 08 26