Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Pomoć pirsing

Ako ima neko sa sličnim iskustvom ili neki pirser, koji bi mogao pomoći. Naime, imam probušen tragus već 5,6 godina. Nikada nije bilo komplikacije, ali zadnja 2 dana me toliko boli, da to nije normalno. Evo i sad me probudio bol. Nema crvenila, ničega. Razmišljam da me nije ćerka zakačila ili šutnula noću dok spavamo, jer često spava naopako. I ako jeste, šta da radim? Da mažem nešto? Ne mogu vipe da trpim, užasno je
2018 09 19
probaj da izvadis piercing na dan dva... mozda si samo povredila slucajno pa kako dodirnes slucajno, boli...
2018 09 19
ako nema crvenila nicega verovatno si samo povredila mozda preko noci od spavanja ili sto kazes cerkica ako je slucajno zakacila...
2018 09 19
3% hidrogenom čistiti. Doktorka mi je rekla da je to najbolje.
2018 09 19
Ne pomaže hidrogen, pojavio mi se i otok, pretpostavljam da je povreda. Počela sam obloge da stavljam, nadam se da će pomoći
2018 09 19
Meni se odavno upalile rupice od mindjusa kad sam nosila bizuteriju. Pomogao je Enbecin. Dobar je za bubuljice, kad izadje neka karakondzula. ENBECIN® , kao kombinacija dva baktericidna antibiotika (bacitracina i neomicina), smanjuje znake infekcije na delu kože ili sluzokože na kome se primenjuje. Time dolazi do ublažavanja i nestanka pojava kao što su crvenilo, otok, ili gnojne promene na koži. Bacitracin deluje na gram-pozitivne bakterije, a neomicin na veliki broj gram-negativnih, kao i na neke gram- pozitivne bakterije.
2018 09 19
Eh ovako, enbecin i hidrogen ni slucajno, skinite pirsing, ciscenje iskljucivo fizioloskim rastvorom, idite sto pre kod najblizeg pirsera, ukoliko nemate nikoga u blizini, mozete mi poslati sliku u inbox, pa cu Vam reci sta je problem, na osnovu opisa ne mogu precizno da odredim, radim pirsinge godinama, tako da slobodno.
2018 09 19
Ja sam radila bridge pre jedno 3 godine evo i dan danas imam muke sa njim nece da zaraste, svaki dan mazem enbecin jer imam suvu kozu i ako ne namazem sve me zateze, pecka, svrbi tu, ne smem da ga izvadim da mi ne bi zagnojilo il sta vec a opet muke sa njim, isla sam u dom zdravlja dali su mi enbecin naravno i to je to i tako nemam pojma sta cu sa njim -.- generalno cini mi se da mi organizam odbacuje pirsinge posto na obrvi od pirsinga mi je ostao samo oziljak, jedino su mi ok nos i pupak dalje se ne usudjujem da busim <.<
2018 09 19
Enbecin je antibiotik i prejak je, ja ga preporucujem iskljucivo kod jakih infekcija. Obzirom da je clanica napisala da nema crvenila i gnoja, nema ni potrebe za trovanjem organizma antibiotikom. Sto se tice bridga, toliko cesta upotreba moze izazvati samo kontra efekat. Pirsing Vam ocigledno nije dobro izbusen, cistite ga fizioloshkim rastvorom, i mazite neku blagu mast, po mogucnosti biljnu, i da nemojte ga vaditi dok se ne smiri, jer moze doci do gnojenja ili cak zapusivanja kanala.
2018 09 19
Ja sam imala bridge i morala sam ga skinuti , jer mi de čepić pojavljivao stalno, dok sa ovim nisam imala problema. Ali sad je baš oteklo, a počelo je i da crveni danas. Ne bih na svoju ruku enbecin, jer sam trudna, ne bih se igrala baš. Sutra ću otići do grada, do Sinše ili negde da mi makar skinu pirs, jer jbno ne mogu da skinem, ni ja niti bilo ko moji, toliko je čvrsto zategnut :/
2018 09 19
Inače sam.stavljala oblogu od brlog luka i isprala fiziološkim i znatno manje boli
2018 09 19
To moras otici u studio da se pogleda. Ovako napamet dzaba. Mazi za prvu pomoc hidraciklin i nemoj spavati na toj strani, pazi da ne kacis... Znas vec. Ne procitah sve. Jel kratka sipkica, knap ili ima prostora? Hidrogen izbegavaj. Moj muz je pirser ali trenutno ne radi, najtoplija preporuka, moj studio, radila sam tamo,Foa u Takovskoj. Idi tamo i pirser ce ti proveriti. Nista to nije strasno, tragus godinama moze da boli ako se zakaci ili ti imuni sistem reaguje, moze se desiti i da telo odbacuje pirs ali sve moze da se sanira.
2018 09 19
Zvuci mi kao da ste ga nagnjavili ili nesto tako, po Vasem opisu. To se desava, ja imam par mindjusa na hrskavici i imala sam takve situacije, kao i moje musterije. Nije nista strasno, samo cistite fizioloskim, pokusajte da vrtite i mindjusu koliko god Vas boli, bar malo je izokrecite, ali idite ipak da Vam pogledaju. Mislim da ce proci za par dana.
2018 09 19
da ti si ga verovatno zakacila za nesto il si ga udarila, da i meni se stvara cepic a isla sam kod pirsera po preporuci od drugarice koja je radila 5 komada i njoj nista ne fali a ja kako vidim malo mi ga je ukrivo izbusio + kupila sam budala mindjusu kod sindjela kad sam je stavila vidim mindjusa mi visi elem nije im radila kuglica na mindjusi i to me izritiralo odma posle busenja ,probacu i ja fizioloski na kraju ako nista ne pomogne kod lekara da oni to ciste i skinu medjutim cula sam kako oni to rade i nije prijatno ni malo tako da mi ovaj pirs samo stvara anksioznost pri samoj pomisli na njega i sad me je zbog ove price i glava zabolela zbog njega jer ne mogu da nadjem resenje xD sto se biljne masti tice nemam pojma koju da uzmem moracu da vidim na netu il da pitam u apoteci Hvala na savetima : )
2018 09 19
Najbezazleniji je Pantenol. Ne sadrzi antibiotik, pomaze kod zarastanja. Enbecin i Sinoderm su odlicni za infekcije i razne oblike dermatitisa (peckanje, svrab, zatezanje, crvenilo) ali sadrze antibiotik. Ponekad neutralne kremice ne mogu da rese problem. Ove sa antibiotikom ne treba da se koriste predugo, ako u jednom navratu ne rese problem treba da se proba sa drugom. Pantenol krema je super (ne mast, ne gel nego bas krema). Omeksa kozu, pomaze zarastanje. Ali ako nije dovoljno mora nesto konkretnije da se stanje ne bi pogorsalo. Ovo je sve preporuka lekara specijaliste a i licno iskustvo u vise navrata. Nisu to velike kolicine da bi trovale organizam. Mnogo se jaci unose kroz lekove za prehlade itd. Ovo se nanosi lokalno, jednokratno i u minijaturnim kolicinama. Naravno ako nema potrebe onda Pantenol i sl. Ali ako ne pomaze treba resiti problem sto brze da se ne pogorsa.
2018 09 19
1 2